Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha lenne pár millió forintotok...

Ha lenne pár millió forintotok, akkor itthon bíbelődnétek egy webshop indításával, vagy inkább kimennétek külföldre alkalmazottként dolgozni úgy, hogy tisztán megmaradna 1600 euro?

Figyelt kérdés

2019. dec. 25. 17:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Inkabb kulfold. Mar ha tenyleg megtudsz ennyit sporolni.
2019. dec. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Egyik sem. Itthon építem az életem.
2019. dec. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

itthon, webshop.. Nem "bíbelődni" kell vele, hanem felépíteni.



bíbelődni = nem hoz semmit, csak viszi a pénzt, nem értesz hozzá. (ez én értelmezésem szerint.)

2019. dec. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
Egyik sem. A pénzt az életkörülményeim javítására fordítanám (attól függően mennyi pontosan a keret), házat vennék és építeném tovább a karrierem.
2019. dec. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
35%

Gyerekek! Most ez a webshop-láz komoly? Tele van a net, a fb önjelölt trénerekkel, gurukkal, mentorokkal, coach-okkal. Viszont észre kellene már venni, hogy amit ott láttok, az maga a termék amit ti megvesztek. Nekem 2004-óta van B2B oldalam, sőt, a kategóriájában megkockáztatom hogy jelenleg országosan vezető pozíciót tölt be. 2020-ban jön majd ki az új oldal. Hagyjuk már ezt a sok baromságot, amivel a laikusokat etetik. Én is meghallgattam már XY ingyenes előadásait, videóit, de tényleg csak parasztvakítás.


Webshop? Oké. Mit fogsz árulni? Jogilag hogy lesz majd az egész? Hogyan fogod legyúrni a jelenlegi piacvezető webshoppokat? Wan havi 300EFt-od minimum a kampányokra? Amikor támadás éri az oldalad, mit teszel? GDPR. Már az első lépésben bukó lesz, ugyanis ha nem saját terméket árulsz, akkor nem fogsz vele keresni semmit sem. Vagy mégis mit? Konyhai eszközöket? Én biztosan nem vennék tőled, mert meg se találnálak. Ha meg már azt akarok venni, akkor azt személyesen tenném, vagy egy ismert oldalról. Garanciális dolgokkal mi lesz a helyzet?


A pdf könyvek, vagy saját könyv megint nevetséges. Ezt igazán még részletezni sem kell hogy miért.


Legyetek már józanok. A Görög Ádám féle gyerekek felépítik az imidzsüket, majd bedőltök neki. A webes élet és biznisz már régen nem a kezdőknek való, egy wp oldal meg sosem lesz "igazi". Hogyan csinálod meg grid12-be? Nekem a programozóm folyamatosan fejlesztette a régi oldalt, majd közel 5MFt-ért már 90%-ban kész az új. A 16 év B2b, a marketing, az ügyfeles tapasztalatom meg ér vagy 300 milliót. Amit én tudok, az személyes tapasztalat + tanulás. Amit ők árulnak, az 15-20 könyv zanzásított változata, lelkes amatőröknek. Ugyanazt mondják vissza, amit ti is ingyen megtanulhatnátok a könyvekből. Nekem ők nem többek, mint akik a csövön feltalálták a lyukat. 5000 aktív ügyfelem van, ugyanennyi passzív. Ha rám hallgattok, akkor kiröhögitek ezt a webshop-pos bullshit-tet.

2019. dec. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%

#5 :D


Én végigvittem Görög Ádám tanfolyamát, van 2 webshopom, decembert 2,5 milliós bevétettel zártam. Dec 20ig a meglévő árukészletemet kiárusítottam teljesen. Tudásom 99%át tőle vettem és tanultam meg. Azt árulok, amit a többi. Jövőre a webshop mellé kivitelezést is fogok vállalni.


Nem akarom lenyomni a piacvezetőt, én pénzt akarok keresni. Jelenleg a decemberi bevételem annyi volt, mint az egész éves főállásomból származó bruttó bérem..


Elmúlt fél évben nem érte támadás az oldalamat, mivel egy 150$-os biztonsági pluginnal minden lehetséges támadási felületet kizártam, illetve aki pár mp-n belül többször is megnyitja az oldalt, direkt lassítva ezzel azt, azaz ip automatikusan kizárásra kerül jó hosszú ideig.


GDPR-nak ugyanúgy megfelelek ahogy a legtöbb oldal. Van, aszf, impresszum, törvényben előírt 14 nap helyett 30 napos pénzvisszafizetési garancia, cookie nyilatkozat, szállítási információ.


Legolcsóbb termékemen 150%-os profit van, legdrágább termékemen 350%os profit. (mint írtam az előbb.. kiárusítottam mindent decemberben)


Saját árukészletet tartok fent, szóval garanciálisan tudom cserélni a terméket vagy visszafizetem a teljes árat, esetleg levásárolhatod.


Ha nem tartozol a célcsoportomba, akkor nem is akarom, hogy megtalálj.


Ők legalább tesznek valamit, ami előre mozdít a pocsolyából. a "Magyarországon nem lehet vállalkozni" dologból. Te a tudásodat eladod? Megosztod ingyen? Álmodban van neked 300 milliós tapasztalatod, meg 5000 ügyfeled.

2019. dec. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%

6-os. Látod, beszélsz csak a levegőbe. Én szinte csak bedőlt webshopposokat látok mindenhol. Hagyjad már a 150-350%-od... Te gyártod a terméked? Maximum akkor hiszem el, de akkor is fenntartásokkal. Mit tudsz te beszerezni, amit más nem? Célközönség? Jóga nadrág? Ne hülyíts már. Meg a piacvezetőt csak puszira nem nyomod le... te vagy az igazi gyorsítósávos... Jöttél a semmiből, majd egy amatőr tréning után össze legózol egy wp weboldalt, és milliókat keresel. Na jó, ne fárassz. 5000 aktív ügyfelet mondtam, a többi passzív. Az oldalam nem wp, azzal nem tudnám megcsinálni a jelenlegi struktúrát. Mint mondtam, jövőre jön ki az új, az leselejtezi a jelenlegit. B2B-be utazom, az kicsit más tészta. Azzal sem lehet vádolni, hogy nem tudom ki az a Görög Ádám, benne vagyok a fb csoportjában, olvastam a tacit könyvét is, sőt mondhatni az összes videóját, webinárjait láttam. Hát én igazából semmi újat vagy csodát nem hallottam tőle, sőt, olyan 20-25 sikerkönyvet kivonatol. Mivel 2004 óta rengeteg üzleti, marketing és fejlesztő könyvet olvastam a témában, így tisztán látom hogy azok a gondolatok köszönnek vissza. Az is tök érdekes, hogy a Görög Ádám fanok mind-mind milliós bevételű shoppokat üzemeltetnek. Kivétel nélkül. Én csak azt nem értem, hogy minek kell hazudozni. Egy tag elmondása szerint 2 hét alatt összerakott egy webshoppot, amivel összesen 6 konyhai terméket árul, de máris elérte a milliós bevételt. Aztán kiderült hogy egy huncut terméket sem tudott még eladni.


Ha már webshop, mi az a különleges termék, amit csak nálad találok meg a legjobb árért? Tényleg érdekelne. Én különösen minőség és árérzékeny vagyok, de külföldi oldalakról szinte mindig olcsóbban be tudok szerezni mindent, mint Magyarországról. Hát ez is egy dolog. Amit meg a hazai oldalakról vásárolok, azok meg mind piacvezetők. Az is érdekelne, hogy mire nincs még webshop? Mi az amiben szinte egyedi vagy. Nekem van 4 olyan hobbim, amik már tényleg nem mondhatók populárisnak, de csak itthon mindegyikre van 5 webshop. Még ha meg is csinálod, ott van a marketing, amihez idő kell hogy beérjen. Na meg nem kevés pénz. Éééés még mindig ott van a szimpátia faktor. Ahonnan én vásárolok, oda már atombomba kell hogy áttérjek máshova, és ezzel az emberek többsége így van. Abban igazad van hogy milyen 300 milliós tapasztalatom van... aláértékeltem magam. 2004 óta azért hogy folyamatosan a toppon legyek, csak kellett valamit a tejbe aprítani. Mondom 2004-óta. 15 év. Marketing. Ügyfelezés. Automatizálás. Design. Felmerülő problémák. Új technikák, technológiák. Megoldások. Pénzügyek... stb.


A stílusom erősen szókimondó, nem finomkodok. Már pontosan nem emlékeszem a projekt nevére, azt hiszem olyan 2006-2008 között volt valamikor, talán 10 hét(?)... nem tudom már. Ott az volt a lényeg, hogy magukat ultra profi marketinges guruknál jó pénzért be lehetett kerülni egy zárt csoportba, ahol megtanulhatták a netes vállalkozás tudományok nonplus ultráját. Hatalmas hype-ja volt akkoriban, mindenki be akart kerülni. Aztán behúzták a nagy pénzeket, a balga jónép meg csak pislogott. Egy, azaz egy darab sikeres vállalkozás sem nevelődött ki a kezeik alatt. Nekem ez a "nagy lelkesedésből milliomos leszek holnapra" történetek nevetségesek. A webshoppozás is úgy van beállítva, hogy 1 hónap tanfolyam után bárki sikeres vállalkozó lesz. Ha ma jönnék le a falvédőről, még el is hinném.


Csak a poén kedvéért, írjál már le csak(!) egy olyan terméket, amit nem tudok megvenni a neten. Pontosítok, amit te minőségben és árban űberelni tudsz! Meg ha már webshop, legyenek visszatérő vásárlóid is. Jelenleg nem hiszem hogy tudnál ilyet mondani, vagy ha igen, 5 perc alatt rádobom a konkurenciát.


Az egyik hobbim a búvárkodás, évente többször hódolok is neki. Nézz már szét ezen a piacon is... :) Ha már webshop, akkor nem már hogy gagyi karkötő meg nyaklánc medál legyen a fő termék. Remélem érted. Bármit is kitalálsz, azt már mások régen csinálják.

2019. dec. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
47%

Ami még kimaradt: nem, nem adom el a tudásom, sem pénzért, sem ingyen. Nem, nem írok pdf könyvet. Az van, hogy meg van lovagolva egy hullám, már mindenki mindenből terméket akar csinálni. Magyarországon nem lehet vállalkozni? Ebben van valami, mert az az igazság, hogy a vállalkozás az emberek 92%-nak nem való. A 92% pedig egy konstans szám, ami egy jellegzetes szám, nem véletlenül ennyi.


Ha már oktatnék embereket, én azzal kezdeném, hogy ez nem való mindenkinek. A többség bele fog bukni. Aki csak lelkesedésből akarja csinálni, elbukja. Akinek nincs használható tudása, elbukja. Aki nem rátermett, elbukja...stb. Hát, ebben sem tudnál megcáfolni. Ha megnézem hogy 2004-től mennyi konkurenciám volt, elmondhatom, hogy nagyjából mindenki bedobta a törülközőt, mérhető sikerek nélkül. Akkor miért működnének a webshoppok sikerrel úgy, hogy naponta kb. 3 új webshop jön létre csak Magyarországon? Ugye te sem gondolod komolyan, hogy ekkora fizető kereslet van, hogy mindegyik havonta milliós bevételt termeljen?! Na azért ez már viccnek is rossz...

2019. dec. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ez volt egyébként az ez előtti kérdésem:

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__sajat-val..


Utolsó igazad van teljes mértékben. Engem is korábban behúztak a csőbe. Laikusként ez a webshop dolog, valami isteninek tűnt azidőtájban mikor a shoprenter is "berobbant". Szinte magával ragadt az ötletelési fázis és a megvalósítás. Majd a kőkemény valóság és a kiadások, ide pénz oda pénz, 0 vásárló elég szépen arcon csapott..

Kínlódás és nyüg az egész. Fb hirdetés sem olyan mint rég, már nincs meg a varázsa annak sem, hogy kinek mennyi lájkja van, már nem is a közösségépítésről szól. Az adwords működik egyedül, ha jó az ajánlat.

2019. dec. 28. 12:35
 10/13 anonim ***** válasza:
követem
2019. dec. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!