Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Tudom legálisan itthon árulni...

Mayacska999 kérdése:

Tudom legálisan itthon árulni pl. a primark termékeit?

Figyelt kérdés

Több ilyen oldalt is láttam, ahol a primarkból és más boltokból behozott termékeket árulnak. Lehet ezt legálisan csinálni, ha igen hogyan?

Köszönöm a válaszokat!



2019. febr. 9. 00:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Kiváltod a vállalkozóit - amihez nem árt tudni, hogy min. havi 50 ezer ft az adó - aztán nyitsz egy webáruházat (honlap készítés, előtte megtanulod, hogy milyen feltételeknek kell megfelelnie egy webáruház nyitásánál, úgymind ÁSZF, elállási jog, panaszkezelés, GDPR) kitalálod, hogy milyen módon fizessenek a vevők, milyen módon fog eljutni a terméked a Primarkból hozzád, aztán azt is, hogy Te milyen szállítási módokat fogsz alkalmazni, megtanulod, hogy a külföldről behozott termékeket hogy kell számlázni és utána adózni (ÁFA, nem ÁFA), nem árt, ha van hely a termékeknek is ( mondjuk egy 46 nm-es panelban nehezen) és hopp, máris indulhat a vállalkozás. Ja és keresel egy könyvelőt, ami megint csak havi 10-15 ezer ft.
2019. febr. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! ☺️
2019. febr. 19. 18:43
 3/4 anonim válasza:
Én nem vagyok szakértő, mint az előttem válaszoló, de annyi, de annyi pl. Instagram, Facebook oldal van, ahol ilyeneket árulnak...Biztos vagyok benne, hogy nem fizetnek adót utána.
2019. márc. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3-as, erre mindig azt szoktam mondani, hogy:

1- csak akkor láthatod, hogy adóznak-e, adnak-e számlát, ha vásárolsz náluk

2.- azt ugyan látod, hogy fenn van egy csomó termék, de azt már nem fogod látni, amikor majd az adóhatóság megcseszi őket és több százezres büntetést kapnak.


Webáruházak is néha totál szabálytalanul árulnak - de meg is szokták büntetni őket, csak az nem látszik :-) (kivéve, ha felfüggesztik a működését)

Meg azt látod, ha replikát árul valaki, de ha elkapják és megbüntetik, azt már nem.

2019. márc. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!