Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ilyen hozzáállással vállalkozá...

Ilyen hozzáállással vállalkozást indítani?

Figyelt kérdés

Főállása mellett délutánonként műkörmözik.


Egy olyan családban nőtt fel ahol a szüleinek dolgozzák a napi 8 órát és ez nekik bőven elég.

Nagyon egyszerű emberek már már igénytelenek egy kicsit.

Barátnőm sem ezt a példát látta hogy hajtsunk hogy minél többünk legyen. Munka után kényelmesen el tévéznek nyomkodják a telefont. Eljutottunk odáig hogy valamelyik munkáját választania kell.

Viszont én tartok attól hogy ha a vállalkozását választja az valóban működni fog-e.


Szóval egy példa:


Tudja hogy sok dolga van mégis 8:00 kor felkelt utána még egy kicsit visszafeküdt. De tudja hogy lehet ma még segítenie is kellene a szüleimnek és még a körmözés kapcsán is van mit csinálnia. Mindig panaszkodik hogy nincs ideje a mintákat kifesteni, Főleg most hogy itthon van ideje lenne rá.

Én ezt úgy oldottam volna meg hogy felkelek előbb elkezdek festegetni utána pedig ha telefonálnak akkor tudok még segíteni is és az én munkám is halad.


Úgy látom hogy nagyon kényelmes és nem rugalmas és pont azért tartok attól hogy otthagyja inkább a főállását..


2019. okt. 16. 09:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
94%

@10:57


Ahha. Aki még sokkal sikeresebb az pedig másokkal dolgoztat. :D

2019. okt. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Mi az hogy foglalkozz a sajat dolgoddal?- együtt élünk így ha nem sikerül neki a vállalkozás az rám is kihat!!
2019. okt. 16. 12:17
 13/14 anonim ***** válasza:
89%

Ad1 Azért ha valakihez időre jönnek körmöt csináltatni, az pont olyan kötöttség, mintha kezdődne a munkaidőd.


Ad2 Inkább lennél marha hálás, hogy segít a TE szüleidnek. Semmi köze hozzájuk.


Ad3 Nyilvánvalóan irigy vagy, hogy a saját lábára tudna állni.


+1 a múltkor itt kiszámoltam, h egy jó körmös Pesten simán összeszed havi 1 millát. Szal ha a barátnőm ezt akarná csinálni, már venném is neki az infralámpát.

2019. okt. 17. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ha már van egy alap kialakult vendègköre, sőt, többen is lennènek, akkor azèrt nem kell annyira attól tartania, hogy befuccsol vagy legalábbis a "kenyèrre valót" nem keresi meg. Ha még mègsem megy jól (ami nagyon nem valószínű), mèg mindig vissza tudja csinálni, hogy visszamegy valahova főállásba. Ez azèrt nagyon nem nagy rizikó, hogy már így keseregj rajta, hogy tèged is èrint mert èlettársak vagytok.

Arról nem beszèlve, hogy körmöshöz általában időpontra járnak, nem pedig csak úgy "beesnek". Namármost a lefoglalt időpontokban egèszen biztos ott fog feszíteni az üzletèben, ez ugyanolyan kötöttsèg, mintha alkalmazott lenne. Sőt mèg nagyobb is, mert úgymond a "hírneve" múlik rajta.


Van egy főállású, mellette körmözik, ès azt mered róla állítani, hogy nagyon kènyelmes? Csak mert a szabadnapján nem ugrott ki 8-kor az ágyból máris nekiesni a melónak? Ennyi munka mellett, pláne hosszú távon igencsak fáradt lehet, persze, hogy tovább alszik ha már megteheti.

Az meg egy nagy baromság, hogy hajtsunk, minèl több legyen. Minek a több pènz, ha nem tudod kièlvezni az èletet? Ha minden szabad percnek arról kell szólnia, hogy akkor most mit dolgozzak, mit kell segíteni stb.


Szóval hagyd èlni, hagyd hogy úgy vègezze a dolgait, ahogy ő gondolja. Pláne hogy te csak ostobaságokat hordasz össze.

2019. okt. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!