Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha bitcoint csak vásárlásra...

Ha bitcoint csak vásárlásra használok, s sose adom el csak veszem, akkor kell kiváltani vállalkozoit? S akkor hogyan adozom utána?

Figyelt kérdés
2019. szept. 4. 15:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha csak veszed akkor nincs nyereséged, mi után adóznál?
2019. szept. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
vásárláskor keletkezik nyereség.
2019. szept. 4. 16:47
 3/15 anonim ***** válasza:
Miért is???
2019. szept. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Mert több árut vásárolhatok a bitcoinnal mint amennyi forintért vásároltam magát a bitcoint. (Már amennyiben azóta árfolyam emelkedés volt)
2019. szept. 4. 16:56
 5/15 anonim ***** válasza:

"Már amennyiben azóta árfolyam emelkedés volt"


Aha, és ha nem volt, és ha volt de utána meg csökkent az árfolyam? Árut vettél rajta nem bevételed keletkezett. Szerintem...

2019. szept. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ha csökkent az árfolyam amikor beváltom, akkor nem keletkezett adóköteles jövedelmem. De ha nőt, és veszek belőle egy kastélyt, akkor a NAV szelíden megkérdezheti, hogy milyen adózott jövedelemből vettem, mikor a bevallásaim szerint 18 éves korom óta közmunkás vagyok havi 47 majd késöbb valamivel több ezer forintból. Erre válaszolhatom azt, hogy bitcoin árfolyam növekedésből vettem, ami nem bevétel, nem jövedelem, így adómentes és még bevallási kötelezettségem sincs?
2019. szept. 4. 17:03
 7/15 anonim ***** válasza:

Ja, hogy nagyban gondolkozol!!! Azt hittem veszel rajta pár kacatot, pár tízezerért...


Akkor kezdjük ott, hogy előbb azt kell elmagyaráznod hogy közmunkásként, honnan volt félkastélynyi pénzed bitcoinra. Ha ingatlant veszel akkor persze vagyonszerzési illetéket kell fizetned és akkor felmerül az árfolyamnyereség utáni adózás, de a példád nem életszerű...

2019. szept. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem kell vallalkozoi eladasnal sem. Maganszemelykent tudsz adozni utana. Csak elutalod az SZJA-t es SZOCHO-t es beirod az adobevallasba.
2019. szept. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Utolso, köszi.


Elöző:



"Ja, hogy nagyban gondolkozol!!! Azt hittem veszel rajta pár kacatot, pár tízezerért...



Akkor kezdjük ott, hogy előbb azt kell elmagyaráznod hogy közmunkásként, honnan volt félkastélynyi pénzed bitcoinra. Ha ingatlant veszel akkor persze vagyonszerzési illetéket kell fizetned és akkor felmerül az árfolyamnyereség utáni adózás, de a példád nem életszerű..."


Az nem életszer, hogy majd a nav számonkéri, miből csináltam néhány nagybavsárlást a tescoban tavaly. Az hogy valaki közmunkásként feltesz egyhavi fizetést, majd mikor néhány ezerszerese lesz vesz egy vidéki kastélyt, életszerubb példa mint az elöző. a bitoin messze nem csak duplázodott eddig.

2019. szept. 5. 20:12
 10/15 anonim ***** válasza:
Ja hogy a bitcoin "néhányezerszeres" emelkedése életszerű??? Aha, volt amikor leindult, most hogy 10.000 dollár körül mozog max tízszeres emelkedése lehet, abból nem lesz kastély fater...
2019. szept. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!