Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » El lehet adni egy alapítványt...

El lehet adni egy alapítványt ha erre nem tér ki az alapítói okirat?

Figyelt kérdés
Úgy esett, hogy egy alapítvány alapítói jogait megörököltem, viszont én nem szeretnék ezzel foglalkozni és valaki azt mondta, hogy egy alapítványt el lehet adni. Elméletileg vannak cégek amik alapítványok adás-vételével foglalkoznak és gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy az alapítvány x százalékáról le kell mondani, a fennmaradó összeget pedig kifizetnék nekem. Szóval ha például 15 milliót ér egy alapitvány, ők megvennék 10-ért, az alapitvány nem szűnne meg, csak más lenne a tulajdonosa, a 10 millió pedig az enyém lenne. Az lenne a kérdésem, hogy ez jogilag okés, illetve nem egy átverés-e esetleg, mert elég furának hangzik nekem. Felvettem a kapcsolatot egy ügyvéddel természetesen, de erre a kérdésemre nem tudott válaszolni hirtelen és kíváncsi lennék addig is, hogy másoknak van-e ezzel tapasztalata, mert én nem igazán találtam a neten erről szóló anyagot.

2019. aug. 24. 19:04
 1/1 xswerdy ***** válasza:
egy alapítvány nem cég, azt nem lehet eladni. Egy alapítvány valamilyen nemes cél érdekében jön létre, az alapítók és egyéb támogatók arra a célra tesznek be pénzt. Cserélődhetnek a támogatók, a kurátorok, meg a célokon is lehet némileg változtatni. Már az sem értelmezhető, hogy 15 milliót ér. Lehet, hogy annyi a vagyona, de azt csak az alapító okiratban meghatározott célokra fordíthatja.
2019. aug. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!