Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szüntessem meg a vállalkozásom...

Szüntessem meg a vállalkozásom vagy mit csináljak? Hónap elején nyitottam egy masszázs szalont egyéni vállalkozóként de egyáltalán nem megy, eddig 2 vendégem volt és nincs is érdeklődés íránta.

Figyelt kérdés
Viszont ettől függetlenűl a könyvelőt,bérletidíjat,adókat fizetnem kell.Érdemes még energiát és pénzt erre fordítanom,vagy szüntessem meg az egésszet? Gondolom ha lassan 1 hónapja nincsenek vendégeim akkor ez után sem lesz annyi hogy pluszba jöjjek ki minden hónapban?Vagy mennyi idő míg ez beindul? Már csak a berendezésekre több száz ezret elköltöttem,most meg jönnek a havi kiadások.Úgy érzem jobban járnék ha még most szüntetném meg az egészet.
2019. nov. 21. 21:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%

Hány forintot költöttél a marketingre, vevőszerzésre, hirdetésre?


Van weboldalad, fb oldalad?


Vagy ezek nélkül várod a csodát, hátha valaki beesik az utcáról?

2019. nov. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Van facebook oldalam,a szalon egy fitness terembe van így ott is kivan írva,szórólapozva.
2019. nov. 21. 21:10
 3/16 anonim ***** válasza:
94%

2-3 hét után akarsz bezárni?

Egy vállalkozás hónapokig ráfizetéses, mire beindul, és ez teljesen normális.

Ezzel nem számoltál?


Szolgáltatást nyújtasz, az ember nem úgy megy masszázsra, hogy meglátja, és befekszik. Ezt tervezni szokták. Meglátják a helyet, befészkeli a gondolat magát az agyukba, ízlelgetik, hogy el kéne menni...

Majd talán a két ünnep között, akkor lesz rá idő.

Vagy pl. karácsony jön, erre nem gondoltál?

Már most hirdetni kéne karácsonyi akciókat. Lepje meg kedvesét, vagy édesanyját egy relaxáló masszázzsal!

Kupon, egy hónapig felhasználható.

Vagy társasági kedvezmény.

Ha barátnők jönnek hárman, a negyedik ingyen kapja.

Bérlet: 5 alkalom után a 6. ingyenes.

Láttam már ilyet műkörmösnél, meg élményfestésnél is.

Az, hogy van fb oldalad, önmagában édeskevés.

El is jut az emberekhez? Vagy azt várod, hogy ők találjanak rád?

Az egyik lehetséges eszköz a fizetett hirdetés.

De szerintem jobb, és ingyen van, ha nyereményjátékot hirdetsz. Egy csomóan ezt csinálják:

"Lájkold és oszd meg az oldalt, 5 nap múlva kisorsolok egy szerencsés nyertest, aki egy kényeztető masszázsban részesül!"

Rengeteg ilyen ismerőse van mindenkinek, aki minden nyereményjátékot megoszt. Így tömegekhez juthatsz el ingyen.

De jelezni kell, hogy van határidő, nincs idő a végtelenségig gondolkodni.

Az ember érezze azt, hogy le kell csapnia erre a kivételes ajánlatra, mert jövő héten már nem ennyibe fog kerülni.


Ennyire nem értesz semmit a marketinghez? Mert csupa olyasmit írtam, amit nem kell tanulni, hanem az ember magára szedi a tapasztalatai alapján.

2019. nov. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
csináltam nyeremény játékot is,a facebook hirdetéseim általában több ezer emberhez eljutnak.De egy kis városban inkább már majdnem falunak mondanám ahol ezt csinálom,kb minden sarkon van egy masszőr.És igen sajnos nem erre számítottam mert nyitás előtt elég nagy volt az érdeklődés de ezek csak szájhősök voltak ezek szerint.Eddig úgy látom és tapasztalom hogy ez csak veszteséget hoz,és nem tudom van e esély a változásra hogy annyi vendégem legyen hogy megérje csinálnom hogy pluszba legyek,és ne minuszba.És elég szegény környék ez nem lehet több ezret elkérni egy masszázsért,sőt nem is igen járnak az emberek masszíroztatni.
2019. nov. 21. 21:36
 5/16 anonim ***** válasza:
90%

Hát ha pontosan tudod, hogy semmi esély vendégkör kialakítására, akkor igen, be kell zárni. Nálunk a családban szoláriumot nyitott valaki a faluban, ahol mindenkinek van kertje, jó nagy ráfizetés volt.


Azt nem értem, ha masszőr vagy, miért nem kezdted el otthon egy katás vállalkozással, mellékállásban?

Kifizettél volna 25-öt a próbálkozásért + egy asztalt + egy illatos vazelint. Vagy ha volt sok jelentkező, miért nem masszíroztad meg őket baráti alapon, pénzért?

Elég hamar rájöttél volna mi a helyzet.

2019. nov. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%

Ez így már több, mint fura.

Egy kistelepülés, ahol már így is nagy a konkurencia.

Egy "majdnem faluban" mégis van konditerem?

Én faluban lakom, kb 1000 fő, de itt se orvos, se rendes bolt, se gyógyszertár, semmi nincs.

Valójában egy város zártkertje vagyunk, de az csak a hivatalos papírokon szerepel. És magának a városnak sincs tudtommal semmi ilyenje.

Persze ez nem jelenti azt, hogy máshol se lenne, csak ha eleve pici a település, és már van masszázs, akkor ez kb öngyilkosság volt.

Tulajdonképpen akkor kijelenthetjük, hogy semmi érzéked nincs a marketinghez, a vállalkozáshoz.

Mert ugye hiába van fb hirdetésed, hiába jutsz el több tízezer emberhez, ha nálatok laknak mondjuk 5000-en, és nincs igény.

Egy nagyvárosból senki nem fog kimenni a kisvárosba, mivel a nagyvárosban eleve van már jó sok lehetőség.

Sajnos szerettem volna segíteni, de be kell látni, butaságot csináltál.

Ha ez volt az álmod, és megvan a felszerelésed, akkor viszont át kell autózni vagy buszozni a szomszéd nagyobb településre, és ott folytatni.

2019. nov. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%

"majdnem falu"

"minden sarkon van egy masszőr"

"szegény környék"

"nem is igen járnak az emberek masszíroztatni"


Nincs több kérdésem.

2019. nov. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
40%

Én Pesten lakom, de így se járok masszőrhöz. Mondjuk itt vannak, akik járnak, de az nem én vagyok. Ahogy pszichológushoz se, karriertanácsadóhoz se, meg "tisztán látó" jósnőhöz se, pedig azok is vannak, csak a kezemet kéne kinyújtani, hogy hé, itt szeretném nálatok elcsni a pénzt amit összekaparok:)


És nem azért nem járok, mert éppen nincs annyi pénzem, de egyébként alig várom hogy összegyűljön rá: szerintem ezek egyszerűen fölösleges dolgok, nincs igényem se, hogy mondjuk úgy lazítsak mint egy Borkai :)


Vidéken valószínűleg még több olyan ember van mint én. A fővárosban valószínűleg akkor is megélnél, ha belőlem nem is látnál pénzt, bár itt a fenntartási költség is több.


Hogy tippet adjak, fodrászra például még én is költök, mert azt muszáj, meg igényem is van rá, hogy ne úgy nézzek ki mint egy loboncos ősember:P

2019. nov. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem sincs igény annyira masszőrre, szóval azt is megcsinálhatod, hogy mindent eladsz, aztán abból átképzed magad fodrásznak....
2019. nov. 22. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
89%

".És elég szegény környék ez nem lehet több ezret elkérni egy masszázsért,sőt nem is igen járnak az emberek masszíroztatni."


És Te ide nyitottál masszázsszalont... :-(


Ez a legnagyobb baj, hogy egyszerűen nem tudják az emberek felmérni, hogy hol érdemes indítani vállalkozást, elterjed, hogy a "magam ura akarok lenni", majd én jól vállalkozom, aztán meg pillanatok alatt csőd.

És ha itt, a gyakorin ilyenkor azt írja valaki, hogy ne indíts vállalkozást, mert belebuksz, arra meg azt mondják, hogy negatív, meg lehúzó - pedig sokszor csak meg akarjuk óvni az illetőt, hogy sok százezret vagy milliókat bukjon.


Amúgy min. fél év kell egy vállalkozás felfutásához, de az általad leírtak alapján itt nem érdemes próbálkozni.

2019. nov. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!