Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha vállalkozáshoz kérek...

Ha vállalkozáshoz kérek támogatást milyen formában célszerűbb? Háta fehér lapokra nyomtatott dokumentummal, kétoldalassal, háta már hasznát kidobásra szánt papírra nyomtatva (a környezet és költség kímélés jegyében), vagy

Figyelt kérdés
ép ki sem nyomtatni hanem laptop vagy projektor segítségével prezentálni?
2019. júl. 31. 13:36
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:

"De jobb lenne ha ott lenne az asztalon a negyedmillió sor, 9445861 betű."


Környezettudatosságról beszélsz, de kinyomtatnál ennyi oodalt, csak hogy ott legyen?



Amúgy ha tényleg jó, amit írtál, akkor ne te akarj vele vállalkozni, hanem add el valami nagy cégnek. (Nekik pláne nem kell kinyomtatni, láttak már hosszabb kódot is.) Ne haragudj, de a világon semmilyen skilled nincs meg ahhoz, hogy embereket győzz meg. Nem kell emberekkel dolgozni, ha nem megy. És neked nem megy. De ez nem baj, ettől még lehetsz jó programozó. A legjobb lenne, ha felkeresnél egy profit, aki eladja a programod.

2019. aug. 1. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:

Már bocs, de szerintem körberöhögnének. Szerinted lenne olyan, aki végigböngészi? Elég a 10 oldal dokumentáció papíron. A prezentációt csináld meg Preziben, abba videót is rakhatsz, a lényeg, hogy a program mit csinál, hogy működik. Az hogy hogyan készült a pénzosztót nem érdekli, ha csak nem valami tech cég, de ott is egy ilyen felesleges nyomtatásért biztosan felhúzzák a szemöldöküket, majd komolytalanságra hivatkozva lehet elküldenek.

Amúgy elég körülményes ember lehetsz, túlbonyolítod a dolgot. Ez megjelenhet a munkádban is, hogy a programozásban is lehet van egy egyszerűbb mód. Informatikában pedig kb minden elektronikusan megy, egy hozzáértő gépen nézné a kódodat nem papíron.

Jah és mint írták előttem elég érdekes ennyi repapírt elpazarolni a környezettudatosság jegyében.

2019. aug. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:

Utolsó kettő egyben válaszolok. Nem olyan egyszerű az eladása, mert saját belső használatra készült, s jelen állapotában csak arra alkalmas. Ahhoz hogy piacképes legyen, milliókat kellene rákölteni, ami nincs. Az ötlet jó, de nem most, az elején, hanem amikor a gyakorlatban is bevált, méghozzá úgy hogy kézzelfogható profitott is fel tudok mutatni, nem pedig csak egy jó ötletet amit annyira komolyan gondolok, hogy 3 éves munkát fektettem bele.

Jelenlegi állapotában az aki nem szenvedett vele végig 3 évet, nem tudja használni. jelenleg a használatához gyakran bele kell nyulni magába a programlistába. Pénz keresetre már alkalmas, eladásra még messze nem.

Csak az a járható út, ha án vállalkozok vele, egyenlőre s hogy mi lesz a késöbbi nagyobb lépés az a megnyiló lehetőségktől függ.

Nem meggyúzni akarok embereket hanem támogatást kérni. A kettő között van némi különbség. Eleve nem hiszek a meggyőzésben, az egész üzleti tervem arrol szól, hogy azokat az embereket kutatom fel, akiket nem kell meggyőzni, mert maguk gyúzúdnek meg arrol ami nem világos.

Eszembe se jutott, hogy bárki egy 3500 oldalas programlitát végiglapoz egy megbeszélésen. Ez szemléltetőeszköz lenne, olyasmi mint amikor ott van az aztalon egy diselmotor a megbeszélésen de eszébe sem jut senkinek se bekapcsolni vagy szétszerelni.

Akitől pénzt kérnék, az nem laikus igy a szakmai résznek nincs jelentősége, hanem ép annak van jelentősége, hogy eddig mennyi s milyen jellegá munkát fektettem bele. Az a cég ami egy kinyomtatott példány miatt komolytalanságra hivatkozik s elküld eleve nem az aki engem érdekelne. Felszines cégek rajtam nem segithetnek. Biztos, hogy van egyszerübb mód, de gyakran az egyszerübb mód hosszabb időt vesz igénybe, nekem meg abból szintén kevés van. Az pedig ha nem tized hanem negyed millio sor egy program, a gigabájtok korában nem számit.

2019. aug. 1. 14:33
 24/42 anonim ***** válasza:

"Nem meggyúzni akarok embereket hanem támogatást kérni. A kettő között van némi különbség."


Már ebből a mondatból látszik, hogy fordítva ülsz a lovon.

Te pénz kérsz ezektől az emberektől. Azt pedig senki sem fog a két szép szemedért adni. De még azért se, ha leraksz az asztalra egy 3500 oldalas paksamétát, amin akár az unikumos pulyka receptje is lehet hétezerszer egymás után.



"Az pedig ha nem tized hanem negyed millio sor egy program, a gigabájtok korában nem számit."


Milyen szakember, aki leír egy ilyen mondatot? Már hogy a bánatba ne számítana?

2019. aug. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 A kérdező kommentje:

"Azt pedig senki sem fog a két szép szemedért adni. De még azért se, ha leraksz az asztalra egy 3500 oldalas paksamétát"


Az hogy lerakok ilyen egy asztalra, nem jelenti azt, hogy semmi más nincs.


Mert nem az számít hogy egy több terrás hdd x milliomod részét vagy kép kétszer annyi milliomod részét foglalja el, hanem hogy mennyi profitot termel.

2019. aug. 1. 14:56
 26/42 anonim ***** válasza:
Amikor pénzt kér az ember, akkor pedig igen is meg kell győznie jó érvekkel a másikat, hogy adjon. Te mit adsz cserébe neki anyagilag? Mert azt már tudjuk, hogy képes profitot termelni, meg jelen pillanatban te tudod üzemeltetni a programot. Csak úgy erre nem adnak támogatást. Nem inkább befektetőt keresel? Meggyőződ, hogy miért adjon neked pénzt, neki ettől miért lesz jó, hol tudja felhaszni, máshol is felhasználható e. Persze az első indokod lehet az, hogy fejlesztésre kérsz, mert olyan produktum kell, amit más is tud használni, mert ha téged holnap elvisz a kaszás vagy történik valami, akkor kidobtak egy csomó pénzt.
2019. aug. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 A kérdező kommentje:
Megsugom, hogy egymillio betű az 1 megabájt. Amugy rosszul irtam nem egy hanem 10 millio betüböl áll. De még igyse érdekel a méret senkit s eilyen keretek között. Sokan azt se tudják már mi az a megabájt. A Giga szót ismeri a közvélemény a bájt fogalmát hozzá se tudják kapcsolni. és ha egy 2 gigás sd kártya nevetséges, a 16 gigás már valami, az 1 terrás (ezer gigás) hdd meg alap, akkor nem az fogja őket érdekelni, hogy egy program egy század vagy két század gigás e a kérdés csak az, hogy mennyi profitot termel. eleve őrültség mert a program többek között képekkel foglalkozik, teszt üzemmódban tíz gigányi képet kezel. Senkit se érdekel, hogy egy teszt üzemmódban 10 giga adatigényű program plusz egy vagy plusz 2 századot kér saját magának a tiz gigához, főleg úgy nem hogy a valós használat terrákat fog majd kérni. Már lassan belebonyolodok a számokba. 10 terrához képest mennyi is a 10 mega? egymilliomod része vagy elnéztem egy két nullát?
2019. aug. 1. 15:03
 28/42 A kérdező kommentje:
Hát én egy vasat se adnék annak aki a befektetett munka felmutatása helyett győzködni akarna. Tele van ilyenekkel a net, fizess s gazdaggá teszlek. ha én lennék a helyében nem győzködést kérnék, hanem azt hogy mutassa meg mit tett le eddig az asztalra.
2019. aug. 1. 15:05
 29/42 anonim ***** válasza:

Ha senkit nem érdekel, mekkora a program, akkor mi a fenének nyomtatnád ki?


Amúgy a 27es komment után én csodálkoznék, ha ez a "kód" működne.

2019. aug. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 A kérdező kommentje:

"Persze az első indokod lehet az, hogy fejlesztésre kérsz, mert olyan produktum kell, amit más is tud használni, mert ha téged holnap elvisz a kaszás vagy történik valami, akkor kidobtak egy csomó pénzt."


Te olvasod is amit írok? Ép erről írok, hogy jelen állapotában senki más nem tudja használni, csak én, és ponthogy nem az a távlati terv, hogy széleskörűben használhatóvá tegyük, mégha maga az ötlet nem is rossz ötlet. De még ha jó ötlet is, akkor is csak a lehetséges irányok egyike. Sokkal nagyobb perspektíva van abban, hogy a szoftverrel összeszedett pénzből valami merőben mást (is) csináljunk, de ahhoz már nem kell támogatás mert van tőke. Hosszútávon ép azért van lehetősége, mert felmerülhet, hogy nem az unió láncos kutyája leszünk. (Mondjuk ez lehet, hogy pont az Uniónak nem érdeke, meg azoknak se akik most is a láncos kutyái, akiknek a fő eszköze az eredmények felmutatása helyett a meggyőzés. Nem örülnének ha kiderülne, lehet másképp is csinálni. mondjuk ez a része érthető is.)

2019. aug. 1. 15:09
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!