Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » 3 ingatlan rövidtávú kiadásábó...

3 ingatlan rövidtávú kiadásából meg lehetne élni? Belevágnátok a helyemben? Nyaralóknak, külföldről érkező fogászati turistáknak, céges kiküldötteknek, Ausztriába ingázó munkásoknak, GY-M-S megyében, határszélen szép természeti környezetben.

Figyelt kérdés
Az ingatlanokat örököltem, némi felújítás után kiadhatók lennének. Ez lenne a főállásom. Most netto 180-at keresek irodában, napi 9 órában amiből kb.2 óra a tényleges munka. Hosszútávra havi nettó 300-ért lehetne kiadni a 3 ingatlant hivatalosan, adózás után. Sokszor kiszámoltam, egyértelműen megérné a rövidtávú kiadás, de mégis félek tőle. Munkahely mellett lehetetlen a rövidtávú kiadás , bármikor jöhetnek a vendégek és a takarítás is idő. Külső segítő személyt sem kívánok alkalmazni.

2019. nov. 8. 10:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
56%
3as, ne becsüld le a nyugdíjjasokat, anyám ingatlankiadással foglalkozik, 2 idegen nyelven beszél, és '79.óta van jogsija, napi szinten vezet, és ez nem kirívó eset. Szal nem tudom te milyen körökben mozogsz?
2019. nov. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
36%

Ne haragudj kérdező, de nagyon lenézed a nyugdíjasokat!


Nem kéne minden "mammert" egy kalap alá venni.

2019. nov. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
52%

Főállás mellett, alkalmi munkával vagy havi 1000 Ft-os járulék melletti bejelentéssel nyugdíjassal , esetleg vendéglátó sulis diákkal tudod megoldani a rövid távot.


Instabilabban hoz , de nem feltétlenül kevesebbet, mint hosszú távon kiadva, ugyanakkor kevesebbet is amortizálódik, mint hosszú távú használattal.


Tavaly már érezhető volt a hosszú távú kiadások kapcsán is a fizetési morál romlása is, épp most küldtem már 3 havi tartozásra felszólítót, illetve idén egy másik ingatlanba is cserélődtek a bérlők -feltéve hogy ha nem az Ausztriába átingázó munkavállalókra gondolsz - és a stagnálás munkahelyeken meg elbocsájtások még csak most indulnak az ipari szektorban is ami majd tovább gyűrűzik kb ugyanúgy mint 2008-ban is volt. A mértéke ami inkább kérdéses még szerintem.


Teljesen más szegmens a kettő, de ha értesz is hozzá, akkor a rövid távú kifizetődöbb lehet és több rétűen is ki lehet használni az üres járatot többlet funkciókkal, amit a hosszú távúban nem tudsz megtenni.


Én pl lakásétteremmel vagy falusi vendégasztallal bővítenék a helyedben azokra az időkre amikor nincs szállásfoglalás. Van egy ilyen jellegű ingatlanom. Igaz nekem ez vállalkozáson belül tevékenységi körben futott eddig, idei évtől szeparáltam szét magánszemélybe a bérbeadást, mert igazából így egyikhez sem kell vállalkozáson belül végezni már ezeket és adózás szempontjából jobban jössz ki.


Egy állampapírhoz meg mindenféleképp jobb megoldás, mert még mindig infláció felett maradsz vele magasabb hozammal ( felújítást, munkaerőt stb. költségeket is figyelembe véve. Ami lehúzhatja a hozamodat a reál értéke az ingatlannak, ha most elindulnak lefelé majd.)

2019. nov. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
71%
Hát próbáld ki mit veszithetsz vele ?
2019. nov. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Egy nyelveket beszélő, helyzeteket megoldó , autót vezető nyugdíjas nő nem takarítana másnak alkalmanként 1000 Ft-os órabérért, az is biztos . Nekem ennyi a fizetésem és többet semmi értelme nem lenne kiadnom erre a munkára ami talán érthető. Köszönöm a hozzászólásokat.
2019. nov. 9. 07:01
 16/19 anonim ***** válasza:
42%
Akkor takaríts magad, ha fizetni meg nem akarsz érte.
2019. nov. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
A félreértések elkerülése végett ismét leírom. Max.1000 Ft-ot fizetnék óránként profi takarításért. Ezen a környéken az 1000-os ajánlatra csak a trehány, megbízhatatlan emberek jelentkeznek. A 3 ingatlant nem 1-2 óra hetente kitakarítani, talán ez is érthető. Vagy én csinálok mindent vagy kiadom hosszútávra ez a két lehetőségem van.
2019. nov. 10. 10:20
 18/19 anonim ***** válasza:
52%
Akkor mi a kérdés? Pontosan tudod mit akarsz, mik a lehetőségeid, akkor mire vagy kiváncsi?
2019. nov. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Hosszútávra add ki.
2019. nov. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!