Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megpróbáljak beszélni a...

Megpróbáljak beszélni a főnökömmel a fizetésemelést illetően?

Figyelt kérdés

Fejlesztő mérnökként dolgozom, és úgy érzem nem keresek a tapasztalatom és a tudásomhoz képest eleget. Fiatalos, nagyon jó fej a főnököm, jobbat el se tudnék képzelni, olyan, akivel szinte bármiről eltudok beszélgetni, és támogat.


Így nem akarok egyből avval odaállítani elé, hogy "felmondok, találtam másik állást". Tehát arra gondoltam, hogy rossz ötlet lenne ezt megbeszélni vele, hogy szeretnék valamivel nagyobb fizetést kérni?

Eleve nem is igazán tetszik a város, ahol élek, de lenne az a pénz, amiért maradnék. (bruttó 60.000 forintos emelésről beszélünk) Több, mint egy éve vagyok a cégnél (előtte máshol is dolgoztam ilyen pozícióban), és csak az év elejei emelésem volt belépés óta.


Aztán, hogy utána is ilyennek látnám-e a dolgokat, és fél év múltán váltanék-e, nem tudom. Úgy érzem, az "kitolás" lenne egy emelés után. Nem?


(pontos összeget szándékosan nem írtam)



2019. júl. 17. 18:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
90%

Bruttó 25?! Az szerintem nagyon kevés. Ha most kap bruttó 600-at (lehet, hogy többet, fejlesztők jól keresnek) akkor az kemény 4% emelés lenne.

Miközben még a minimálbér is 8%-kal emelkedett, ő meg azért jobban fizetett melót csinál.

2019. júl. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

11-es, elvileg igazad lenne, csak épp nem tudjuk, januárban mekkora emelést kapott, mert azt sem írta meg a kérdező.


Kérdező, addig "ugrálsz", míg 2 szék közül majd a földre esel... Főleg, ha a 2 multi vezetői amúgy tárgyalnak egymással.

2019. júl. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Vannak értelmes hozzászólok is, köszönöm.


Hogy tiszta legyen, a januári emelés csoportos emelés volt, minden munkatársam kapott, tehát nem én kértem.


A másik, pedig, hogy egy munkatársam azt mondta, ő a belépése után 10 hónappal kapott "felzárkóztató" fizetésemelést, hogy a csoport többi tagjától ne legyen elmaradva. Senkiről nem tudom, hogy mennyit keres a csoportomba, rákérdezni meg nem kérdeztem, és nem is fogok.

2019. júl. 18. 19:27
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

És miből gondolod, hogy alá vagy fizetve? Van ismerősöd hasonló pozícióban? Ha tényleg biztos vagy benne, hogy jóval kevesebbet keresel, akkor valószínűleg a főnököd is tudja ezt. Szerintem akkor simán beszelhetsz vele, max elhajt. Utána kezdhetsz másfelé nézelődni szerintem.

De először mindenképpen gondold át, hogy ha meg is lenne a magasabb fizu, akkor maradnál-e hosszútávon, ha nem maradsz, akkor felesleges köröket futsz

2019. júl. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!