Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megmondjam az interjun, hogy...

Megmondjam az interjun, hogy próbaidős vagyok egy másik cégnél?

Figyelt kérdés

Két hónapja sajons megszűnt az állásom, így elkezdtem jelentkezni különféle helyekre. Az egyik céghez fel is vettek, két hete ott dolgozom. Nem rossz hely, de elég barátságtalanok a kollegák és nem igazán érzem jól magam.


Most jött válasz egy másik cégtől is, ahová korábban jelentkeztem, behívtak interjúra. Ez egy nagyon klassz hely, korábban már dolgoztam nekik külsősként, tök jó lenne oda visszamenni, szóval el fogok menni az interjura. A kérdés csak az, hogy megmondjam-e nekik, hogy közben már próbaidős vagyok a másik cégnél, vagy sem?


2019. júl. 7. 16:39
 1/3 anonim ***** válasza:
86%
Dehogy, eszedbe se jusson. Mivel próbaidőn vagy még csak az sincs hogy amúgy X idő múlva tudnál kezdeni, ellenben nem vet rád jó fényt ha máris dobbantanál onnan. Mi garantálná az új helynek hogy ott maradnál?
2019. júl. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
szerintem sincs értelme elmondani, mert nem korlátoz semmiben, tudsz azonnal kezdeni az új helyen úgyis, ha esetleg téged választanak.
2019. júl. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

A jelenlegi helyről bármelyik nap ki tudsz lépni, hiszen még minimum 2,5 hónapig próbaidős vagy.

Ha holnap reggel szólsz, hogy már nem mész be, akkor annyi. A lepapírozás más téma, de az is megvan pár nap alatt.

A másik helynek meg ehhez semmi köze.

Amúgy azt is vedd figyelembe, hogy a legtöbb helyen ez lesz, hogy barátságtalanok, vagy csak te éled meg úgy. Egy már összeszokott közösségbe mész, ahol nem tudhatják, hogy megbízható vagy-e, vagy majd jelenteni fogsz a főnöknek, hogy ki tart túl hosszú ebédszünetet meg ki lóg egész nap a mobilján.

Szerintem ez idővel majd alakulni fog, csak meg kell ismernetek egymást.

Persze ha a másik hely mindenben jobb, akkor menj, miért is ne.

DE:

1. közel sem biztos, hogy fel is vesznek.

2. melyik mennyit fizet, milyen messze van, milyen a közlekedés, kell-e műszakolni, van-e túlóra, bejeln-t, egyéb juttatások, stb., stb.

2019. júl. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!