Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Miért van az, hogy mezőgazdasá...

Miért van az, hogy mezőgazdaságban a földárak elképesztően nőnek, miközben a hazai haszonállatlétszám drámain csökken?

Figyelt kérdés
2019. dec. 25. 09:58
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Mi köze a kettőnek egymáshoz?
2019. dec. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy megdöbbentő lesz, de a földön nem csak takarmányt lehet termelni.
2019. dec. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%

A traktorosok akkor is megkapják a 100 000 ft/ha támogatást, ha évente egyszer lekaszálják és nem tartanak állatot.

Ingyen pénz.

Remélem hamarosan megszűnik!

2019. dec. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
#3: Minek szólsz hozzá olyan témához, amihez nem értesz?
2019. dec. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nézd már egy traktoros!

Fáj az igazság?!

2019. dec. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5: Nem vagyok traktoros, de mint mondtam, nem értesz hozzá. A földek 99%-a meg van művelve, olyan minimális a műveletlen, de utána támogatást felvett terület, hogy felesleges ezen hisztizni. Vannak sokkal nagyobb gondok a mezőgazdaságban. Pl. az állami földek szétosztásának módja, támogatások elosztása stb stb.
2019. dec. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért van magas ára a földnek, mert sokan vettek befektetésként is. Pl. vannak ügyvédek, egyéb befektetők akik vettek, de kiadják bérvbe. Plusz ott vannak a területalapú támogatások is amiért minden évben 3#-nak 60 ezret adnak, de ez EU-s szinten is így van.

Így szinte nincs földforgalom. Miért is adná el valaki 600 ezerért egy hektárt ha 10 év alatt megkapja támogatásban.

Ha venni akarnál 50 hektárt akkor meg az egymásra licitálás lenne mert nincs már vagy alig eladó föld. Kereslet kínálat törvénye. Így néhol 150 százötven millióval a zsebedbe mehetnél ekkora területet venni. Amiből egy Jobb évben a területalapú támogatás+nyereség jó ha 8 millió forintod lenne! Azért ez elég lassú megtérülés.


A haszonállat tartás nem kifizetődő, munkaigényes és kevés EU-s támogatás jár érte.

Plusz a nyomott import húsok ára is csökkentették a termelői kedvet.

Pl. idén a szarvasmarha élősúly 500Ft/kg, 1-2 éve a sertés meg 250-300 volt. Most meg még az ASP is beszólt. Így semmi értelme.

Megtermelik a terményt a földeken. Annak a felét kúlföldre eladják. Nem kell kínlódni a jószággal, filléres haszon mellett.

2019. dec. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Pár éve 1ha kukoricával bevetve durván 300eFt-ot hozott a költségek levonása után, bérmunkában régen 100e-ért megcsinálták. Annak ellenére, hogy minden lépésnél lopták a terményt, aratás, szállítás, szárítás és ismét a szállításnál, de így is megérte!


Majd megugrott az ár 1-ik évről a másikra 250e-re, mert sokan felhagytak vele, kiöregedtek, vagy annyi munkájuk volt a saját földjeiket, a termésmennyiség meg visszaesett, de továbbra is ugyan annyit loptak és 56eFt mínuszban jöttünk ki csak VS. bérbeadás 70eFt és nincs parázás, sem pedig feladat vele.

A megnövekedett munkadíjak után csak kb. a duplája a max. nyereség a bérbeadáshoz képest, de simán mehet mínuszba is!


2014-ben még neveltünk disznókat, 6 tonna szemesből az elhullási veszteségek után lett 963kg élőállat, a felvásárlási ár "szép" kerek szám volt 333Ft, ez 320eFt és dolgozol vele 14 hónapig minden nap kihagyás nélkül.


A 20eFt-nyi különbözetért te dolgoznál nekem 14 hónapig???

Minden nap 4-kor kelni, megetetni, majd menni dolgozni, munka után ismét etetés és 3 naponta ganézás...

Mikor felhagytam az állattartással kiszámoltam, hogy a befolyó pénz még az ivóvizükre sem elég és nem fizettem magamnak 1Ft-ot sem, de beletoltam 750-800 munkaórát.

Arról nem is beszélve, hogy a rejtett munkaerő disznóvágásokat kiszagolja, kilesi mikor nem vagy otthon és nem marad neked semmi még egy reggelihez sem!

2019. dec. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azt ne is említsük, hogy 1 db malac 10-20eFt között van, ennek az ára sosem jön vissza, ha nem saját nevelésből hizlalsz.
2019. dec. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!