Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Csak bankkártyás fizetés...

Csak bankkártyás fizetés lehet egy üzletben?

Figyelt kérdés
Vagy törvényileg kötelező a készpénzhasználat ha üzlethelyiséget üzemeltetek?

2019. nov. 3. 22:36
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
86%

8, ezt ne magyarázd, egyrészt amiről te beszélsz, az nem a nem hiteles tulajdoni lap, hanem a többi földhivatali szolgáltatás, amihez szintén hozzáteszik, hogy AKKOR lehet ott készpénzben fizetni, ha egyáltalán működik pénztár a hivatalban - gyakorlatilag már nagyon kevés helyen van. Pont azért, hogy ne érje meg betörni, kirabolni hivatalokat, meg pénzt szállítani.


A nem hiteles tulajdoni lapot meg hiába is kéred a földhivatalban. Olyan ott nyújtott szolgáltatás ugyanis nincsen. Van hiteles tulajdoni lap, pecséttel, hologrammatricával jóval drágábbért.

Nem hitelest max. kormányablakokban adnak neked - de azok sem azért, mert ez az ő szolgáltatásuk lenne, hanem csak ügyfélbarátságból megpróbálnak segíteni a te saját ügyfélkapus felhasználóneved használatával, csak a netkapcsolatot biztosítva.

Mert amúgy ez egy kizárólag ügyfélkapun keresztül igénybe vehető szolgáltatás, amit a földhivatal (igazából nem is ők, hanem a FÖMI) kizárólag ezen keresztül nyújt. Úgy, hogy beadod a kártyaadataidat ők meg lecsippantják és a rendszer azonnal ki is adja az adatbázisból a tullapot, amivel aztán azt csinálsz amit akarsz (kinyomtatod, lemented a gépre stb.)

2019. nov. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
83%

nem kötelező készpénzt elfogadni

[link]

de vásárlót fogsz vele veszíteni, hacsak nem olyan jellegű az üzlet, ahol nem gond a kártyás fizetés a vevőknek

2019. nov. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
75%
hát itt az egyik hozzászólásban arról volt szó hogy nincs olyan ember, akinek nincs bankkártyája. Pedig bizony van. Én még vállalkozót is ismerek, aki büszke rá hogy neki hiába van bankkártyája, nem használja, nehogy felhasználhassák ellene hogy mikor mire mennyit költ.
2019. nov. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

# 8


Ha készpénzt használok annak további költségei vannak. Például most hirtelen az jutott eszembe hogy a készpénzt őrizni kell, szállítani, vagy nekem kell bevinnem minden nap a bankba vagy pénzszállítónak. Ha én viszem, akkor az benzinköltség, várakozás a bankban ami idő, tehát pénz is.

2019. nov. 4. 06:32
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Napi több millió forgalmas lesz? Senki sem viszi be naponta a forgalmát, havonta egyszer meg útba lehet a bankot ejteni.
2019. nov. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 subrette ***** válasza:
66%
Svédországban láttam olyat, ahol csak kártyával lehetett fizetni, készpénzzel nem. Hagyományos értelemben vett pénztár így nem is volt. Vissza akarják szorítani a készpénzhasználatot.
2019. nov. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
44%

Ha a kp-t rárakod a bankszámlára akkor annak is van díja (ha az ablaknál fizettem be akkor 2%, ha az automatánál akkor 1%). Illetve biztonsági kockázata is van a készpénz tartásának.


Kérdező, kötelezőnek nem kötelező, azt viszont neked kell tudnod, hogy érdemes-e nem tartani.


Jelenleg gyanítom, hogy nagyobb probléma lenne az így elvesztett vevőkből származó kár, mint a pénzkezeléssel járó problémák, de pár év múlva ha változik a szabályozás/kultúra ez is lehet, hogy másképp lesz.

Szóval nem kötelező, de most még érdemes kp-s fizetést engedni.

2019. nov. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
49%

Hogy fizetsz kp-val a Tesco kiszállásnál, mesélj!

A ki szállítást végző nem tarthat magánál pénzt.


Hivatalos fizető eszköz nem jelenti azt, hogy ne lehetne "szerződést kötni" más fizető eszközre. Euróban is fizethetsz, bankkártyával is. Rengeteg értelme van az elektronikus fizetésnek: nyomon követhető, biztonságos, sokkal nehezebb elszámolni, nehezebb hamisítani, gyorsabb... Méghogy nincs értelme! :)

2019. nov. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
66%

Lehetséges, de Magyarországon egyelőre necces. Svédország extrém példa, ott szinte senki nem használ készpénzt. Viszont. Ott sokkal, de sokkal kisebb a szürkegazdaság jelentősége, Magyarországon meg az összes suttyó kisvállalkozó borítékozik, így a lakosság készpénzállománya arányaiban hatalmas.

Én egy hónapban szerintem 20 ezer forintnál több készpénzt nem költök, de nagyon sokan, még azok is, akik legálisan kapják a teljes jövedelmüket, azonnal levesznek minden pénzt. Ami persze hülyeség, a készpénz drága és kockázatos dolog, a bankban meg relatíve biztonságban a lóvé.

2019. nov. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
68%

Már az is nagy előny, ha nem kell a készpénzzel szívni, hogy legyen elég apró, váltópénz, tudj visszaadni ha a nap elején őt ember is húszezressel fizet stb.

Ha nekem lenne üzletem, én is csak kártyás fizetést fogadnék el, szórakozzon a halál a váltópénzzel, a kasszás elszámolásával és az esetleges lopkodó alkalmazottakkal.

2019. nov. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!