Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezekután nem vagyok jogsúlt a...

Ezekután nem vagyok jogsúlt a fizetésre?

Figyelt kérdés

Majdnem egy évig dolgoztam egy logisztikai cégnél sofőrként, és egy két héttel ezelőtti konfliktus miatt most nem kaptam fizetést 16 munkanapra, ami 168 ezer forint.

Történt ugyanis, hogy egy reggel véletlenül rátolattam póttal valami éles vasra, és kivágta a gumit. A kár jelentéktelen, mert egy ócska-kopott abroncs volt, ami talán már évekkel ezelőtt megérett a cserére, a gond csak az volt, hogy emiatt egy napig nem volt mivel dolgozni. Ezért a főnök nagyon dühös lett, vaknak és mindenféle fogyatékosnak titulált, és azt mondta hogy hasznavehetetlen vagyok, és jobb lett volna ha inkább nem mentem volna dolgozni. Válaszra sem méltattam, csak fogtam magam és hazamentem. Másnap reggel mikor bementem dolgozni már a megirt felmondással vártak.

Tegnap ismét bementem a céghez, hogy átvegyem az utolsó fizetésem, de elhajtottak azzal az indokkal, hogy nem érdemlem meg, amiért önkényesen hazamentem a munkából az incidens után.



2019. jún. 21. 06:44
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

A felmondás akár még jogos is lehet - bár minimum kétséges. Bár ettől függetlenül a józan ész azt diktálja, hogy amennyiben a cég mondott fel neked ne küzd velük, sofőrként 1 nap alatt találsz új munkát.


Viszont a ledolgozott időre a fizetésed JÁR, ezt nem a cég dönti el, hogy megérdemled-e vagy sem. Amelyik nap hazamentél azt nem kell kifizetniük részben vagy egészben (attól függően mikor történt az eset, nap elején, nap végén..) de a ledolgozott napokat KI KELL és ha nem teszik még egy komoly bírságra is számíthatnak.

2019. jún. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Melyik ez a cég?
2019. jún. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
80%
Fizetésből levonást csak bírósági végzéssel tehet meg a cég. Szóval munkaügy/ügyvéd/akármi hivatalos út...
2019. jún. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!