Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kockázatos lenne, ha a egy...

Kockázatos lenne, ha a egy hónapig táppénzre mennék egy nappali kórházas pszichoterápia miatt?

Figyelt kérdés

A jelenlegi munkahelyemen 2,5 éve dolgozom, a munkámat elismerik, "megbecsülik", persze a főnök attól még paraszt, kötekedő, de legtöbbször csak az ugatásig jut, olyan igazán fájdalmas módon még nem vert alá egy alkalmazottnak sem.


Jelenlegi munkakörömre nincs helyettes, viszont még egy megfelelő takarítót is másfél évig tartott nekik felvenni.


30 éves vagyok, sajnos a személyiségfejlődésem nem sikerült a legjobban, mondjuk ez egy munkahelyen nem látványos, mert a logikus feladatokat hatékonyan el tudom végezni (nem...nem vagyok informatikus).


Viszont a magánéletemben nagyon nehezen találok kapcsolatot az emberekkel, noha voltak párkapcsolataim, de ez csak a rengeteg próbálkozásnak volt köszönhető. Egyébiránt az egész társas életem homokra van alapozva.


Jártam évekkel ezelőtt gyerekes fejjel is pszichológushoz, most egy elég nagy pofáraesés után pszichiátrián kötöttem ki erős szorongás miatt.


Két lehetőséget vetett fel az orvos:


Gyógyszer + magán pszichoterápia (gyógyszerek hatásmechanizmusa ismeretlenek, mellékhatásaik ijesztőek, magánterápia havi szinten 50-60 ezer forint költség)


VAGY


4 hetes csoportos sématerápia nappali kórházban, TB-re


Ezzel is veszítek pénzt, de úgy gondolom nem kevés hozzájárulást fizettem már az életemben a TB-nek, hogy valamit vissza is kapjak.


Sajnos nem látványosak a tüneteim, meg a problémám, de arra pont elég hogy szépen lassan elszeparáljon az emberektől, a közösségtől, az élettől.


Csak ugye kockázatos egy hónapra kiszállni a munka világából egy ilyen indokkal. Max olyan indokot fogad el egy munkáltató, hogy elütött egy autó vagy hasonló.


2019. júl. 21. 10:04
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Mindenképpen a 4 hetes csoportterápiát javaslom - nekme is segített.

A munkáltató ne érdekeljen, hiszen ha kialakul mondjuk nálad egy pánikbetegség, akkor nem fogsz tudni a munkába sem bemenni - tehát fontosabb az, hogy most gyorsan helyrejöjj, amíg nem "fajulnak" el a dolgok.

Semmiképpen sem javaslom a gyógyszeres megoldást+ magánpszichoterapeutát - ez nem lesz megoldás.

2019. júl. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Sajnos a megfoghatatlan panaszok miatt jár a stigma...


ha meghallják hogy mi ez az egész, akkor körbe röhögnek és lenéznek

2019. júl. 21. 10:16
 3/27 anonim ***** válasza:
Nem kell foglalkozni vele, mint mondtam. Pszichoterápia nem egyenlő a bolondok házával. Aki ezt nem tudja, az a bolond :-)
2019. júl. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
hát jó jó, de mégiscsak a megélhetésem függ rajta valamilyen szinten
2019. júl. 21. 10:43
 5/27 anonim ***** válasza:
Miért nem mész elsőnek magánterápia? Havi 4-5 alkalom bőven belefér munka mellett este és már az is sokat tud segíteni egy jó szakemberrel, nem kell rögtön a gyógyszert bekapkodni. Nekem is javasolták a gyógyszert, mondjuk nem erősen szorongtam, csak folyamat fennállt, hol jobban, hol kevésbé, de én határozottan ellene voltam, sikerült leküzdeni anélkül is. Ha képes vagy munkába járni és dolgozni, elvégezni a munkád, akkor képes lehet gyógyszer nélkül is, csak magánterápia útján javulni.
2019. júl. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

nem verem fogamhoz a garast, de mint irtam a TB-től szeretnék visszakapni már én is valamit.


Plusz járhatok magánrendelésre, de attól még ugyanugy csak pár emberrel vagyok kapcsolatban az életem során, abból is a legtöbb a munkatársam.


A korházban viszont csoport van és védett környezet.

2019. júl. 21. 10:57
 7/27 A kérdező kommentje:
közben kiderült hogy ez fekvőbeteg ellátás
2019. júl. 21. 11:39
 8/27 anonim ***** válasza:
Látom kifogás az van. :D A magánrendelés értelme az lenne, hogy nem kell táppénzre menj, elkezdenéd élhetőbben érezni magad, ezáltal képes lennél TE nyitni az emberek felé. A kórházi terápiától sem lesz több barátod, maximum azt reméled, hogy olyan közegben leszel, ahol vannak hozzád hasonló sorsú emberek és ott tudsz majd ismerkedni. Na ezt nagyon nem kéne várni tőle, hanem azt, hogy jobban legyél.
2019. júl. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

bocsánat, de egy kis létszámú munkahelyen, ahol le vannak osztva a szerepek, azon nem tudok változtatni, abban kell töltenem az időm nagyobb részét.


egy terápiás csoportban meg legalább folyamatosan ki vagyok téve új helyzetnek. Plusz tudok magamra figyelni, mert kikerül az életemből a hajtás, a munkahelyi megfelelés.

2019. júl. 21. 12:19
 10/27 anonim ***** válasza:

Pontosan, kérdező, épp ez az értelme annak, hogy bent fekvős - mert így nem vagy kitéve a környezeti hatásoknak, nem ront az állapotodon.

Annyit mondanék csak, hogy ott bent "szétszednek", mint az autószerelőnél, lebontanak alapjaira - majd utána összeraknak, mint egy autót vagy egy órát, hogy ismét jól működjél :-) Nagyjából így tudom megfogalmazni a terápia lényegét. Voltak bent olyan pánikbetegek, akik egyáltalán nem mertek felszállni egy buszra, de őket is helyrehozták. A munkahelyeddel meg ne foglalkozz, mint mondtam: első az egészséged.

2019. júl. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!