Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van esélyem 30 évesen pályakez...

Van esélyem 30 évesen pályakezdőként munkát kapni, úgy hogy még sose dolgoztam?

Figyelt kérdés
Mielőtt még mindenki lusta,tehetetlen ingyenélőnek tituálna elmondanám,hogy van egy biológus diplomám,és gondoltam egyetem utánn mint minden más huszonéves vagy belekezdek phd-be,vagy több-kevesebb keresgélés utánn dolgozni kezdek és "vidáma" élem az életem.Azonban az egyetem utolsó éve alatt a Nagymamám agyvérzést kapott,24 órás felügyeletre szorult,én maradtam vele otthon ápolási segélyen.Nem számíthatott senki másra,mert édesanyám 10 éve rákban meghalt,apámmal nem tartom a kapcsolatot.Anyumnak nem volt testvére és nekem sincs,senki segítségére nem számíthattam.Eddig a nyugdíjából meg az ápolási segélyből tengődünk.Párkapcsoaltom sincs,mert így a kutyának se kellek,hisz még egy randira se igen tudok elmenni.Most újabb agyvérzést kapott,a kórházban azt mondták készüljek fel rá,már nemigen jön haza.De mi lesz utánna,ha meghal?Én is legyek öngyilkos?Hogy fogok megélni?
2012. jan. 9. 05:37
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem van esélyed, csak meg kell találni a helyet, és kérdés, hogy a szakmádban akarsz-e dolgozni, és mennyire naprakész a tudásod. Egy potenciális munkaadó joggal gondolhatja, hogy az ápolás mellett van idő tanulni is. Ha interjún kérdezik, hogy mit csináltál, ne panaszkodj, mert azt nem szeretik, csak 1-2 mondatban mondd el a tényeket. Ha máshova nem, például a honvédséghez valószínűleg felvennének valamilyen egészségügyi szakembernek.
2012. jan. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Van!

Miért ne lenne? Ráadásul tök jó diplomád van. Vagy vissza is mehetsz phd-zni. Keresd meg egykori tanárod. Hátha tud segíteni. Phd melett dolgozhatsz is.

2012. jan. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Antimod ***** válasza:
78%

Öngyilkos?

Nem volt könnyű életed, de ha ezt őszintén elmondod egy állásinterjún, egy normális ember együttérez veled, és segít, ha módjában áll. Nem mindennapi "sztori". Én olyan pályakezdőt is ismerek, aki 29 évesen talált magának első munkahelyet, és azóta váltott is.

Egyáltalán nem lehetetlen.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. jan. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Van esélyed!

Ne add fel! Én is diplomára pazaroltam az éveimet, és csak 26 évesen találtam először munkahelyet.

Azóta már más helyen dolgozom, de mindig van lehetőség!

Csak nyitott szemmel kell járni!

2012. jan. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát,elég derülátóak vagytok:-)Én nézegettem más fórumokat is,de ott mindenki azt mondja,hogy munkatapasztalat nélkül sehová sem kell az ember...Mivel mult hónapban töltttem a 30-at start kártyát sem kaphatok már.Egészségügybe nem hiszem,hogy felvesznek mert a biológus kézés gyakorlatilag tisza elmélet,meg labormunka,mág egy injekciót se tudok beadni:-(Meghát biológusból is olyan túlképzés van,hogy szörnyű,phd-zni csak a supermaneket veszik már fel kb.Ahhoz,hogy a szakmámban el tudjak helyezkedni meg már mindenhol elvárás a phd(pl egy gyógyszergyárban).Elmennék szakmán kívül is,de ott meg akkor az a baj,hogy nincs szakirányú végzettségem vagy túlképzett vagyok.A munkatapasztalaom nulla.Ha beírom egy önéletrajzba szerintetek lesz bárki aki behív intnerjúra?Ennél sokkal jobb feltételekkel induló emberek is sokszor panaszkodnank hogy akár 1-2 évig se találnak munkát.És addig miből fizessem a számlákat,meg miből éljek?
2012. jan. 9. 15:04
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Start kártya amúgy is megszünt. 2011 dec 31ig lehetett igényelni. Akinek van az még használhatja de jan 1től már újat nem adnak ki.

Attól mert 30 vagy attól még Start Plusz kártyát kérhettél volna dec 31ig.

2012. jan. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ki terjeszti azt hogy megszűnt a Start kártya? Vagy honnan v eszitek ezt a hülyeséget? Már több helyen olvastam.
2012. jan. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem igényelhettem volna mert még kapom az áploásit.
2012. jan. 9. 16:47
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az önéletrajzodba is írd bele a tényeket (a diplomádat - és azt is, hogy tudásod nem naprakész- illetve azt is, hogy más szakmában is kipróbálnád magad) és a történetedet röviden (a panaszkodásoktól mentesen, mert arra kutya sem kiváncsi.


Van esélyed elhelyezkedni (mint mindenki másnak is).

2012. jan. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne szerencsetlenked, huzz el kulfoldre, ott nagyon keresett a hazigondozo, amibol mar profi is vagy. Az elettudomanyi kepzettsegedet is jo szemmel fogjak nezni, mert ha nem vagy teljesen segg (mint a biologushallgatok igen nagy resze), ossze tudod kapcsolni a tanultakat a valo elettel (pl idoskori demencia, alzheimer, parkinson kor, mozgasserulsteg stb, ezekrol mind reszletesen tanulhattal az egyetemen), ezt beleirod a cv-dbe, es maris kapos leszel nemetorszagban vagy angliaban, mint gondozo. Siman talalsz nagyon jo melot, ha van hasznalhato nyelvtudasod. Aki azt irta hogy tudomanyos teruleten phd mellett dolgozni is lehet, annak fogalma sincs arrol, mirol beszel. a phd hallgatokat ingyen munkaeronek tekintik, es nem segitik oket semmivel. Foleg biologusoknal. A phd-t surgosen felejtse el itthon. Az sem igaz, hogy a legjobbakat veszik fel, azokat veszik fel akiken latjak hogy eveken at ki tudjak hasznalni oket. Olyanok is kapnak phd-t otthon, akiknek egy diplomat nem adnek a kezebe, szo sincs szupermensegrol sem tehetseggondozasrol. Ez egy nagy parasztvakitas. Kulfoldi phd jelentkezes viszont igeretes lehet, a kinti osztondijbol ha nem is nagylabon, de meg fogsz tudni elni. En erre a vonalra is raallnek. Kerd meg a diplomamunkad temavezetojet hogy adjon referenciat, es kezdd el nezegetni a kulfoldi honlapokat. Otthoni phd-t pedig surgosen felejtsd el, ha jot akarsz magadnak. Meg szuksegmegoldasnak sem szabad tekinteni.
2012. aug. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!