Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Informatikusoknál is elvárás,...

Informatikusoknál is elvárás, hogy jó szociális képességeik legyenek? Ez régen is így volt, vagy csak manapság lett divat?

Figyelt kérdés
Több helyen is voltam interjún, ahol kb semmi szakmai tudást nem ellenőriztek, mégis elutasítottak, gondolom mert nem vagyok egy nagy haver típus, aki jó benyomást tud tenni egyből. Most akkor már annyi informatikus van, hogy simán válogathatnak a cégek, vagy hogy van ez? Egyrészt pont ezért választottam ezt a területet, mert nincsenek olyan szociális képességeim, ami mondjuk egy pincérnek, ügyvédnek stb kell,és az volt a mondás, hogy egy informatikusnál nincsenek ilyen elvárások.
2019. júl. 23. 13:46
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

"A kulcsszó a tanulható."


Jol szocializalt introvertaltakrol nem tudod megallapitani, hogy azok. :D Es felnottkorukra az ertelmesebbek kozuluk megtanulnak emberkent viselkedni, ahogy vegighaladnak a sulikon. Akik nem, na azok a nehez esetek es altalaban komoly problemakkal kuzdenek, depresszio, szorongas es tarsai, nem lehet rajuk alapozni.


"És a szakmához nem kell, ha valaki nem tartja a kapcsolatot az ügyfelekkel, stb."


Nagyon sok kollegaval kell naponta szot ertened, akiknek az IT ismereteik valtozoak, mindig a megfelelo nyelvezetet alkalmazva. Es sehol nincs szukseg egy vadocra, akire mindenki ugy hivatkozik, mint az autista gyogyeger. :D

2019. júl. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!