Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha lenne pár millió forintotok...

Ha lenne pár millió forintotok, akkor itthon bíbelődnétek egy webshop indításával, vagy inkább kimennétek külföldre alkalmazottként dolgozni úgy, hogy tisztán megmaradna 1600 euro?

Figyelt kérdés

2019. dec. 25. 17:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
33%

#7 inkább te mutasd meg az oldaladat mire 5 millát elégettél és aminek 5e ügyfele van...


Ha benne vagy GA fb csoportjába akkor olvastad a vállalkozás ötleteit. Nos én azok közül valósítottam meg párat. 1 szóval se mondtam, hogy nincs konkurenciám, vagy egyedi terméket árulok... Igen, az egyik oldal a jogaleggins-es, van konkurencia dögivel.


Szűklátókőrű vagy. Ezért is tudom, hogy nincs neked 5 ügyfeled sem nem hogy 5000. Ha lenne 5e ügyfeled tudhatnád, hogy a többség nem vár hónapokat a kínai árura, és nem az "olcsójánosokat" kell kiszolgálni. Csak trollkodsz és kötekedsz, puffogtatod amit a hozzád hasonló emberek puffogtatnak.



Végül is nem baj. Nekem az a jó, ha ti így gondolkodtok! Na béke veletek!

2019. dec. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
61%

Hát hatalmasak azok a vállalkozás ötletek! Ha most leülök 10 percre, én is összeollózok 30-at. Amint látod, én szókimondó vagyok, sőt, ennél jóval durvább szoktam lenni. Tudom, ez nem valami jó marketing fogás, és ennek köszönhetően nem adom meg az oldalam címét.


Ha már a gyorsítósáv van bekötve neked vénásan, akkor tudhatnád, ahol alacsony a belépési korlát, az nem jó biznisz. A wp meg pontosan ilyen. Mari néni egy nap alatt összepakol egy oldalt. Webshop? Az még nem esett le, hogy ma már mindenki csak árulni akar mindent? Annyira gagyivá vált már a világ, hogy csak az él meg, aki ÉRTÉKET ad. A konzumidióták rákattannak a lósz*rra is, de rájuk igazán én nem alapoznék.


Tudod mi a kulcsa a jó biznisznek? TUDÁS, azaz KOMOLY TUDÁS + kapcsolatok + pénz + kitartás + szerencse. Én sosem vitatkoztam, sőt mélyen meghajlok az olyanok előtt, akik ezen az úton járnak. Viszont az már erősen csípi a szemem, amikor az emberek érzelmeire, vágyaira hatva kóklerkednek. Placebó az egész.


Azért remélem 2020-ban lenyomod a piacvezetőt a jóga gatya bizniszbe. Szerintem ez egy erős piac, rengetegen vannak akik gatyát akarnak venni, és hetente cserélgetni. Hatalmas ötlet! A pdf könyv is az, főleg hogy a neten már bármihez hozzá lehet jutni ingyen. Ha már pdf könyvek. Igazából ma már mindenki a lufit hámozza, 3-4 gondolat körül forog minden, majd erről írnak 300 oldalt, de valahogy nekem mindig hiányérzetem van ezek után. Egyébként van fogalmad arról, mennyibe kerül egy jó kis reklám kampány? Az hogy fb-on bedobod, azzal kb. kitörölheted a ***-ed. Én is kapok naponta olyan 60 féle anyagot, de általában blokkolom is őket. Lehet hogy a te csúcs jóga gatyádat is blokkoltam, ezért külön elnézést kérek.


Nekem azért is nevetséges ez a biznisz hype, mert komoly cégek is komoly összegeket fektetnek bele a marketingbe, az értékesítésbe, a fejlődésbe, a terjeszkedésbe, a reklámba stb., komoly szakembergárdát alkalmaznak, de te ezt egyedül megoldod, és milliókat keresel vele. Most ne sértődje meg, de nekem a mai magyar "guru" krém egy belterjes önimádó Szabó Péter klónnak tűnnek. Mindegyik sütögeti a kis gesztenyéjét, és kihasználják az emberek eredendő vágyát a jólétre és sikerre. Sajnos rengeteg ember belelkesedik, kisebb vagyonokat rak bele, és a vége kudarc. Aki sikeres lesz, az pontosan az, akiben megvan a TUDÁS+KITARTÁS...stb.


A közölt "tanagyagról" meg csak annyit, hogy valójában az ég világon semmi újat nem mond az egyik sem. Sőt, az egész józan paraszti ésszel is kitalálható, megtanulható... ingyen.


Nem véletlenül mosolyogtat meg engem az egész, ha annyira amatőr lennék ebben az iparban, akkor még el is hinném.


Nekem az első billentyűzet leütés 2003-ban történt meg az oldalammal kapcsolatban. Akkoribam az agyon sztárolt Ádámod olyan ötödikes lehetett általános iskolában. Nekem már onnan ment gyakorlatban a dolog. Sőt, hogy illúzió romboló legyek, rengeteg cégnek nyújtok ugródeszkát a marketing világában.


Én arra vagyok büszke, hogy a tudásom nagyrészét könyvekből és gyakorlatból szereztem, kiegészítve olyan elismert szakemberek bevonásával, akik már 15 éve is már letettek valamit az asztalra. :)


Ne érts félre, nincs bajom a fiatalsággal. Ma már 10-ből 8 gagyi. Ezt értheted úgy általánosságban mindenre. Emberekre, termékekre, bizniszre. A konzumidiotizmus extrém méretekben teret hódít, és ami e legjobban zavar az meg az, hogy sokan a konzumidiótákat gombolják le.


Segítek: eladok valamit alapáron...ha már egy karakterrel több, akkor +100Ft... ha a jobb kezemmel gépelek hétvégén, akkor az 150Ft, ha a ballal az 200Ft. Ha piros a háttér, akkor az +500Ft, ha van benne sárga betű az még 200Ft. Ha csomagban kéri az illető, akkor az egészre adok 10% kedvezményt. Ez csak egy fiktív példa volt, de tökéletesen átadja mindazt a velejéig lehúzós és gusztustalan irányt, amit a konzumidióta, de magukat modern és trendi és fancy és felvilágosultnak gondoló emberkék folytatnak. Ja, és ezt hívják modern marketingnek. Eladni, pénzzé tenni mindent.


Mesélj már, jól van az érték ebben? Vagy úgy egyébként, hol van már az érték ebben az elfajzott világban? Debil gyerekek, debil fiatalok, debil felnőttek... pénz, pénz, ragyogás, utazás stb. Ennyi?


A legnagyobb biznisz a h*lyék lehúzása. Csinálj egy semmit, majd kreálj hozzá egy történetet, tulajdonságot, tedd elérhetővé, válts ki az emberekből igényt rá. Majd add el nekik. Ingyenesen összefoglaltam neked azt, amit mások komoly pénzért "oktatnak".


Én pontosan ezért csinálom, a B2B-t, mert nem tudok azonosulni ezzel a "mit adjak el aranyárért" gondolkodásmóddal. A G.Á. 30-as ötletének 90%-a gagyi, lerágott csont, a maradékot meg akkor tudod megcsinálni megfelelő színvonalon, ha te is egy nagyon komolyan képzett, komoly tudású ember vagy. Akkor most ezt húzd rá a tömegekre.


Nálam ezzel a téma lezárva.


Üdv!

2019. dec. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Daniel56 válasza:
100%
Ezt élmény volt végigolvasni. 12-es válaszoló, mit dolgozol?
2020. szept. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!