Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Túl nagyok az igényeim,...

Túl nagyok az igényeim, vsalódott vagyok?

Figyelt kérdés

Első évet végeztem az egyetemen és próbáltam pénzügyi területre top cégekhez beadni a cv-t nyárra gyakornoki állásra de visszautasítottak,mert inkább a 2.,3.éveseket veszik fel.

Találtam diákmunkát egy cégnél nyárra,de csak adminisztrációs, nyomtatgatás stb.

Nagyon csalódott vagyok hogy ilyen szart kell csinálnom ezer valamennyi forintos órabérért....

Nagyok az igényeim hogy első év után elvárom hogy pénzügyi gyakornok legyen egy menő cégnél? Nem hiszem...

Első év után nektek is csak ilyen szar meló jutott? Nyugtassatok meg...

20L



2019. júl. 16. 09:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagyok az elvárásaid. Tipikusan olyan vagy, akinek azonnal nagy pozició kell, derogál neki minden más.
2019. júl. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Z generáció, vicc.... pedig korodbeli vagyok én is.
2019. júl. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nagyok az elvárásaid.

Az, hogy az első éved megvan, azt jelenti, hogy egy kicsit már többet tudsz, mint aki most esett be az utcáról. Ennyivel nyilván nem fognak semmilyen komolyabb meló közelébe engedni, pláne nem top cégekhez.


Tudom, hogy senkit nem érdekel, de én az informatikusi végzettségemmel 2010-ben, mikor munkába álltam, 1+5 évig CNC maró -, eszterga -, és tömbszikra gépeken dolgoztam, pár évig három műszakban, majd kettőben. Se nem szerettem, se nem voltam jó benne, és azért nem kis felelősség tizen-huszon milliós gépeken dolgozni, de muszáj volt, ha nem akartam éhen halni. Nyári munka gyanánt pedig hol műanyag fröccsöntő gyárban voltam operátor, hol csemetét kapáltunk, hol műanyag hulladékot válogattunk. Ezekhez képest a te munkád álommeló.

2019. júl. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
25%

Nem nagyok az igényeid, csak ambiciózus vagy, nincs ezzel semmi baj.

Az első év után senkit nem vesznek fel gyakornoknak menő céghez, úgyhogy ez abszolút nem a Te hibád. Addig csináld ezt, és mellette próbáld képezni magad, és akkor jövő nyáron már sokkal jobb esélyeid lesznek.

Esetleg trükközhetsz annyit, hogy kicsit széthúzod a tanulmányaid, csúszol 1-2 félévet, így az utolsó 1-2 féléved végzés előtt már nagyon laza lesz, így simán belefér mellette egy heti 20 órás gyakornoki munka.

Oké, egy évvel később lesz diplomád, de nem 0 munka tapasztalattal fogsz ott állni mint sokan mások, hanem már lesz egy év valós céges munkatapasztalatod, sőt jóeséllyel ott is tartanak majd főállásban.

Újságot hordani, gyümölcsöt szedni, árufeltölteni meg hamburgert sütni meg menjen olyan, akinek hat anyja van! :)

2019. júl. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!