Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sürgős! Rendeltem Amerikából...

HiiH kérdése:

Sürgős! Rendeltem Amerikából kb 30 dollárért egy cuccot és most kihozott a Magyar Posta 2 levelet, mit csináljak?

Figyelt kérdés
30 dollárért rendeltem,Amerikából egy cuccot és kaptam ma 2 levelet , hogy a Magyar Postánál van. Az egyik levelen az van rá írva,hogy "egyszeri import vámkezelési megbízás" ,hogy most ezt ki kell töltenem és az email címre küldjem el de nem tudom ,hogy mit kellene még csinálnom , mikor megrendelte mindent leírtam és ki fizettem, 20 napot adtak.

2019. jún. 20. 15:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem fizettél ki mindent, a vámot és áfát biztos nem fizetted ki.
2019. jún. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen rájöttem még pluszban ugyan annyit kellet volna fizetni , tiszta zsidóság ... ráadásul a 20 nap múlva vissza megy a cucc és a cég vissza fizetést sem vállal ...
2019. jún. 20. 17:16
 3/8 anonim ***** válasza:

"tiszta zsidóság"


Nem zsidóság, csak nem ismered a VÁM és ÁFA szabályokat: ha az unión kívülről rendelsz, akkor x összeg felett 27 % ÁFA és bizonyos esetkeben VÁm kezelés alá is esik.

2019. jún. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tessék:


2. EU-n kívüli vásárlás (pl. USA, Kína)

Itt már egy kicsit bonyolultabb a helyzet

Magánszemélyek között (GIFT jelölésű):

0 - 45 € (~12.690 Ft) között vámmentes

45,1 - 150 € (~42.300 Ft) között vámmentes, de 27% ÁFA terheli

150,1 - 700 € (~197.400 Ft) között 2,5% vám és 27% ÁFA terheli

700,1 € felett: kereskedelmi vámtarifa* és 27% ÁFA terheli


Cég - magánszemély között (pl. ebay-ről rendelt áruk):

0 - 22 € (~6.204 Ft) között vámmentes

22,1 - 150 € (~42.300 Ft) között vámmentes, de 27% ÁFA terheli

150,1 € felett kereskedelmi vámtarifa* és 27% ÁFA terheli


*kereskedelmi vámtarifa: jogszabály alapján egyes áruk, árucsoportok külön kategóriát képeznek, a vám mértéke kategóriánként változó 0-12%-ig terjedhet



!!! FONTOS MINDIG A POSTAKÖLTSÉGGEL EGYÜTT SZÁMÍTOTT ÁR SZÁMÍT !!!

(Ez valami írtó nagy hülyeség, de gyakorlatba sajnos így van, azaz ha olyan árkategóriába esik akkor a ptkg.-re is ráfizeted a vám% majd pedig a növelt összegre az ÁFA%-ot)


(ezt e-mailbe "hivatalos" tájékoztatásba kaptam pont 1 hete, így friss - aktuális, viszont esetlegesen hivatkozni rá nem érdemes, csak tájékoztató!)


A vámosokat nem érdeklik a csomagra ráírt alacsonyabb érték, meg GIFT jelölés meg kutyafüle!

Ha megfogják, akkor bekérik a fizetési bizonylatot (PayPal) és az alapján kell fizetni a pluszterheket!

(legrosszabb esetben csomagbontást is végeznek - végezhetnek, így nem érdemes "csalni")


UPDATE 2017:

A Magyar Posta vámkezelés díja: bruttó 2.500 Ft

A futár (DHL) vámkezelési díja: nettó 6.000 Ft

(Ezt minden vámolt - értsd. akár "csak" ÁFA fizetős csomag esetén is fizetni kell!)


Forrás:

[link]

2019. jún. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4-es, sajnos nem, már egy ideje 3500 a vámkezelés...igazi lehúzás..
2019. jún. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tekintettel arra, hogy ott van a dátum is, hogy ezt 2017-ben írta, így valóban azóta már 3.500 - de ez az ÁFA-VÁm határ szempontjából tök mindegy :-)
2019. jún. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jó rég volt ilyen dolgom, régen ez ingyen volt... Gondolom az utóbbi években annyira sok lett a rendelés, hogy muszáj volt ezt bevezetni.
2019. jún. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szilvásbuktát, mert azt Szeretem :)
2019. jún. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!