Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondás esetén mi lesz a...

Felmondás esetén mi lesz a megmaradt szabadnapokkal?

Figyelt kérdés
2019. júl. 4. 14:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Az utolsó munkanapodig időarányosan járó fizetett szabadnapokat a munkáltató a felmondási idő végéig ki kell, hogy adja vagy ha ez nem oldható meg, pénzben meg kell váltania.
2019. júl. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Annyi kiegészítés, ha jól tudom, a pénzben megváltás csak a te beleegyezéseddel történhet.
2019. júl. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Vagy "jómagyar" szittyaparaszt kisvállalkozóéknál se ez se az hanem benyelik se ki nem adják se ki nem fizetik.


És az ember mit tehet? Semmit.

Mehet bíróságra na de egy marék szabadnap miatt hát... 10ből 10en nem mennek el.

A vállalkozó meg tudja ezt előre és röhög a markába.

2019. júl. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

# 2


Ez nem így van, nincs kötelezve a munkáltató az összes szabadság kiadására, ha a munkaviszony év közben szűnik meg. Csak annyit köteles kiadni, amennyivel a munkavállaló rendelkezik, ez 7 nap, de ezt is időarányosítani kell és beleszámítanak a korábbi napok is, amiket a kérésedre adtak ki. Így jellemzően semmi nem kötelezi a munkáltatókat a szabadság kiadására (a megváltás természetesen kötelező ilyenkor).


# 3


Miért kéne bíróságra menni? Fizetési meghagyás és kész. Nem fog annyira pattogni a "jómagyar" vállalkozó sem, amikor biztos vesztes lenne egy perben, inkább fizetni fog.

2019. júl. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tényleg rendelkezik a munkáltató a szabadnapok valamennyi százalékával. Nekem maradt 15. Ha ebből 10-et kiad vagy kifizet, nekem jó így is úgy is.
2019. júl. 4. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!