Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkahelyváltás cégen belül?...

Munkahelyváltás cégen belül? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Egy nagy cégnél dolgozok, aminek több részlege és termékvonala is van, én pedig váltani szeretnék. A másik helyre van felvétel, és kvalitásokból is nagyon hasonlóak az elvárások, mint a jelenlegi helyemen. Azonban félek egy ilyen váltást kezdeményezni. Tartok attól, hogy a jelenlegi főnököm rossz néven fogja venni. Ha valamilyen oknál fogva mégsem tudnék átmenni (azóta találtak oda embert, stb), akkor úgy maradnék a helyemen, hogy a főnököm szerint nem szívesen dolgozok itt, amivel teljesen elásnám magam.

Azt sem tudom, hogy egy ilyet hogy kell tálalni, vagy melyik félnél kell kezdeményezni. Először a saját főnökömnél, vagy a két szobával arrébb lévőnél, ahova menni szeretnék?

Azt szeretném még leszögezni, hogy ez nem felfelé vagy lefelé lépés, a pozícióm ugyanaz maradna.


Valaki volt már hasonló szituációban? Minden tanácsot és tapasztalatot szívesen olvasok!

Előre is köszi a válaszokat.



2019. jún. 19. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én olyan helyeken odlgoztam eddig, ahol ez nem hogy bevett szokás, de támogatott is. Szerintem a legfontosabb, hogy először ülj le a mostani főnököddel és mondd el neki, hogy nagyon szeretsz most itt dolgozni, de ez a másik terület is felkeltette az érdeklődésed, és ha van rá lehetőség, szívesen kipróbálnád, hogy ezzel bővítsd a tapasztalataid körét, új dolgokat tanulj, stb. -Azt is hangsúlyozd ki neki, hogy nem az a célod, hogy a jelenlegi helyedről elmenj, hanem inkább, hogy az új területet kipróbáld, ami ha nem jön össze, nagyo nszívesen maradnál a mostani helyeden. Szerimtem ez így teljesen korrekt, és ha a főnököd az értelmesebb fajtából való, akkor nem hiszem, hogy probléma lenne nála ebből.

Aztán ő még segíthet is egyeztetni a másik területen dolgozókkal / főnökkel, hogy mikor mennél, hogy lenne ez az egész leszervezve stb. Szóval szerintem elsősorban az ő támogatását kell megnyerni, mert utána kb nyert ügyed van, biztos segíteni fog.

2019. jún. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A mostani főnökkel kell első körben beszélni, elmobdani az okokat, miért váltanál stb. A támogatása nélkül valószínűleg meg sem pályázhatod a másik pozit. Általában szokták támogatni. És akkor sincs semmi, ha nem sikerül.
2019. jún. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindig a SAJÁT főnöködhöz menj először! Kedves, visszafogott baszélgetésbe kezdj. Miért érdekel a másik munka? Hogyan illeszkedik a karrierutadba? Mit nyerhet veled a cég? Mit fogsz tenni, ha nem sikerül? (súgok, azt mondod, vinni fogod tovább az itteni dolgaid, mert tudod hogy legalább megpróbáltad. Tök mindegy mi lesz utána, ezt mondd.)


Nekem volt ilyen helyzetem tavaly nyáron. Udvariasan álltam hozzá. Megmondtam a főnökömnek, mi hiányzik, miért próbálnám meg a másikat. A főnököm próbált kedvesen lebeszélni, de nem akadályozott végül. Interjúztam, ígért fűt-fát a másik főnök, semmi nem lett belőle, majd mondta hogy jaj - hát majd decemberben átmehetek, tutira.

Mondtam az akkori főnökömnek hogy, hát nem változik semmi egyelőre. Jobbára ugyanúgy dolgoztam tovább, illetve az imidzsemre nagyon figyeltem, hogy főnököm felé ne mutatkozzon bármi negatív.

Utána nem vártam meg az ígéretet, ősszel eljöttem, mert rájöttem hogy komoly bajaim voltak a céggel és nem lett volna megoldva másik részlegbe való kerüléssel. Volt pár szájhúzás, igaz, de ilyen az élet.

2019. jún. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
34%
Én még nem próbáltam ezt, de ha próbálnám, akkor se aludnék nyugodtan amíg le nem zárul. A HR-eseink pár kivételtől eltekintve észlény huszonéves kiscsajok, az egy dolog, hogy az adatvédelem alapjairól sincs fingjuk se általában, de azon se lepődnék meg, ha a szobában az asztalok fölött átkiabálva tárgyalnák ki a pályázatok beérkezése után, hogy "hé, tudjátok, ki jelentkezett erre a pozira? Ismeritek a melák Bélát aki a Mariskát kúrogatja...?" Az már csak a hab a tortán, ha a haver kolléganőiknek mesélik el cigizés közben, aztán ha nem ők maguk, majd azok visszamondják a főnöködnek vagy a kollégáidnak.
2019. jún. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nemrég csináltam ilyet. MINDIG a jelenlegi főnököddel kell beszélni, mert egyrészt valószínű ismeri a másik felettest, másrészt nem venné ki jól magát, ha visszahallaná a jelentkezést anélkül, hogy te mondtad volna (cégen belül azért szerintem visszajut ez). Velem nagyon segítőkész volt a régi főnököm, és támogatott is, mondta hogy tudja, hogy ennél több potenciál van bennem és segít is, ha szeretném. Így nem volt gond, és jó tapasztalat is volt az egész.

Ha nagyon nem vagytok jóban, akkor én lehet nem erőltetném... cégen kívül pályázz nyugodtan, de “belülre” azért szokott kelleni a jóváhagyása a mostani vezetődnek is. Legalábbis nálunk így megy (5000 fős cég)

2019. jún. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Jöhetnek még. :)


Az nem vetne rossz fényt rám, hogy alig 1 éve vagyok ezen a helyen, és már lépnék is máshova?

2019. jún. 20. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!