Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon a gyakornokokna...

Magyarországon a gyakornokoknak általában miért csak "tedd ide-tedd oda" feladatokat adnak?

Figyelt kérdés

A nagy multiknál van gyakornoki program friss diplomásoknak vagy diploma előtt állóknak.


Viszont a legtöbb munkahelyen olyan feladatokat adnak nekik, amit a helyi diplomás munkaerő nem végez el.

Például: papír darálás, iratok ABC sorrendbe rakása...stb.Leltározás során, megszámolni az árut.

Én több cégnél dolgoztam, mindenütt ez van.



Viszont, voltam küldetésen Németországban.Na, ott egy gyakornok jóval feladatokat kap.

Elsősorban, kapnak hozzáférést, jogokat a cég rendszereihez, céges E-mail címet, mindent.Gyakran kaptak olyan feladatokat,ahol kimutatásokat, statisztikákat kellett készíteni és következtetést levonni, javaslatokat tenni a javításra.Más részlegeken pedig produktívan részt kellett venniük a projektmunkában.



Úgy érzem, Magyarországon még annyira új a munkáltatóknak ez a "gyakornok" dolog,hogy nem tudnak vele mit kezdeni.


2019. jún. 29. 19:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Még a gyakornok fölött kettővel sincs értelmes munkavégzés.
2019. jún. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lehet egyedi eset, en ahol voltam, ugyanazt a feladatot adtak, mint a főallasban levőknek; (Persze eleg keves penzert, hozzájuk kepest)
2019. jún. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!