Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Határozott idejü megbízási...

Határozott idejü megbízási szerzödés felmondása? (Burkolt/leplezett munkaviszony KATA)

Figyelt kérdés

Kényszerböl lettem KATA-s vállalkozó 3 hónapja. A fizetés kevés a munka nagyon sok, kötetlen munkaidö, de a megbízó határozza meg melyik napokon mit kell csinálni, hétvégén és ünnepnapokon is. A szerzödés aláírásakor nem lehetett elöre tudni, hogy ennyi munkaórát kell fixen bent tölteni, akkor nem vállalom el ennyi pénzért nyilván.

3hónap után nem fenyegetözhetek a NAV-val. De nagyon szeretnék minél elöbb elhagyni ezt a helyet és felbontani a szerzödést.

Mit tegyek?



#munkaviszony #vállalkozás #burkolt munkaviszony #megbízási szerzödés #határozott idejü
2019. dec. 22. 01:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Mondjuk ne menj be? A szerződésed nem ismerjük, de KATA-s vállalkozói szerződés esetén kétlem, hogy lenne felmondási idő
2019. dec. 22. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1-es, pedig lehet felmondási idő, ha a vállalkozói/megbízási szerződésben benne van.


Nekem pl. minden vállalkozói szerződésem olyan volt - mivel folyamatos tevékenységet végeztem - amiben ki volt kötve a felmondási idő.

2019. dec. 22. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A megbízási szerződésnek tegyél eleget, ne pedig egy munkaviszonyos jellegű kapcsolatnak, ha nem munkaviszonyra vonatkozó megállapodás van köztetek, hanem megbízási szerződés.


Te abban elvállaltál egy feladatot, aminek a kivitelezésébe nem szólhat bele a megbízó. Sem abba, hogy mikor, sem abba, hogy hol végzed el.


Nyilván nem ismerem a szerződés részleteit, azt sem tudom, hogy milyen időszakra szól, de ha egyszer elvállaltál valamit, próbáld teljesíteni és bonts egy pezsgőt, amint lejár a szerződés, és legközelebb jobban gondold meg, hogy mit írsz alá.

2019. dec. 22. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Benne kell legyen a szerződésben milyen feltételekkel bonthatod fel
2019. dec. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!