Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Angol nyelvű állásinterjún,...

Angol nyelvű állásinterjún, amikor a korábbi munkahelyekről esik szó, hogy miket csináltál mik voltak a feladataid, akkor végig múltidőben szoktak beszélni vagy egyszerű jelenben?

Figyelt kérdés
Könnyebb jelenben és talán nincs is olyan elvárás az interjúztatóktól általában hogy azt múltba mondja a jelölt végig. Ti hogy szoktátok csinálni?

2016. nov. 14. 16:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Nekem semmi gondot nem okoz múltban beszélni.. amúgy is múltbéli dologról van szó.. miért is beszélnék róla jelen időben?
2016. nov. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Mi a francért mondanám jelenben, hogy korábban mit dolgoztam? Egy angol nyelvű állásinterjún elvárható, hogy a jelentkező képes legyen az egszerű múlt és a Present Perfect használatára.
2016. nov. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
hát amikor sorolod fel a taskokat ezt csinálni azt csinálni stb. talán kicsit felesleges a múlt, mert bezavarhat és ha nem olyan nagyon magabiztos az angol tudás akkor az ilyen múltban megkért vki vmire, ezalatt azt értette, hogy és én meg utána ezt és ezt csináltam típusú leírásoknál okozhat nyelvtani gondokat..
2016. nov. 14. 17:18
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Nem felesleges a múlt, mert magyarul sem jelenben mondanám.
2016. nov. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem jelenben mondom. Jelenben csinalod, vagy mi?

Tanuld meg a mult idot.


Az zavarna be, ha jelenben mondanad. Vagy lehet hulyenek neznenek, ha nem esik le nekik egybol, hogy nem beszeled jol a nyelvet.

2016. nov. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Természetesen múlt időben mondom. Mivel ha egyszerű jelenben mondanád akkor megkérdezik ,hogy miért? Még mindig ott vagy? Ezután válaszolsz, hogy természetesen nem. Ezek után természetesen buktad az állást mert nem tudtad magad egyértelműen kifejezni.
2016. nov. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hat ha nem olyan biztos az angol tudas, nem kell olyan munkara jelentkezni... ennyi.
2016. nov. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
oké, köszönöm a válaszokat!
2016. nov. 15. 13:27
 9/12 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem pedig nem annyira evidens, mint ahogy egyesek itt beállítják, és nem rossz a kérdés.


Olyan igeidőben mondanám, ami valós. Ha elmegyek egy interjúra, és kérdeznek a korábbi munkahelyeimről, akkor azokról a munkahelyekről ahonnan már kiléptem Simple Past-ban beszélnék, mivel lezárult. Viszont a jelenlegi cégemről (ahonnan épp váltani akarok) simán Present Perfectben beszélnék, mivel általánosan, minden nap csinálom azokat a feladatokat, és ez így is lesz addig amíg nem lépek ki.


Tehát attól függ, hogy airől beszélsz, ott az interjú időpontjában még alkalmazott vagy-e, ergo a mindennapi teendőid közé tartoznak a felsorolt feladatok, vagy már kiléptél, és munkanélküliként keresel állást (ebben az esetben az összes korábbi melóhely Simple Past)

2016. nov. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Present Perfectben?! amit most csinalsz altalanossagban a mostani munkahelyeden?


De, rohadtul evidens a kerdesre a valasz: sima mult.

Amit meg mostanaban csinalsz sima jelen.

Ha meg ebben a tokodet vakarod az interjun akkor folyamatos jelen.

2016. nov. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!