Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Az áfát miért lehet visszaigén...

Az áfát miért lehet visszaigényelni, mi értelme?

Figyelt kérdés
Apám vállalkozó, katát fizet, azt tudom hogy fix összeg havonta és egy bizonyos bevétel felett meg kell fizetni az áfát, de alatta nem. Ha viszont vesz dolgokat, akkor arról ha számlát kér a könyvelővel el lehet számoltatni és az áfa visszajár. Nem értek ehhez, mi az értelme ennek?
2019. nov. 30. 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:
9%
Az az értelme, hogy több pénze marad.
2019. nov. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem ezt, de ez ilyen egyszerű?
2019. nov. 30. 22:04
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem valami hiba van a rendszerben. Először úgy értelmeztem, hogy alanyi adómentes, vagyis nem fizet áfát 12 millióig... De akkor nem is igazán tud visszaigényelni. Aki visszaigényel áfát, az áfakörös, vagyis fizet is áfát. Olyanról még nem hallottam, hogy áfa fizetés alól mentesül, de visszaigényelni tud. :D
2019. nov. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De a bevétel az több mint a megszabott, persze a kiadások is nagyok, de ilyen esetben nem tudom hogy a kettő akkor kombinálható? Ezek szerint igen, csak kár hogy ilyenekről szó nem volt még amikor gimiben tanultam, aztán amikor kikerül az életbe valaki akkor vagy rosszul intézi a pénzügyeit, vagy próbál rájönni az útvesztőkben a megoldásra.
2019. nov. 30. 22:23
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

Hát ezt nagyon messziről kellene kezdeni.

De tömören, az után igényelheti vissza az áfát, amit ő felhasznál az általa termelt javak előállításához. Mert amikor ezeket értékesíti, ott "ellentétes előjellel is megjelenik az áfa".

2019. nov. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%
Ja az más, ha átlépte a 12 milliós határt, akkor automatikusan átkerül áfakörbe, vagyis ott már vissza igényelhet. De erről egyébként miért nem őt kérdezed? Tuti válaszol részletesebben. :D
2019. nov. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jó majd kérdezem, csak nem akarok a pénzügyeibe kutakodni. Januártól viszont én is vállalkozó leszek, majd akkor kérdezek többet. Legtöbbet üzemanyagból igényel vissza gondolom, meg a vállalkozáshoz szükséges kiegészítőkből.
2019. nov. 30. 22:39
 8/8 A kérdező kommentje:
#5 Így érthető, de ki szabja meg a határt? Mert ha vesz egy telefont, ami drágább, de nem feltétlenül szükséges? Vagy egy motort, ami csak hobbi, de azt is lehet használni a vállalkozásban közlekedésre?
2019. nov. 30. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!