Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdő szoftverfejlesztőké...

Pályakezdő szoftverfejlesztőként érdemes brutálisan leadni a bérigényem, és elmenni akár garantált bérminimumért is dolgozni, hogy meglegyen az 1 év szakmai tapasztalat?

Figyelt kérdés

Elvégeztem a mérnök infó BSc-t, de az a baj, hogy szakmai gyakorlatom még nincsen. Nem tudtam, hogy ha nem dolgozok egyetem mellett 1-3 éve akkor így állnak hozzám a cégek és esélytelen leszek a munkaerőpiacon... Azt hittem hiány szakma és simán felvesznek valahova Budapesten. Viszont a tudásommal azzal nincs baj szerintem, több éve tanulok internetről, elsősorban Java és JavaScript-re épülő technológiákat (Spring, Angular, React) és ismerek jó pár SQL és NoSQL adatbázist is.

A szakmai teszteken többnyire meg is felelek, csak azért nem vesznek fel sehova, mert nincs legalább 1 éves szakmai tapasztalatom + már túl "öreg" vagyok (előtte más egyetemre jártam, 27 vagyok), így nem engem választanak a tengernyi jelentkező közül. Bizony kezdőkből nincs hiány, hanem kifejezetten munkanélküliség van még Budapesten is. Csak seniorokból van hiány.

Érdemes azzal versenyeznem a többi álláskeresővel, hogy azt mondom a legközelebbi állásinterjún, hogy az első 6 hónapban elmegyek garantált bérminimumért is, és utána amikor majd tényleg termelek sokat a cégnek, akkor újratárgyalhatjuk a bért?

A garantált bérminimum az nem sok, asszem valami nettó 129k jelenleg. Ha kijelentem, hogy ennyiért is elmegyek amíg újonc vagyok a cégnél, attól versenyképesebb leszek vagy inkább szánalmas és elkeseredettnek fogok tűnni, és ezért nem fognak felvenni? Eddig nettó 200-250k-t kértem, sehova sem vettek fel, 4 hónapja munkanélküli vagyok Bp.-n, pedig mondom, a szakmai teszteken megfeleltem.

Mit javasoltok?


2019. jún. 14. 10:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
4 hónap azért nem a világvége. Szerintem a bérigényt ilyen szinten ne add le. Nettó 200 teljesen korrekt. Érdemes lenne viszont körülnézned vidéken is, nagyobb városokban. Valószínűleg ott nem tehetik meg a cégek, hogy ennyit válogassanak és több esélyed lenne. Egyébként meg a munkaerőhiány bullshitnek ne dőlj be ez csak propaganda. "Szuperman"-ekből van hiány (itt gyakorin mondjuk mindenki az érdekes módon...), tehát olyan emberekből akik több éves tapasztalattal rendelkeznek, mindenhez IS értenek és még a bérigényük sem túl magas. Magyarán olcsón keresnek kiváló, tapasztalt munkaerőt a cégek, de nyilván ilyet nem nagyon fognak találni. Vagy csak szerencsével balekokat.
2019. jún. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%

Honnan tudod, hogy megfeleltél a szakmai teszteken? Alapból mi az, hogy megfeleltél? Alapból nincs olyan, hogy megfelel ezeken a teszteken, megíratják, lesz x pontod, majd jön egy másik akinek x+10 lesz, máris találtak jobbat.


Az, hogy behívnak még semmit se jelent.

2019. jún. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Erdemes
2019. jún. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%

Keresgélj még, fogsz találni. Az egyéb dolgok (nevezzük divatosan soft skillnek) legalább olyan fontosak, ha nem fontosabbak mint a szakmai.


A nettó 200 alá semmiképp se menj. Sőt, ma már reálisabb a 250. Ha egy cégnek kellesz akkor úgyis kifizeti ezt minimum, ha más nem feketén.

2019. jún. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
76%
menj mscre és jelentkezz valahova gyakornoki programra. A Telekom pl tömegével keresi a gyakornokokat
2019. jún. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk a garantált bérminimumos-újratárgyalós ötleted helyett szerintem életképesebb lehet, ha egyáltalán nem jelölsz meg bérigényt, akkor se ha kérik, ha kifejezetten megkérdezik, azt mondod, hogy azt kéred, ami ebben a kategóriában szokásos az új vállalati belépőknél.

Persze pár helyen ez se tetszik majd a háereseknek, de néhány próbát megér :P

2019. jún. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
17%

"és ismerek jó pár SQL és NoSQL adatbázist is."


Tenyleg? :) Ha interjun megkerlek, hogy mutass be egy olyan funkciot, ami csak az altalad "ismertek" egyikeben letezik, menne?

2019. jún. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%

Kérdezőnek azt tudom tanácsolni, hogy ne a gyakorirol informálódjon. És ne ijedjen meg, ha az itteni zsenik kérdésére nem tud válaszolni.

Attól még lehet munkája a szakmában, sok helyen betanítanak. Viszont ez az elmegyek egy tál lencséért is dolog nagyon gáz. Ezt ne.

2019. jún. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
25%

"Elvégeztem a mérnök infó BSc-t, de az a baj, hogy szakmai gyakorlatom még nincsen."


Én azt nem értem, hogy végeztél az egyetemen, ha nincs szakmai gyakorlatod? Minket alapból úgy engedtek csak államvizsgára, ha volt x hónap szakmai gyakorlatunk.

2019. jún. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%
9-es, nem vegzett semmilyen infos egyetemet, kamu a kerdes. :)
2019. jún. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!