Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Megéri manapság még turkálót...

Megéri manapság még turkálót nyitni?

Figyelt kérdés
Egy megyei jogú városról lenne szó. Egy kis, kb 50 nm -es üzlethelységben. Viszonylag nagy utcai forgalommal. Nem csak ruhák lennének, táskák, cipők, plüssjátékok, lakástextil. Vagy esetleg más használtcikket jobban megérné?

2019. okt. 20. 02:05
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
Üzleti terved van? Piackutatást végeztél? Konkurenciát felmérted? A kérdésből kiindulva nem. Szóval hagyjad inkább.
2019. okt. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
#1 üzleti terv nélkül is meg lehet mondani, hogy nem éri meg.
2019. okt. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. De hogy lehet, hogy egy csomó használtruha üzlet virágzik? (Háda,Larimar, Humana,Mitu stb)
2019. okt. 20. 15:59
 4/5 anonim ***** válasza:
46%
Pl. nem a gyakorin kérdezték meg, hogy megéri-e, hanem utánajártak.
2019. okt. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
88%

Ez is utánajárás, hogy itt érdeklődik.


Igen, megéri. Szintén megyei jogú városban élek, nem boltom van, hanem vásárló vagyok.

Egy utcában van 5 turi, belváros. Az emberek ölik egymást csütörtökönként, amikor új áru van. De a hét minden napján óriási forgalma van.

Baromság, hogy nem éri meg.

Az 5ből 3 egy cég, és ezek mellett még nagyon sok van a városban, amik évek óta virágoznak.

Mi más piackutatást csináljon? Ti csak azért akarjátokk lebeszélni, mert nincs pénzetek vagy elég ambíciótok belevágni. Álljon ki egy kérdőívvel az utcára, és állítson meg embereket?

Ti se gondoltátok komolyan, hogy ezt ennél jobban tervezni kell. Ez olyan, amibe bele kell vágni, ha a kezdő tőke megvan. Ha jó helyen van, be fog indulni, az árakkal nem kell nagyon elszállni, mert a Háda pl mocskos drága. Nincsenek is annyian, mint a többi helyen. És az áru se legyen gagyi, mert a turi ma már nem azt jelenti, hogy valami gagyi. Olyan turit is isemrek, ahol vállfás áru van ugyan, de kinyúlt, bolyhos. Ennek sincs olyan nagy forgalma, mert árban meg nem olcsóbb a többinél.

Korábban soknak találtam egy turis nadrágért 3000-et adni, mert előtte kilósba jártam, ahol megszoktam, hogy akármilyen jó dolgot fogok ki, 300-500 ft az ára. Ehhez képest a 2-3000 tényleg sok, de ha belegondolok, egy plázában vagy egy kínaiban is 6000-8000 egy nadrágm, szóval még mindig jobban jön ki az ember.

Ami szerintem számít, hogy egyedibb, kevésbé jön szembe veled az utcán, suliban, munkahelyen, mintha pl. a H&M-ben vennél egy ruhát.

És nem elfelejteni, hogy nagyon gyakran zsír új ruhákat lehet kapni turiban, még rajtuk van a címke.

Táska, cipő, lakástextil, gyerekjáték szintén megéri, nagyon-nagyon sokan vásárolnak ilyen helyen. Nem csak a szegyényebb réteg, szóval nem erre kell apellálni.

2019. okt. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!