Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pizzafutár nak mennyi borraval...

Pizzafutár nak mennyi borravalót kell adni?

Figyelt kérdés

2019. jún. 22. 17:40
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
#29: nem, nem gáz, ez a munkád. Nyilván van szabályzat, hogy mit kell tenned arra az esetre ha nem érhető el az ügyfél.
2019. júl. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

Utolsónak!


Senkit sem köteleznek, illetve utasítanak a vendég felhívására. Ezt is csak úgymond elvárja a munkáltató. Ez is egy illem, a kényelem része a vendégek felé, de sokan vissza élnek vele. Úgy vannak vele, hogy majd a futár úgy is csörög/hív, hogy ha itt van, addig ordíttatom a zenét, a nagyon nagy házam másik végében nézem a tv-t, éppen -csinálom- az asszonyt, és még egyéb másik dolgok is. Én mi előtt futár voltam, akkor is tudtam, hogy milyen, és mindig a futárt vártam az ablaknál. Megjött, egy perc se telt el, és kint voltam. Nálam csak meg álltak, és kész. Duda se kellett, ezt tudta mindenki. Szerettek is érte, főleg hogy én is jattoltam ha úgy volt, egész szépen. És nem ment/megy nekem sem jól, de nem sajnálom azt a pénzt, amit oda adtam/adok.


A futárnak nem kötelessége, de kölcsön kenyér vissza jár alapon megy, működik a dolog. Ha a vendég mindig adott jattot, akár csak egy 100-ast, akkor minden további nélkül felhívtam, ha esetleg nem hallotta a csengőt, vagy a dudát.


De aki soha, csak 10-60Ft-okat esetleg, azoknál ha úgy volt, kétszer is karultam egyet. :)

2019. júl. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
Hát csak mivel nem előre adom a borravalót így nem tudod én milyen vagyok...
2019. júl. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

Van, aki még akkor a kezébe nyomja a futárnak, még mi előtt oda adná a kártyát, vagy a készpénzt, hogy ezt legyen szíves, tegye el!


Nem kell tudnom milyen vagy, feltételezem hogy az ország két különböző pontján lakunk, de mindegy is. :)


A futárnak sem kell tudnia, mert már a harmadik, negyedik alkalom után tudják. Minden futár megjegyzi a címeket, akár már az első, második alkalom után. :D


Ezt nem érted te sem, és a többi "kedves vendég" sem.


"Hogy honnan tudjuk? Nem tudja senki sem megjegyezni, mert 2-3 havonta rendelek stb. stb." Istenem, ha az ember egy helyről rendel többször, akkor a futárok között is elterjed, hogy az a cím milyen, milyen a vendég, bunkó hozzáállású, vagy sem, és a többi dolog. (Magát a jatt témát hagyjuk most, hogy illik, nem köteles stb. Mert már részemről is unalmas a dolog. Ha egyszer leszel futár, azon belül is pizzás/ételfutár meg tudod hogy milyen, maradjunk ennyiben. :))


Nálunk is volt olyan vendég, aki havonta egyszer, vagy 2-3 havonta, vagy egy fél évben rendelt egyszer, de akkor tételesen. És ilyenkor a futár megjegyzi, hogy ad-e jattot, vagy sem. A bunkó embert azért jegyzik meg, mert olyan amilyen, aki kedves, és honorálja a kiszállítást, azt meg azért. Ennyi. Érdekes, hogy én is megjegyeztem napról napra minden vendéget, hogy ki milyen. Mint írtam, nem csak jattról, hanem mondjuk akár munkahelyről, vagy csak személyes hozzáállásról, hogy hogyan viszonyul a másikhoz. Magyarul normálisan ember számba vesz. Na olyankor mosolyog a futár, mikor Ő neki is mosolyognak, az átadás/kifizetés ideje alatt váltanak pár szót, és normálisan néz a másikra. Nem csak akkor, ha ad jattot.


Részemről lezárva, hagyjuk! Én már nem szeretnék ide kommentelni többet! Ámen!


Szép napot!

2019. júl. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
46%
Látom nem értetted. Tényleg nem rendszeres a rendelés. Tök összevissza. Fél év vagy akár egy év is eltelik és nem is ugyanonnan. De te persze megjegyzed. Aha, mesélj még...
2019. júl. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
Kezd marha unalmas lenni a futárok habzò szájù vicsorgása, hogy mâr pedig nekik jár a jatt. Miért is? Alul vannak fizetve? Saját kocsival járnak? És ez kit érdekel? Ha tanultak volna rendesen, lenne zsìrosabb melòjuk is. A pincérnek pláne nem adok. Minek? Mert leteszi az asztalra a kaját? Lòpikulát. Ha jattolsz, lenyùlják, a szakács egy centet se lât belőle, holott az ő érdeme, ha jò a kaja. No nem azêrt nem jattolok, mert nincs miből, szimplán ilyen alapon mindenkinek adhatnék, aki szarul keres. Az meg pláne röhej, hogy ìgy van kalkulálva a bére, mert ez törvénytelen, hisz a jatt utân gondolom nem adòzik. Aki kácsingòzik az apróért, az tuti nem vallja be az adòbevallásnál, ha adòzik egyáltalán. Én itt Ìrben is, ha étteremben vagyok, és jò a kaja, kihìvatom a szakâcsot, és neki jattolok. Nehogy mâr a tanulatlan pincér nyùlja le. Azért ez tényleg gáz. Ilyen alapon üljenek ki a Blahára egy pohárral a kezükben...
2019. szept. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
18%

"Kedves" utolsó, Tomkaa!


Te nagyon el vagy tévedve, barátom! :D Pont ezért vannak alul fizetve, mint az átlag. Persze tényleg vannak jobb módú éttermek és pizzériák, ahol megkapják a vendéglátósok (futár, pultos, pincér/felszolgáló) azt a pénzt, amit érdemelnek, ami jár nekik, de ez általában nem így van. Pont ezért.


Ha az étterem olyan, hogy lenyúlja a futároktól a pénzt és a pincértől is, illetve be kell dobni a közösbe, azért tényleg nem éri meg dolgozni, de TE ezt NEM tudhatod. Pár helyen van csak így, hallottam már róla én is.


Nem a futárok nyavalygásáról van itt szó, hanem a tényekről. Csak sajnos ezt TE, és NAGYON SOK "MÁS" ember nem látja és nem tudja. Ezzel semmi probléma nincsen, csak nem értem hogy laikusként minek kell NEKED, és MÁSOKnak az észt itt osztani? Feltételezem, hogy itt, a fórumon az ilyen jellegű hozzászólók 98%-a soha nem dolgozott vendéglátásban. TE csak a saját véleményedet írod le, vagy esetleg másokét, amiket hallottál. Ezzel sincsen semmi probléma úgy szint, de akkor nem így kellene ezzel a "tudással" megnyilvánulni, hanem utána járni a dolgoknak.


Tudod, mikor futár voltam még és mind a 9 településen szállítottunk ahova kellett, több mint két év alatt sok olyan ember fordult meg abban a gyorsétteremben, ahol dolgoztam, akiknek szállítottunk ételt, pizzát, teljesen lényegtelen hogy mit. Voltak közöttük akik soha nem adtak jattot, de mindet betanítottam normálisan úgy ahogy kellett. Nem vetettem meg őket, de nem is nagyon társalogtam velük. Csak napról napra Ők is rá jöttek, hogy hoppá. Hát ezért kellene/illene/lenne érdemes jattolni a futároknak. Mivel sok helyen nem csak az étel kiszállítása a feladat, hanem mondjuk odabenti más feladatok is, ha éppen nincsen kiszállítás. Ilyen volt mondjuk a pizzás/hamburgeres dobozok hajtása, és takarítás. Bár az olyan dolog, hogy azt mindenkinek kellett. A kocsit is illett tisztán tartani, illetve a motorokat (mivel céges volt mind), kívül belül, mert ha nem, akkor a főnök gondolt egyet, és ment a levonás is.


De ez szintén a legtöbb helyen így van. Nem szeretném már ezt sem részletezni, tényleg.


"Aki tanult volna..." - Elárulnám Neked, hogy rengetegen csinálják ezt a "munkát/szakmát" mellék állásban, azaz beugrósként. Heti 2-3 alkalom. Van, aki szintén ez miatt tart fent egy kis kategóriás autót. De van, ahol erre nincs szüksége a beugrósnak, nálunk speciel nem volt.


Nagyon, de tényleg nagyon sokan plusz pénzért csinálják, mert Nekik megéri. Csak ezt se TE, se MÁSOK nem értik, erről van itt szó. Ülj be egy futár mellé egy jól menő pizzázóban, akár hétvégére, akár hétköznap 5-6 óra után. Meglátod milyen, illetve fáradj be a konyhára is.


Ez igaz a pincérekre, felszolgálókra és a pultusokra is.


// Egy volt pizzafutár

2019. szept. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!