Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Üzletet szeretnék nyitni,...

Csipkebokor kérdése:

Üzletet szeretnék nyitni, ahol gyerekeknek mindenfélét árulnék. Milyen előzetes teendők vannak? Üzlethelyiség van. Kell vállalkozói igazolvány vagy BT-t kell létrehoznom vagy Alapítványt? Ha többféle lehet, akkor melyiknek mi a hátránya-előnye?

Figyelt kérdés
2018. júl. 4. 06:46
 1/3 anonim ***** válasza:
22%

Vállalkozói igazolványra nyilván szükséged lesz, másképp bele se szagolhatsz :)

BT jelen esetben hülyeség, ahhoz minimum 2 ember kell, alapítvány szintén felejtős, mert az meg nem függ össze a területtel.

Kft-t szoktak alapítani, vagy egyéni vállalkozóként dolgoznak. Kft szintén nem egy okos ötlet, mert nagyon sokba kerül.

Én azt javasolnám, váltsd ki az egyéni vállalkozóit, hogy számlaképes legyél, és nagyjából ennyi.

2018. júl. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Üzletet szeretnék nyitni, ahol gyerekeknek mindenfélét árulnék. "


Boltvezetői, kereskedői végzettséged van? Ha nincs, akkor fel kell venned egy alkalmazottat rá, akinek van - ennek a bére+ a munkáltatói járulék viszont kb. havi 220 ezer ft minimum (de inkább több) + a Te havi adód minimum 50 ezer ft - ezzel így máris legalább havi 300 ezer ft "nyereség"-et kell legalább kitermelned + a rezsi.

Egyéni vállalkozóit lehetne kiváltani (a KFT valóban drága és nem feltétlenül szeretné mindenki lejelzálogoztatni a házát emiatt), ami ugyan ingyenes, de mint írtam a fentiekben, a boltvezetéshez képzettség kell, az alkalmazotthoz meg sok pénz :-)

BT-t csak valakivel együtt lehet létrehozni - és szerintem felesleges - de ha van olyan ismerősöd, aki belemegy és van boltvezető végzettsége, akkor még akár ez is működhet.

Alapítványt nem is hozhatsz létre erre a célra - ugyanis az alapítványok nem folytathatnak kereskedelmi tevékenységet.

2018. júl. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Valami olyat hallottam, hogy Egyesület keretében lehetne, csak az adomány több, mint 40%-a kell legyen a teljes (üzletszerűt beleértve) bevételnek. Van ilyen? Hogyan van pontosan?
2018. júl. 8. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!