Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nektek mennyi vésztartalékotok...

Nektek mennyi vésztartalékotok van?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben kezdek elmélyülni a pénzügyi cikkek között és a legtöbb helyen azt ajánlják, hogy legyen 3-6 havi vésztartaléka az embernek. Kíváncsi vagyok, hogy ez tényleg ilyen átlagos jelenség és én vagyok lemaradva vagy inkább csak utopisztikus álom?


Mi jelenleg lakásra gyűjtünk, így minden felesleges pénz arra megy félre, de nincs külön kifejezett vésztartalékunk, de így belegondolva tényleg rosszul esne a lakásra szánt pénzből fedezni valami nagyobb gondot.



2019. júl. 12. 14:44
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
55%
Nincs itt akkor semmi baj. És még merik itt egyesek írni sokszor, hogy az ország 80%-a mélyszegény...
2019. júl. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
95%
Igen, íme 10 kivétel... azért ebből nem vonnék le következtetést. Sétálj egyet a belvárosban most!
2019. júl. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
83%

A mélyszegénységben élők nem az üzlet és pénzügyek kategórián lógnak...


Nekünk is nagyon plasztikus ez a vésztartalék kérdés, mert lakásra gyűjtöttünk. Ígazából úgy kalkuláltunk, úgy foglalóztunk, illetve úgy fogunk hitelt felvenni, hogy maradjon legalább 1 millió a tartozás mellett (most ebben a pillanatban nincs ennyi). Ezen felül van 400 ezer lezárva egy borítékban, amivel semmilyen szempontból nem számolunk. Az már a tényleg vészvész ha minden elfogyott. Plusz mivel a feleségem gyeden van, lesz gyesen is, meg még egy gyerkőcöt tervezünk, így rám a férjre lesz egy teljeskörű biztosítás baleset, halál, keresőképtelenség fedezésére.


Szeretem túlbiztosítani magunkat, pedig az utóbbi 14 évben (18 éves korom óta) egy percig sem voltam munkanélkül.

2019. júl. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

"Sétálj egyet a belvárosban most!"


És akkor kiderülne mennyi sok embernek van pénze bulizni?

2019. júl. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

köszönöm!

Igen, szerintem is ebbe a kategóriába az jár általában, aki szeretne fejlődni anyagilag, nem megélhetési problémákkal küzd. Az a réteg is jelentős, csak nem itt.


Ti milyen módszerekkel gyűjtöttetek a vésztartalékra? Havi meghatározott összeget félreraktatok vagy ahogy jött?

2019. júl. 12. 22:57
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

Mi úgy gyűjtünk, hogy nem költünk el minden pénzt. Nem rakunk el hónap elején fixen vagy ilyesmi. Tudom ez sokaknak nem megy, de nekünk simán. Nem szórjuk a pénzt, csak mert még van a havi fizubol. Illetve nem élünk annyival jobb életszínvonalon, amennyivel nő a bevételünk. Cserébe egy egy munkanélküli időszak alatt semmivel sem rosszabb a helyzet.


Azért a hátránya is megvan ennek. Sosem érzem úgy egyetlen forint esetén sem, hogy na ezt lelkiismeretfurdalás nélkül bátran elszórhatom xy dolog megvételére, mert eleget raktunk már félre a hónapban.

2019. júl. 13. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
50%

Nagyon keveset kell költeni, turiból vásárolni, meg ha örökölsz, azt nem elszórni. Hiába tetszik vmi a kirakatban, azt nem veszem meg-így tudtam spórolni. Viszont cserében nem élek, nem nyaralok, nagy a lemondás.

Úgy csak keveseknek megy, hogy megvesz mindenkit, amit csak akar, és még bőven tehet havonta félre.

2019. júl. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
93%
Jó most nem mindenki minimálbérből 120-150 ezerből él, mert annyiból kétlem hogy félre tudnának tenni. Vannak akik több száz ezreket keresnek, ők akik tudnak spórolni. Az hogy most ide páran írták hány milliót tudtak eddig megspórolni az nem az átlag. A szegényebb réteg vagy nem foglalkozik ezzel csak vegetál és nincs félre tett pénze akit meg érdekel az 2 munkahelyen dolgozik dögrovásig és úgy tud csak némi pénzt félre rakni, ez van. Vannak jobb anyagi hátterű emberek, de nem tudhatjuk ők mennyit dolgoztak érte! Nem kell egyből elsárgulni az irigységtől, mert ha mondjuk jogi egyetemet végzett és 3 nyelven beszél azt nem mindenki tudja megcsinálni és ro.hadt sok tanulás kell hozzá.
2019. júl. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
Szinte bármit dolgozol ne mondjátok már, h nem lehet lerakni legalább havi 20 ezer ft-ot.
2019. júl. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

"Jó most nem mindenki minimálbérből 120-150 ezerből él, mert annyiból kétlem hogy félre tudnának tenni. Vannak akik több száz ezreket keresnek, ők akik tudnak spórolni."



TÉVEDSZ! Aki nem akar félrerakni 150-bol az nem fog akkor se ha már 400 ezret keres. Sőt, milliós bevétel esetén is így lesz jó eséllyel. Mindig meg tudja majd magyarázni!


Ha keveset keresel akkor kevesebbet kell elrakni.

2019. júl. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!