Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A többség miért csak alkalmazo...

A többség miért csak alkalmazottként tudja magát elképzelni?

Figyelt kérdés
Pár millió kezdőtőkét nem nagy művészet összerakni. Vagy kevesen akarnak kockáztatni, felelősséget vállalni, inkább mondják meg mit kell csinálni?

2019. júl. 11. 14:11
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Én utálom a saját pénzemet kockáztatni. Vigye más ezt a felelősséget, én meg jól elvagyok kevesebből is, így is jól keresek.
2019. júl. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Sokaknak hidd el, hogy nagyon is nehéz pármillió tőkét összerakni. Minimálbérből egy albérletben kb örülsz, hogy nem halsz éhen, nemhogy félretegyél még X összegeket.


A másik dolog a szaktudás. Nem mindenki rendelkezik releváns, piacképes szaktudással. Nélküle pedig elég nehéz vállalkozni.


Sokaknak nincs affinitása a vállalkozói élethez. Mert igenis kell hozzá egy minimális érzék.


Ahogy te is mondtad, sokan nem akarnak kockáztatni, nekik kényelmes, hogyha mindig megmondják neki, hogy mit csináljon és elégedett a fizujával.


Rengeteg ok van, amiért nem akarhat valaki vállalkozni. Plusz az alkalmazottakra, betanított munkásokra is szükség van, különben nem működne a világ.

2019. júl. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
En sem értem pedig nagyon könnyű vállalkozóként milliokat keresni
2019. júl. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Egy vállalkozónak felelősséget kell vállalni, kreatívnak kell lenni, s szorgalmasnak.


A többség pedig nem szeret teljesítménybérben sem dolgozni, mert az a munkájának a fokmérője. Lusta dög mind, csak az órabéres munkára hajt, merthogy "a részvétel a fontos, nem az eredmény".


Egy vállalkozás pedig semmire nem megy csupán a részvétellel, ott csak az eredményért fizetnek.

2019. júl. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

1. Nekem, és még jó néhány embernek "pár milliót" összerakni igenis nagy művészet lenne - ráadásul rizikózni kell majd, erre pláne nem raknék pár milliót.

2. Van épp elég vállalkozó ismerősöm, ha fegyverrel kényszerítenének, se vágnék bele, látom, milyen életük van.

3. Egyszerűen nem érzem szükségét. Jól elvagyok így is, akkor miért tenném kockára a megélhetésem?

4. Nem vagyok egy vezéregyéniség.

2019. júl. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Alkalmazottként is eleget adózunk, vállalkozóként (nem tudom pontosan, de lehetséges hogy) még többet kéne.
2019. júl. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%

Én szoftverfejlesztőként belekóstoltam a vállalkozói létbe. Jól kerestem, bőven volt (van) annyi megtakarításom, hogy hónapokig vagy akár egy évig is megéljek, stb. Az első ügyfelem egy ismerősöm volt, utólag már tudom, hogy ez nagy hiba volt. Nyilván nem erőltettük a minden részletre kiterjedő szerződést, az üzleti tárgyalásaink 1-1 sör mellett folytak, stb. Aztán jött, hogy "jaj, csak még ez kéne, meg még egy olyan funkció, meg amolyan is" és vegül az lett, hogy egy eredetileg egy szimpla statikus weblapot kért, a végén meg lefejlesztettem neki egy komplett raktárnyilvántartó rendszert, ami több brancsot is kezel, riportinggal, tableten is jól kinéző felülettel, stb. Nyilván ezek után nem akart egy fityinggel sem többet fizetni az eredetileg megbeszélt árnál, plusz kiderült, hogy hát ő okosba' gondolta a fizetést, stb.

Aztán volt olyan potenciális ügyfél, aki egyszerűen képtelen volt elmagyarázni, hogy mit szeretne. Napokat töltöttem azzal, hogy kifaggassam, vázlatokat készítsek, prototípust építsek, stb, de egyszerűen nem sikerült megértenem, hogy mit szeretne.

Volt olyan, aki egy facebook klónt akart velem íratni 200 ezer forintért.

Olyan is volt, aki egy AirBnB klónt akart, nem baj, ha nem néz ki olyan jól, de fizetni amúgy sem tud, majd kapok 10%-ot a bevételekből. Aha.

Volt olyan ügyfél, akinek a projektjén heteket dolgoztam, aztán egyszerűen eltűnt a fazon szó nélkül.

És még hosszasan tudnám sorolni.

Mondani sem kell, hogy heti 40 óránál sokkal többet dolgoztam, de pénzt alig kerestem az egésszel. Persze nyilván ez a tapasztalatlanságom miatt is volt, nem tudtam hogyan kell alkudozni, hogyan kell kiskapukat kizáró szerződéseket írni, stb. Ha kicsit kitartóbb vagyok, akkor talán idővel túljutottam volna ezeken és kialakult volna egy korrekt fizetőképes üzleti köröm, de úgy döntöttem, hogy nekem ez nem kell, nem vagyok vállalkozó alkat és pont.

Most egy jónevű cégnél vagyok tech lead, felelősség így is van, bőven van beleszólásom abba, hogy mit és hogyan csinálunk, a munkaidő kiszámítható, a fizetés szintén, ráadásul elég jó is.

2019. júl. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nettó 136 225Ft-ot keresek, heti 2-3 nap munkával, 40-60e-ből megélek, nekem ez így megfelel.

Kedves Balázska, miért is akarnék hozzád hasonlóan burgerforgató céget alapítani?

2019. júl. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%
Nyolcas, nem él(ősköd)hetsz örökké anyuci nyakán :D :D :D
2019. júl. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez esetben remek, hogy saját házam van :)


Net+telefon+víz+kukadíj+közlekedés havi 14e-ből kijön, áram 2KWp-es napelemmel, fűtés fanyesedék/kukoricaszár/stb. = 0Ft.

Élelmiszer változó részben megterem a hobbikertben júniusban költöttem 36e-et bevásárlásra (évek óta nem terem meg a zöldség), eltelt 12 nap ebből a hónapból és eddig csak a számlákra ment pénz, illetve sajnos 1 randira is költöttem 6e-et(kamuképes csaj +50kg-al).


Fagyaszóban van még tavalyról közel 40kg csirke, 4-5 hét és megy hozzá az idei adag is +200kg. Csúcsidőszakban van napi 24 étkezési tojás, télen 3-15db között, terményért cseréltem tojást, sőt a frissítés is cseréből lett, ha az időmet nem számolóm, akkor a költség 0Ft.


Mellesleg nem olyan vészes 30 tojót és 200db bojlert tartani (ez is cserealap terményre), önetető és itató, napi szinten 2-er lecsekkolom van-e valami gond és utántöltőm az etetőt, infralámpát is csak 5 napig menesztettem. 10 héten keresztül napi 5-25 percért cserében megvan a teljes tojásfogyasztásom és a csirkeigényem fedezése. A vágást viszont rühellem, így inkább beáldozok rá 10db-ot a csirkékről és cserében mással csináltatom meg.


3 teljes napom elmegy a ganézásra, tisztításra, meszelésre, stb. illetve a komposztot át kell forgatni minimum 4 alkalommal és elteríteni a kertben ez további 6 nap.


Idén nem igazán volt kedvem kertészkedni, így ráfogom, hogy a permkultúrás megközelítést tesztelem. Kartonlapok a sorok között megterítve éretlen komposzttal, a kukoricának/tökféléknek/cukkininek/krumplinak bejön, a többi viszont tiltakozik ellene, zöldségem idén sem lesz, ismét vennem kell a boltban!

2019. júl. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!