Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 5 perces szimpátia interjú...

5 perces szimpátia interjú után próbafeladat?

Figyelt kérdés

Voltam egy interjún, ami annyiból állt, hogy feltettek nekem 3 kérdést meg apró dolgokat (a sokból) feladatokról és viszlát. Maguktól a cégről semmit, a munkáról stb. Párat tudtam kérdezni maximum.


Próbafeladatot kértek, ami olyan 3-4 óra lesz nekem.


Közel lenne, félig-meddig szakmai, de ez így nem valami fair.


Szerintetek?


2019. júl. 18. 08:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Mi a kérdés?
2019. júl. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
42%
Nyilván volt job description, tudod abból, mi a munka, nem?
2019. júl. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Csinálnátok-e próbafeladatot így.


Volt, de nagyon alap.

2019. júl. 18. 08:32
 4/13 anonim ***** válasza:
41%
Az a probléma, hogy nem szivattak meg? Miért nem örülsz, hogy könnyedebben veszik? Nem értem.
2019. júl. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%

Az interjún neked is meg kell(ene) tudnod annyit, hogy meg tudd ítélni, érdekel-e a munka. Nyilván leszel még életedben pár interjún, legközelebb már figyelj jobban erre, ill. ha pedig kezdeményezed ezek felderítését és ők lepattintanak, akkor szerintem már ebből eleget tudsz a cégről. :)


A mostani helyzet megoldása: attól függ, mennyire érdekel a munka / cég - az a benyomásom a kérdésedből, hogy nem nagyon. A próbafeladatból amúgy ki fog derülni, kb milyen lenne a munka. A feladatot 5 perccel azután is visszaadhatod, hogy megkaptad, azzal, hogy köszönöm, nem (pl. "nem tudom elképzelni, hogy a munkaidőm nagy részében olyan jellegű feladatokat lássak el, amit a tesztben látok"), nem kötelező fél napot szottyadni felette.

2019. júl. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%

Tehát kaptál egy otthon elvégzendő feladatot, melyet majd kiértékelnek.


Nálunk is volt ilyen, mi a kézhezvétel után azt néztük, hogy milyen a próbafeladat megoldásának:

-helyessége/megfelelősége

-milyen maga a kivitelezés minősége

-találunk-e valami nyomot, hogy esetleg csak kiollózta valahonnan, ami elég gyakori. Volt olyan delikvens, hogy nem a saját neve alatt küldte be, de továbbított emailként is kaptunk megoldást, nem törölte ki a korábbi levelezését a feladat tényleges megoldójával.

-persze nem utolsó szempont az sem, hogy milyen gyorsan küldte vissza aznap/másnap/pár nap/több hét

-online kitölthető tesztnél volt időmérés, mely nem látszott a kitöltő számára


Elég kiábrándító, mikor látod, hogy max. 30 perces feladat esetén közel 9 órát eltölt a feladattal, majd nagyzol a beküldés során, hogy neki ez 5 percet vett igénybe.

2019. júl. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%
Minden interjú szimpátiainterjú. Az, hogy szimpatikus vagy-e az esetek 2/3-ában eldönti, felvesznek-e. A kérdésed csak arról szól, hogy mennyi idő alatt döntik ezt el.
2019. júl. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
40%

Igen, csináltattak már próbafeladatot. Volt, hogy prezentációt kellett csinálnom a cégről. Beküldtem, behívtak kb egy hónappal később a következő körre, ahol elémtették a saját prezimet, hogy akkor adjam elő. Nem kicsit lepett meg, mifelénk a prezentációra készülni szokás, pláne, ha egy quasi idegen cégről beszélek. Meg egy hónap alatt őszintén, el is felejtettem, mit írtam bele.


De ugye a HRes kislány elfelejtette mondani, amikor meghívott az interjúra. Mondhatjuk, hogy gondolhattam volna, de szerintem nem volt egyértelmű. És nyilván nem kaptam meg az állást se, de nem is bánom. Korrekt cégeknél szeretek dolgozni.

2019. júl. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
50%
Én értem a Kérdező aggályait. Az 5 perces interjú mindenképpen gyanús. A próbafeladatot elvégeztetik vele, aztán utólag kiderülhet valami "aprócska", de fontos részlet, mint például, hogy nem alkalmazottként történő bejelentéssel kívánják foglalkoztatni, hanem vállalkozóként, amihez számlaképesség szükséges (én már jártam így). A próbafeladatot bezsebelik és felhasználhatják akkor is, ha nem a Kérdezőt választják. Nekem ezt úgy sikerült kikerülnöm, hogy mindent letöröltem a gépről, semmit nem hagytam ott náluk magam után. Kb. 12 órára elegendő próbafeladatot kaptam annak idején, meg is csináltam mindent szépen (ingyen dolgoztam), aztán benyögték, hogy jah vállalkozóként foglalkoztatnának. Köszi :)
2019. júl. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Mivel alig tudok valamit max egy sablonos hirdetést láttam, ami a szakmában átlagos, így azért gáz, hogy elvárják a 4-5 órás házi feladatot. Szerintem.
2019. júl. 18. 13:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!