Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan és mikor kell fizetésem...

Hogyan és mikor kell fizetésemelést kérni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Pécsen dolgozok back-end fejlesztőként(programozó, PHP), 24 éves vagyok.

Majdnem 1 éve vettek fel juniorként. Viszont akkor is már többet teljesitettem, mint amit elvártak. Azóta rengeteget fejlődtem. Eddig nettó 200 ezer forintot kerestem, most viszont fizetésemelést szeretnék kérni.


300 ezer nettó a cél, de a 280 ezer forinttal is megelégednék.


A kérdésem, hogy hogy érdemes inditani a beszélgetést. Az természetes, hogy félrehivom a főnököt a tárgyalóba. De onnét hogy illik kezdeni? Illetve nap, napszak is számit?

Bármilyen tanács jól jön.



2019. máj. 27. 00:46
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Google a barátod, sok cikk íródott már ebben a témában. Kutakodj picit.


A magabiztosság szolid őszinteséggel, illemtudóan kinyitod a szádat a felettesed felé négyszemközt, amikor ideálisak a körülmények - ezt viszont neked kell látni,tudni.


Aki piponya s nyomin áll oda habogva azt az átlagos személyiségű felettes magában kiröhögi és kap egy "majd meglátjuk" "majd megbeszéljük" vagy hasonló lepattintást kap a dolgozó.


Kihasználják az alkalmazott visszahúzódó személyiségét sok esetben.


Én minden emberrel normális kedves s picit közvetlen vagyok, megszokták.

Az őszinte szavaimat is.

Már a legelején határozottan kimondtam a volt főnökömnek mennyit szeretnék kézhez kapni.

(többet kaptam mint bárki más a 8 fős csapatunkban)


Majd idővel leváltam s vállalkoztam.


S igen a napszak is számít.

Figyeld meg mikor "aktívabb és befogadóképesebb a főnököd az emberek felé (nah meg agykapacitásban pl nem-e fáradt)


Nap végére persze lefárad mindenki.


Általában délelőtti órák ideálisabbak. (azon belül is 8-10)

2019. máj. 27. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
Bármikor kérhetsz amikor úgy érzed. A kapás már más kérdés (pro tip: nem fogsz ennyit, ahhoz váltanod kell az esetek 90%-ban).
2019. máj. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
27%
Bemész az irodájába, ráborítod az asztalt és kijelented nettó 300 000-ret akarok mert béna vagyok és 200-ból nem tudok megélni és kell videójátékra a lovettah.
2019. máj. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi a "tanácsokat" munkavégén beszéltem a főnökkel és megadta.
2019. máj. 28. 00:09
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs mit, a kommentem vége csak poén volt ne sértődj meg. Hali.
2019. máj. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!