Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha alibabáról rendelek 50e...

Ha alibabáról rendelek 50e forint értékben, mennyit kell kb a vám miatt ráfizetnem?

Figyelt kérdés
Korábban is rendeltem, azt hiszem 20 ezer körül, de arra semmit sem kellett ráfizetnem. Most utánaolvastam és 27%áfa + kereskedelmi vámtarifa jön rá. Ha megkérem hogy ne tüntessék fel az árat, vagy kevesebbet, az mennyire lenne.. uh, legális? nevetésges a vám összege
2019. aug. 1. 14:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Természetsen nem legális és a NAV_ot nem is nagyon érdekli mi van a csomagra írva. Kér róla tőled számlát és ha úgy ítéli meg, hogy az nem valós akkor is kiszabnak hasraütésre egy összeget.
2019. aug. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Először is átvilágítják a csomagot (hallottam olyat, hogy egy iPhonet adtak fel kínában Toy Phone 2$ felirattal). Ha evidens, hogy hülyeség van ráírva bekérnek tőled számlát, banki igazolást és az alapján állapítják meg az áfát és a vámot. Ha nem evidens, akkor hagyatkozhatnak arra ami rá van írva, mi rendeltünk már 140 dollárért egy gyűjtői cuccot amiről amúgy nem látszik és aki nem ismeri nem tudja, hogy ennyire értékes. Ráírta az illető, meg is fogták. Amiről viszont nem ordít, hogy micsoda, pl tánckellékek, simán átmennek akkor is, ha amúgy kéne áfát fizetni.
2019. aug. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!