Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ügyvédi irodában milyen angol...

Ügyvédi irodában milyen angol nyelvű kérdésekre számítsak állásinterjún?

Figyelt kérdés
Gyakornoknak mennék ügyvédi irodába, három helyre hívtak be, ebből egynél gyanítom, hogy nemzetközi ügyfélkör is van és szükség van angol nyelvtudásra, angol jogi szaknyelvre. Nekem eddig csak középfokú angolom van, csütörtökön megyek az interjúra és kíváncsi lennék, ha átvált angolra az interjúztató, milyen kérdésekre számíthatok. Joghallgatók, jogászok tapasztalatait, válaszait várom, köszi:):)

2019. jún. 24. 19:53
 1/2 anonim válasza:

Szia!:)


Én ugyan még nem vagyok jogász, de szintén voltam már gyakornok jogi cégnél, túl vagyok már pár interjún.


Tőlem alapvetően a gondolkodásomról, véleményemről kérdeztek angolul, bár majdnem az egész interjú is angolul volt. Ilyen kérdésekre számíthatsz, hogy egy adott helyzetben mit tartasz erkölcsösnek, hogy kéne eljárni. Szaknyelvet szerintem ne használj ha nem tudsz, maximum ahol kell, majd mondják hogy emiatt nem annyira felelnél meg az állásra.


Ha megnyugtat, pár szót esetleg átnézhetsz, de emiatt ne izgulj, biztos menni fog:)


Sok sikert!

2019. jún. 26. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
how are you?
2019. jún. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!