Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van itt olyan, aki csak...

Van itt olyan, aki csak "később" jött rá, mi akar lenni valójában, mit akar csinálni? Elmesélnétek a történetet?

Figyelt kérdés

Sziasztok :) Bizonytalan vagyok a jövőmmel kapcsolatban. Angol-német osztatlan tanárképzésen tanulok, 22 éves vagyok, de már egyáltalán nem szeretnék tanár lenni, minden kedvem elment tőle. Még 2 évem van a suliból, utána pedig sajnos fogalmam sincs, mi lesz velem. :(

Emiatt szívesen meghallgatnék olyan történeteket, hogy valaki hozzám hasonlóan először rosszul választott szakot/munkahelyet, és utána rájött, mit akar helyette csinálni, amit szívvel-lélekkel végezhet :)

Köszönöm!


2019. febr. 17. 17:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem személyesen velem, de ismertem ilyet. Ha egészen biztos vagy benne, hogy ezt nem szeretnéd, ne pazarold az időd! Még éjfélig megy a felvételi, sürgősen add be valahova, ami érdekel is. Azért is, mert jövőre szigorodik a felvételi.
2019. febr. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleted, kedves vagy. :) De 6 éves a képzés, már 4 és fél éven túl vagyok, nagyon-nagyon szomorú lennék (és a szüleim se engednék), ha az eddigi tanulásom, készülésem, mind pocsékba menne... Szeretném most már ezt a diplomát, különben úgy érezném, hogy 18-tól 22 éves koromig elpazaroltam az életem. Meg azért szerintem nem teljesen értéktelen. Csak azt nem tudom, utána mi legyen? Gondolkozom valami másik képzésen, ha majd ebből lediplomázok.:)


Ha még valaki mesélne saját tapasztalatot, szívesen várom továbbra is.:)

2019. febr. 17. 17:46
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Nyelvtudással lehetsz tolmács-fordító, de az idegenforgalmi, gazdasági területen is szükség van rá. Én mondjuk nyelvtanár vagyok, a közoktatásból 1 év alatt elegem lett, de tanítani imádok, olyanokat, akik tényleg akarnak tanulni. Mikor GYES-en voltam, elvégeztem egy gyógyszertári asszisztens képzést, ez is nagyon érdekelt és tetszett, de végül mégis a tanítást választottam. De tudok jópár extrém példát, pl. ismerősöm közgazdász végzettséggel banki szektorból ment el szakácsnak, másik, szintén közgazdász ismerősöm jó munkahellyel egyszer csak úgy döntött, hogy ő kozmetikus lesz. Vagy a férjem, aki programozó, de mellette kamionsofőr kalandvágyból. Kb. 2 évente váltogatja a kettőt. Az egyik angoltanár kolléganőmnek most jógastúdiója van, 35 körül volt, mikor elkezdett jógázni.
2019. febr. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én inkább csak akkor éreztem így, amikor a végzés után sokáig kellett szívnom itthon, válság volt, nem volt egyszerű melóhelyet találni. Hát elmentem ügyintézőnek, aztán onnan léptem tovább amikor lehetőség adódott, már olyan irányba, amire már rá lehet fogni, hogy a szakmámba vág, ráépülő továbbképzést is elvégeztem közben.

Ez mondjuk egy piacképes diploma, és én nem hoztam ki belőle minden lehetségest eddig sem, de nem is feltétlenül akarok. Az én szintemen jól meg tudok élni így is, nem szakadok meg, mi kell még?

2019. febr. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Jó lesz az a tanárképzés még bármire is: nem biztos, hogy mindig ilyen lesz a tanárok helyzete.

Ismerősöm TF-et végzett (tesitanár) egy darabig dolgozott is benne, aztán teljesen másfelé vette az irányt - majd pár éve megint visszakanyarodott - egyenlőre szereti csinálni :-)

És igen, nyelvek tanításához is jól jöhet a tanári végzettség.

2019. febr. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Fősulin járműgyártási üzemmérnök lettem. Majd rájöttem hogy az alkalmazotti lét diplomával sem az én világom. Teljesen önszorgalomból elektronikát kezdtem el tanulni otthon, majd kifejlesztettem és gyártottam egy elektronikai terméket. Ez már jobban tetszett. De még mindig nem éreztem magam sikeresnek, mivel gyerekkoromban sokat mesélt nagyapám az államosítások előtti szabad és jómódú életéről a saját gazdaságában. Valamint láttam hogy a nyugdíjas szüleim falun milyen jól élnek a mezőgazdaságból. Nyugat-európai csavargásaim közben is azt láttam hogy a falusi középparasztság felel meg a városi gyárosoknak. Ezért kb. 45 évesen a mezőgazdaságot kezdtem el bújni, mint korábban az elektronikát. Ezen belül a méhészetet, gyümölcstermesztést és haltenyésztést. Majd rájöttem hogy a szabad élet tényleg valami fantasztikus, tán valami epigenetikával örököltem is nagyapám életmódját, mint aki ebbe született. A diktatúra nagyon megzavarta életemet, ha az nincs akkor már gyerekként célba értem volna. Meg annak idején mindenki azt hajtogatta hogy tanulni kell, például az iparban mert a mezőgazdaságnak nincs jövője. Hát persze hogy tanulni kell, csak nem mindegy hogy mit és hogyan. Meg hogyne lenne jövője a mezőgazdaságnak, hisz enni mindig kell, az itthon gyártott autók nem ehetőek.

51/F

2019. febr. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Elkezdtem a magyar szakot (sima, nem tanári), de nem találtam meg a számításaimat, inkább elmentem dolgozni. Most, 25 éves fejjel kezdem majd az egyetemet (BGE), mostanra ért meg bennem a gondolat, hogy mit szeretnék, milyen szektorban szeretnék dolgozni (mondjuk ez nem teljesen igaz, mert előtte a színház volt a nagy szerelem és közel is jártam hozzá, de végül úgy döntöttem, hogy nem szeretnék éhen halni). Nem bánom, hogy így alakult, más évfolyamtársaimnak semmi munkatapasztalata nincs, mikor kijöttek az egyetemről, addigra nekem már legalább 2-3 év. Most munka mellett fogok suliba járni.
2019. febr. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szintén angol-német szakot végeztem, bár a "simán" nem az osztatlan tanárképzésen.

Suli utolsó éveiben kezdtem el kényszerből dolgozni egy SSC-ben, ez tett irányba később. Jó pár évnyi önfejlesztés és kemény munka kellett, egy oldalági informatikai vonalon mentem tovább. Egyetemi képzésre időt többet nem szántam, inkább más, rövidebb képzésekre koncentráltam, hogy széles, de ne mély rálátásom legyen a területekre, eddig bejött ez a számítás.

Sok évfolyamtársam is teljesen más irányba indult el, kevesen maradtak az eredeti pályán. A nyelvtudás és a pszichológiai tudás két nagy plusz, amit a képzéstől kapsz és remélhetőleg tudod majd hasznosítani.

2019. febr. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Angol-német kombóval bármelyik multi ad neked munkát holnap olyan 400 bruttóval. Pályaelhagyó tanár vagyok én is, mára mindenféle nagyvállalati vezetői tapasztalattal és azt kell mondanom, hogy se lediplomázni se utána tanítani nincs értelme, ha nincs hozzá kedved. Én elég elhivatott tanár voltam és még így is feladtam, mert annyira borzalmas ma az oktatás Magyarországon. Kevés pénz, nulla presztízs, gyors kiégés, előrelépni nem lehet. A diplomának csak azért lenne értelme, hogy taníthass, ha mindkét nyelv megy C1+ szinten, akkor a továbbiaknak igen kevés értelme van.
2019. febr. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!