Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hűtő és klímaszerelő szeretnék...

Hűtő és klímaszerelő szeretnék lenni. Érdemes?

Figyelt kérdés
Egy ideje rákattantam a témára, érdekel is eléggé. Eddig úgy volt, hogy egyetemre megyek, de megmondom őszintén nem látok egyelőre! benne fantáziát, s úgy érzem csak elvesztegetett 4 év lenne, mert nincs olyan szak, ami érdekelne, vagy ami van, oda nagyon magas ponthatár kellene, tehát újból kellene érettségiznem bizonyos tárgyakból, emelt szinten már, meg nyelvvizsga, szóval ez nem opció egyelőre. Visszatérve, érdemes elmenni hűtőgép, illetve klímaszerelőnek? 21/F vagyok, 2 éve érettségiztem, eddig itt-ott dolgoztam, de az nem az én világom, hogy munkatársak között dolgozzak, főnökökkel.
2019. júl. 9. 01:49
 1/4 anonim ***** válasza:
48%
Gondolod a hűtő és klímaszerelőknek nincs munkatársuk, főnökük? Hogy gyakorlathoz juss kénytelen vagy cégnél elhelyezkedni, vagy belevágsz magánvállalkozásba no name-ként? Ki fog kihívni, ha sosem hallottak még rólad. Egyébként a szakma tudtommal nem rossz, simán belevághatsz, egyébként is nagyon sok területen szakember hiány van, érdemes, sok szerelő pl. villanyszerelők jobban keresnek mint némelyik diplomás! És ez nem vicc!
2019. júl. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne belevágnod, főleg, ha érdekel is, de azért úgy érzem, néhány embernek nem feltétlenül van pontos rálátása a vállalkozói világra:


"de az nem az én világom, hogy munkatársak között dolgozzak, főnökökkel."


Először is ahhoz, hogy megismerd a szakmát, nem csak egy tanfolyamot kell elvégezni, hanem gyakorlatot is kell szerezni - ahhoz pedig bizony először főnökkel, kollégával kell dolgoznod.

Aztán, ha már megy a dolog, legalább 1 évet eltöltöttél így, akkor kezdhetsz saját lábra állni, DE!

Innentől Neked kell felhajtani a megrendelőket és nem egy főnököd lesz, hanem az ÖSSZES MEGRENDELŐ a főnököd lesz.

És nincs olyan, hogy hétvége, mert ha nyáron 35 fokban elromlik a klíma, bizony csörögni fog az a telefon. Szóval arra készülj fel, hogy míg az alkalmazott éli a maga kis "nyugis" életét, addig vállalkozóként kezdetben igen-igen sokat kell dolgoznod, amíg fel tudod futtatni a vállalkozásodat.

2019. júl. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, jogos, én fogalmaztam rosszul, nyilván lesz főnök, meg munkatárs, csak talán itt lesz lehetőség előrelépni, s mégse 20-30 emberrel kellene együtt dolgozni, mint a gyárban, vagy szupermarketben.
2019. júl. 9. 19:50
 4/4 anonim válasza:
100%

Nem az számít, hogy hány emberrel dolgozol, hanem hogy milyen környezetben. Nekem közel 30 éves tapasztalatom van a hűtés és a légtechnikában, elég sok cégnél dolgoztam, még külföldön is. Igaz, most a hűtőgépes szektorban közel 20 éve mint vállalkozó és elmondhatom, hogy egyik sem egy leányálom. Ha, magánvállalkozó vagy az a baj, ha alkalmazott akkor meg az...


Az utóbbi 10 évben sokat változott a szakma, főleg itthon. Az hogy keresettek a klímaszerelők nyáron az egy dolog (de ez mindig is így volt). Egy biztos, ha belevágsz akkor a beled kihajtod, májustól szeptemberig nem lesz életed, ha vállalkozó vagy akkor azért (mert nem teheted meg hogy ne dolgozz) ha meg alkalmazott vagy a céged nem teheti meg hogy nélkülözzön. Egyébként meg sokszor kitárgyaltuk itt a kollégákkal ezt a dolgot, akiben nincs kitartás, fegyelem, megfelelő kézügyesség annak nem ajánlom, ez nem irodai és nem is teszkós munka. A probléma ott kezdődik, hogy az elmúlt 4 évben rengeteg klímaszerelő került ki a suliból főleg 20 és 40 év közöttiek. És ők sajnos vagy nem sajnos de dolgoznak (a többségük rosszul) ezért nekünk rengetek a hibajavítási munkánk utánuk, ami egy cégnek jó mert + bevétel, viszont a tulajdonos/megrendelő nem-igen szokott örülni, hogy 1 évben kétszer fizeti ki ugyanazt a szerelési díjat arra az 1 klímára!


Sajnos, nagyon sok a kókányoló hozzá nem értő szakember hiába van képesítésük, nem tudnak vagy nem akarnak jól dolgozni. Nem csak telepítésből áll a világ, javítani, karbantartani szerelni kell a gépeket és nem csak split-ek vannak itthon sem. Ott vannak a kazettás légcsatornás, VRV, VRF és folyadékhűtők, a hibrid rendszerekről nem is beszélek... ezeket nem hogy javítani de sokan még telepíteni sem tudják. Az oktatásról inkább nem is beszélek, de aki kijön a suliból annak alapból 3-4 év gyakorlatot javaslok a szakmában, kevés az a cég itthon ahol megfelelő rutint tud szerezni az ember. Aztán ha aktív az ember jönnek a problémák, hogy állványon kell dolgozni, létrán kell dolgozni, kosaras gépen kell lenni 12 méter magasban dolgozni és sorolhatnám. Volt aki kibírt nálunk egy hónapot, volt aki csak egy hetet, de olyan is aki csak egy napot.


Valakinek az volt a baja hogy tetőre meg erkélyre kell szerelni a klímát és hogy szédül meg fél, valakinek az volt a baja hogy nyáron melege van és nem bírja a munkát a tetőtérbe meg a padláson.

Mindenesetre egy biztos, kizárólag a jó és nagy tapasztalattal rendelkező szakembert fogják visszahívni.

2019. júl. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!