Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van esélyem még arra hogy...

Van esélyem még arra hogy utasszálító pilóta legyek?

Figyelt kérdés
27 éves leszek szeptemberben, azonban a munkahelyemmel még van 5 év szerződésem. Ezalatt össze tudok szedni még egy jelentősebb összeget a képzésre, de attól félek hogy ha 32 évesen kezdenék neki, (és még lesz addig a képzés) akkor is a BME-n két évig tart a képzés tehát jó esetben 34 évesen jöhetne szóba hogy egy légitársaság alkalmazzon. Ilyen korban alkalmaznak még egyáltalán? Arra is gondoltam hogy nem várom meg az 5 éves, hanem 3 év mulva a maradék 2 év összegét kifizetem. Vagy esetleg érdemes lenne párhuzamosan csinálni, magán úton, kezdve a PPL és LAPL képzésekkel?

2019. jún. 12. 11:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%
jó reggelt ez nem fillérre megy
2019. jún. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
Off: sajnálom, hogy nem támogat a feleséged. Mindenképp menj az álmaid után! Az élet olyan hamar eltelik és fontos, hogy a gyermeked is azt lássa, hogy boldog vagy és lelkesedtél, mentél az álmaid után! Sok sikert!
2019. jún. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Ezt én is így látom ahogy te írtad kedves utolsó. Ezért is vagyok motivált az ügyben.
2019. jún. 12. 20:45
 14/20 anonim válasza:
Hajrá akkor:-)
2019. jún. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
De azt tudnod kell, hogy az egészségedre mehet! Utasszállító pilóták a munkakörülmények során a háttérsugárzásnál nagyobb értéknek vannak kitéve, pár év után már vért sem adhatsz
2019. jún. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Én úgy tudtam a szerveik "fújodnak" fel 30 000 láb felett
2019. jún. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
65%

Jezusom, ennyi onjelolt idiotat. El ne hidd ami itt irnak egyesek.

Ne mondj le rola, en ennyi idosen kezdtem mint te.

Penz az kell, legalabb 10M alsohangon. Aztan sok-sok tanulas, kitartas es kapcsolat meg persze egy kis szerencse. Ha minden kerek-perec akkor is legalabb 3-4 ev. Az ATPL elmelet csalad es munka mellett kemeny dio. Sok sikert.

2019. jún. 16. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
az utolsó csak szimulátorban pilóta ne foglalkozz vele :D De hajrá
2019. jún. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

Természetesen nincs túl késő, az már jobb kérdés, hogy az integrált érdemes vagy a moduláris, ezt neked kell eldöntened. A magyar BME-s meg nyíregyházi képzésekkel okosan, mert az egy mérnöki képzés, és jóval nehezebb mint egy sima ATPL. Ezt is neked kell eldöntened, érdemes nagyon alaposan utánanézni a külföldi lehetőségeknek elsősorban.



@3: Miért lenne?

2019. jún. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

nem lebeszelni akarlak, megvan a PPL-em szoval tudom milyen fantasztikus elmeny a repules, DE! nagyon sokan vannak akik el vannak tajolva es az utasszallito pilotak agyonromantizalt statuszara vagyakoznak es nem igazabol a repulesre

mielott barmibe belevagsz, tedd magadban tisztaba a kepet, hogy biztos hogy ezt akarod?

utasszallitonak lenni nem szakma, hanem hivatas es nem mindenki aki imadja a repulest alkalmas ra

peldaul en... nincs annyi penz amiert en elmennek legitarsasagnak dolgozni, nagyon kemeny melo, a rengeteg ido/tanulas/raforditott penz mellett, iszonyatosan sok lemondassal is jar (szinglik elonyben)

ha masik orszagba osztanak be, koltozhetsz, vagy ingazhatsz, napokig, hetekig tavol leszel a csaladtol, kezdo vagy, nincs kivansagmusor, karacsony, szulinap, evfordulo, stb, ezeken a jeles napokon teged fognak dolgoztatni, mert a seniorok valogathatnak a szabadnapok kozott, te nem

gondolom utana neztel mar, szoval ha ezek mellett meg mindig erdekel, akkor hajra


ha megvan a PPL, elmehetsz oktatni, bar nem tudom Magyarorszagon mennyire lehet ebbol megelni, de oragyujtesre tokeletes.


angol nyelv gondolom megy rendesen, ugye?


egyaltalan nem vagy elkesve! haverom 35 evesen kezdte, PPL, CFI, CPL, ATP es most magancegnel van (persze kulfoldon) es celebeket furikazik G5-el :P

2019. jún. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!