Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek az gáz ha még...

Szerintetek az gáz ha még sosem dolgoztam 19 évesen?

Figyelt kérdés
Most fejeztem be a gimit, szeptembertől egyetemre megyek. A legtöbb barátom, barátnőm azon a véleményen van hogy 19 évesen kellett volna már valamit dolgoznom. De év közben sosem volt rá időm, minden nap 5kor végeztem, a hétvégék meg szerintem nem arra vannak egy középiskolás életében hogy dolgozzon. Szerintem. Nyári szünetekben gondolkoztam rajta, hogy keresek valamilyen diákmunkát de a szüleim mindig azt mondták, hogy felesleges 16-7 évesen, megveszik amire szükség van, úgyis dolgozhatok még eleget. Ezért gyakran megkapom azt, hogy “a seggem alá tesznek mindent”. Igazából egyet is értek velük, minek dolgoztam volna, hogyha nem volt rá szükség? Ha rossz anyagi helyzetben lettünk volna, akkor ők sem bánták volna ha dolgozom nyilván. Nem tudom egyetem mellett lenne e időm dolgozni, az majd kiderül. Ti mit gondoltok? Tényleg fontos lett volna, hogy dolgozzak tizenévesen?
2019. júl. 19. 18:56
 1/7 A kérdező kommentje:
Csak azért merült fel ez a kérdés, mert az összes barátnőm dolgozott már és mégha csak vicceskedve is, de gyakran megjegyzik hogy “anyuci apuci pénze” stb és ez kezd rosszul esni és idegesíteni is.
2019. júl. 19. 19:01
 2/7 anonim válasza:
100%

Irigyek, mert van penzetek.

Szerintem nem gaz. Nyilvan tok jo tapasztalatszerzesnek, ha dolgozol gimiben, de nem kotelezo.

2019. júl. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz, én 21 évesen kezdtem el dolgozni (rögtön fősuli után). Ne foglalkozz velük.
2019. júl. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Az én szüleimnek is volt sok pénze, mégis dolgoztam nyaranként, mert sz.rra untam magam, utálom a semmittevést. Egyetemen még annyi időd se lesz. Nskem jól jött késöbb, hogy ennyot diákmelóztam
2019. júl. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha egyetem mellett dolgozol (akár csak nyáron), azt már beírhatod majd az önéletrajzodba. Inkább szakirányú gyakornoki munkákra gondolok.
2019. júl. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A munka nem csak arra való, hogy ne apuci pénzéből kelljen ájfónt venni. Arra való elsősorban, hogy megtanuld a pénz értékét, és hogy hogyan kell dolgozni.


30 vagyok, irodában dolgozom, de még mindig előny, hogy anno a gyárban lehúzott idők alatt megtanultam dolgozni, alázattal tudok állni bármilyen feladathoz, helyzethez.

2019. júl. 20. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

12 éves korom óta dolgoztam nyaranta.

16 évesen suli mellett.

Volt heti pénzem, de apám azt mondta, hogyha több dolgot akarok magamnak dolgozzak érte.

14 évesen városnézéshez fogtam külföldieket egy cégnek. Reggel 9-től 14-ig melóztam. Napi 3-5 ezret kerestem 95-ben, plusz a nyelvet is tanultam.

2019. júl. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!