Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Az egyéni vállalkozó az még...

Az egyéni vállalkozó az még nem cég, ugye?

Figyelt kérdés
2019. nov. 23. 12:55
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Az egyéni cég lenne minimum.
2019. nov. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%

Nem, az egyéni vállalkozó nem cég. Az egyéni cég az egyéni vállalkozóval egyenlő, annyi eltéréssel, hogy a cégnyilvántartásban jelen van.

Tehát az egyéni vállalkozó nem szerepel a cégnyilvántartásban, nem gazdasági társaság, magánszemélyhez köthető üzletszerű, vállalkozói tevékenység

2019. nov. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Azért az ev. attól többen is eltér, pl.társasági adós és nem szja-s.😊
2019. nov. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván tisztában vagyok a többi eltéréssel, kedves Norbert, de nem akartam mélyebben belemenni, hiszen a kérdező nincs tisztában az alapfogalmakkal sem (ami nem probléma, természetesen)
2019. nov. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
45%

Pont amiatt is irtam, mert ahogy írtad


"Az egyéni cég az egyéni vállalkozóval egyenlő, annyi eltéréssel, hogy a cégnyilvántartásban jelen van."


előtte laikusként keltheti azt a képzetet, hogy csak ennyiben tér el az ev. az ec.-től.De ez ettől bonyolultabb azért, minthogy az ev. cégnyilvántartásba kerül.

2019. nov. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!