Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A cégem elküldött egy suliba,...

A cégem elküldött egy suliba, elvégeztem. Kértem fizuemelést, a válasz az volt, se munkakör, se fizuemelés, örülj, hogy tanulhattál és kifizettük. Ez támadható?

Figyelt kérdés
Az istennek nem tanultam volna, ha tudom, hogy a fizum ugyanannyi marad, mintha nem tanultam volna.
2019. júl. 19. 14:52
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nem.

De van egy végzettséged,próbálj pályázni más munkakört feltéve ha nem kötöttetek tanulmányi szerződést.

2019. júl. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Máskor előre érdeklőd meg.
2019. júl. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

A munkahelyed valószínű azért iskolázott be mert kapott rá kedvezményt, vagy valami támogatást, ami nekik jól jön, és ugye ezért kaphattál ilyen lehetőséget. Én mondjuk az elején megérdeklődtem volna hogy ha ezt a tanulást elvállalod stb... akkor neked ebből mi lesz a hasznod például. Mivel ezt nem tetted meg, csak simán vállaltad hogy elvégzed így persze hogy nem kapsz se másik munkakört, se bér emelést.

Én munkahelyemen is szoktak embereket beiskolázni, de úgy nem hogy valakivel lerakatnak valami végzettséget akár targoncás szakmát, akár valami gépkezelőit, esetleg valami más szakmát. De ott csak azoknak adják meg ezt a lehetőséget akiknek eleve olyan a munkakörük hogy a munkájukhoz szükséges az iskola elvégzése. Akinek nem szükséges a munkájához vagy épp nincs előtérbe munkakör változás a részéről azt be sem iskolázzák, sőt ha akar menni akkor sem engedik mert a munkájához nem lesz rá szüksége. Nálunk is ezt akkor vezették be amikor ugye meghirdették hogy milyen képzésekre lehet menni a cég által és akkor olyanok jelentkeztek akiknek se a munkájukhoz nem volt szükség az adott szakmára, se máshoz, aztán amikor a cégen keresztül ezt letették akkor egyből mentek máshova dolgozni, és a cég kénytelen volt elfogadni mert nem írtak beiskolázási szerződést hogy a tanfolyamért cserébe 1-2 évig maradniuk kell vagy kifizetik az árát, meg persze attól vették el a lehetőséget akinek mondjuk a munkája miatt szüksége lett volna pl targoncás papírra.

Ezt így nem támadhatod, te kaptál egy tanulási lehetőséget mint béren kívüli juttatást mert azért nem pár ezer forintos dolgokról van szó, és lett egy papírod amivel már tudsz érvényesülni. Aztán ehet hogy pár hónapon belül lesz lehetőséged cégen belül munkakör váltásra emiatt ezt nem tudhatod előre, de ha nem írtál alá olyan szerződést hogy 1 évig ott kell dolgoznod ezért cserébe akkor keress olyan állást ahol a friss szakmáddal tudsz érvényesülni.

2019. júl. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

"Az istennek nem tanultam volna, ha tudom, hogy a fizum ugyanannyi marad,"


Más ember fizet azért, hogy megszerezzen valamilyen fajta tudást - ezzel Te több vagy, akkor is, ha a fizetésed nem emelkedik. Ingyen és bérmentve képeztek - örülj neki.

"Jobb" cégeknél ilyenkor kötnek az illetővel egy tanulmányi szerződést, hogy a képzésért cserébe X évig ott kell maradnia.

Ha veled nem kötöttek ilyent, akkor örvendezz :-)

2019. júl. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

Igazuk van. Jó pár tréninget megcsináltam a cégek költségén, sosem kaptam utána fizuemelést. Fel sem merült bennem, hiszen a cég egy rakás pénzt kifizet valamiért, ami az enyém marad, amitől a munkaerőpiacon értékesebb leszek.


Ha nem tetszik, keress másik állást, a bértárgyaláson látni fogod, hogy mennyivel érsz többet.

2019. júl. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem örülj neki - utólag -, hogy tanulhattál, még akkor is, ha közben nem volt kedved, nehéz volt, stb. stb. Mit tanultál? Hajt a kíváncsiság. Nem lehet felesleges, sőt, tanulni se olyan küldenek, akiben nem látnak semmi fantáziát, min. annyit, hogy el tudja végezni.

NÉzz szét a hirdetések között, hátha találsz másikat és használhatod, amit tanultál.

2019. júl. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

Ilyenkor kell felmondani és az új megszerzett tudással magasabb fizetést kialkudni.

Ha nincs tanulmányi szerződés, akkor meg főleg.

2019. júl. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Mint mondták, ez külön dolog és többnyire tényleg egy adott időre szóló szerződés módosítást szoktak kötni. Ha veled ilyet nem kötöttek, még örülhetsz is, mert megbíznak benned és ha mégis elmennél, akkor neked a könnyebb.


A fizetésemelés és/vagy munkakör módosítása is szerződés módosítás, amit papíron szoktak megkötni. Ha arról lett volna szó, közölték is volna veled.


Szóval sajnos ezt te hitted tévesen, hogy az jelent valamit. Meg tudom érteni, de igazából így is nyertél vele, mert ez mindig jól jön, még gondolom a jelenlegi munkádban is. Sőt, érdemes is használnod amit tanultál.

2019. júl. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Szóval gondolom érted. Egy fizetésemelés és munkakör módosítás az konkrétan közölt dolog, és nem olyan, hogy adott képzés velejárója.
2019. júl. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
72%
Termeszetesen nem támadható. A ceg fizet hogyfejleszd a tudásod te meg rinyalsz...
2019. júl. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!