Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Magánvállalkozás létrehozása...

Magánvállalkozás létrehozása KATA-val?

Figyelt kérdés
Egy mondhatni "barátom"(nő) kitalálta, hogy ő magánvállalkozást szeretne és pelenkákat akar árulni. Akinek van tapasztalata ilyen témában, az lát esély arra, hogy ez beváljon?.. Őszintén, a tények: pelenkákat akar árulni egy kisvárosban, úgy, hogy ő otthon akarja ezt csinálni, soha nem dolgozott így, ilyen területen csak egyszer eladóként egy kis ideig egy kisboltban ha jól emlékszem, és még képesítése nincs, semmi sem, csak a 8 általános, mert középiskolából is kibukott (egy évvel volt alattam). Én mondtam neki hogy ne élje bele magát mert én nem látok rá sok esélyt, de más "barátai" meg bíztatták hogy csinálja meg, próbálja ki, stb... Most én vagyok a hülye vagy ez tényleg nem működne?
2019. aug. 17. 10:47
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
#10, arra értettem, hogy kanyarodjunk vissza a főkérdéshez, mert láttam, hogy már másról is ment a téma ("...angol LTD-t..." rész, utolsó mondat) és azt nem szeretném, hogy egy más kérdés alatti vita ide is elkanyarodjon.
2019. aug. 17. 13:58
 12/16 anonim ***** válasza:

Azért alkalmatlan, mert más adozassal ( nem nem angol ltd azt a külföldi partnernek szolgáltató esetén érdekesebb ,és nem kft egyből pláne ilyem kid volumenű vállalkozásra) pl. szja másodállással megpróbálhatod online értékesítést, képesítés nélkül.

Nem a kata ellen vagyok csak a hülyeség ellen amikor boldog-boldogtalan rabeszeliba másikat a katára a koltseghatekonyabb dolgok helyett. Pláne kereskedelemben. Folyamatos árubeszerzés, állandó koltsegek mellett drága a kata ehhez es nem ad semmit szinte mellé pluszban lásd a minap amot áfát akart vidszaigenyelni a katas tengerentúli árukészlet importra 😂😂. Aki vaktában lövöldözik, annak lehet lényegtelen hogy kata vagy sem , de az meg nem lesz egy hosszú távra tervezhető vállalkozás csak vakszerencse alap.

2019. aug. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Istenem...

Mi a francért kell állandóan belekötni abba, hogy a KATA az egyik legolcsóbb vállalkozási forma.

Lehet, hogy szja-sként jobban jön ki, de amivel a minimálbér után MINDENKÉPPEN kell adóznia, így HAVONTA MIN. 75 ezer körüli adót kell fizetnie, plusz könyvelő, ami ugyebár lényegesen több, mint a KATA 50 ezre.

De totál felesleges itt adózási vitát folytatni, mert a kérdező nem ezt kérdezte.

Én csak leírtam, hogy MINIMUM ennyivel számolni kell.

2019. aug. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ja, és senki nem akarta rábeszélni a KATA-ra, csak mint minimum adót írtam.
2019. aug. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
13, nem a KATA a legolcsóbb, ha a beszerzett áru bekerülési költségét nem tudja leírni semmiből, de papíron tényleg a KATA a legolcsóbb, csak a való élet másként működik
2019. aug. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én meg csak leírtam , hogy mi ért alkalmatlana kereskedelemre a kata. De nem csak én, hanem az előttem szóló is, amiből látszik hogy kataval ez akár egy full veszteséges vállalkozás is lehet.


Ugyanakkor pl afakoros szjaval ahol eleve az osdzes költség afaja visszajöhet egyéb bevétellel nyereséges is akár.


Ahogy az üzleti tervezésben pont ezért is fontos az adózási módok összehasonlítása és azzal való számolások, ahogy pl a realis igényű fizetőképes kereslet felmérése is stb.Ezek nélkül nem fog tudni választ adni senki.


Ahogy a kérdező barátnőjét sem ismerjük ha 2-3 gyerek után érvényesít családi adókedvezményt ( amitől a kataval elesik) már nem 75.000 minimum jarulekrol beszélünk hanem akár havi 44-46.000-ról vagy még kevesebbről.Ehhez képest a kata drága az 50.000-el fele akkora igazolt bizrositorti létre " fizetve .

Draga ahhoz, hogy a helyi iparűzési adóra fizessen évente 50.000-et akkor is, ha full veszteséges.


Ne adj isten idővel gyed mellett ( ami ugye éhenhalásra sem eleg a havi 50-el ) még 40%-on adózzon a bevétel után, mikozben arura is kellene a pénz, mert szüksége van a működésre.


Az adózási módok sajátosságai és ismerete azért kell egy vállalkozáshoz, vállalkozónak az üzleti tervezéshez.

2019. aug. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!