Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen, műszaki jellegű...

Milyen, műszaki jellegű vállalkozást javasoltok a lenti információk birtokában?

Figyelt kérdés

Budapesten élek, harmincas éveim közepén járok, barátnő, feleség, gyerekek nincsenek.


Van egy jól fizető állásom egy multinál, havi bevételem kb. 550.000 Ft átlagban. Van egy kisebb budapesti lakásra elegendő megtakarításom, mely jelenleg (szuper) állampapírban van, de bármikor ki tudom venni.


Jól értek az autókhoz, műszaki terültekhez (Elektronika, mérnöki vonal, hardver programozás, IT), kertészethez, sporteszközökhöz, és szeretek is foglalkozni ezekkel. Elég jó problémamegoldási képességeim vannak, ugyanakkor nem vagyok kreatív teljesen új dolgok kitalálásához.


Úgy érzem, hogy egyre kevésbé szeretem a multinál lévő 8-9 órás bezártságot egy kerítésen belül, sokkal szívesebben dolgoznék magamnak.

Amit el tudok képzelni, hogy megveszek valami nagyobb értékű eszközöket, amelyeket bérbe adok, akár helyszíni támogatást nyújtok hozzá, és a karbantartásukat is én végzem.


Gondolkodtam már autóbérlésben, Bobcat vagy esetleg kerti gépek kölcsönadásban, profi drónok kölcsönöztetésében.


Szerintetek milyen, hasonló jellegű műszaki vállalkozásban érdemes gondolkodnom?

Vidékre is szívesen elmegyek, ha ott egy-egy vállalkozás ötletnek jobb piaca van.

Vagy kár feladni ezt a multis állást?


Sok munka utáni, és hétvégi szabadidőm van, így az is működik, hogy a vállalkozást a főállásom ideiglenes megtartása mellett indítom be.


2019. szept. 1. 11:31
 1/4 anonim ***** válasza:
55%

Nettó 550.000-et megkeresni ennél könnyebben nem tudsz. Én vennék a helyedben egy megfelelő méretű lakást/házat és élném az életem a hobbimnak és hasonlók.


Nem tudom milyen eszközökre gondolsz, hogy bérbeadnád. De azokat valahol tárolni, javítani kell. Bármi ilyenbe vágnál élből kell egy telephely, máris oda a megtakarításod.

Ha most a lakhatásod saját ingatlanban megoldott, akkor vennék egy lakást és kiadnám, nettó 700.000-rel a zsebben meg már megint máshogy lehet tervezni

2019. szept. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Talán a kérdésemből kiderült, hogy én azt az opciót keresem, amikor a nap közbeni 8-9 órában is részben a hobbimnak élhetek, és ezzel keresek pénzt.


Az sem baj, ha idővel nem az 550k jön be, hanem 400k.


Az egészséget, és a minőségi, vidám életet többre tartom, mint egy multi kiszolgálást nyugdíjazásig.

2019. szept. 1. 12:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha vállalkozásban gondolkozol, akkor -SZERINTEM- számíts arra, hogy az elején sok munkát kell beletolni. Minél hamarabb húzzál bele, mert család és gyerekek mellett már necces lesz.

Tudom, hogy elég haszontalan a válaszom, mivel nem tudok tanácsot adni abban, hogy konkréten mihez kezdj, csak azt tudnám javasolni, hogy ne egyszemélyes vállalkozásban gondolkodj. Ha pedig amúgy is lesznek alkalmazottaid, akkor annyira nem számít, hogy mihez értesz, az alkalmazottak kell értsenek hozzá. Neked irányítani kell őket és a céget, ahhoz kell érts.

2019. szept. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerelvenybolt
2019. szept. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!