Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » 4791 csomagküldő internetes...

4791 csomagküldő internetes kiskereskedelemet folytatok. Webáruházi rendelés, számlázás után átadhatom-e személyesen a termékeket?

Figyelt kérdés
Nem találtam arra vonatkozóan információt, hogy szabályos-e, ha a vevő megrendeli a webáruházban a termékeket, amit én kiszámlázok. Utána személyesen kiszállítom neki. Készpénzben vagy előre utalás átadom a termékeket. Vagy csak és kizárólag postai úton /futárral tudom hozzá eljuttatni a rendelését? Hogyan lehet akkor megoldani, ha például egy ismerősöm vagy a szomszéd rendel? Nincs üzletem, sem pénztárgépem. Köszönöm, ha válaszolsz.

2019. dec. 30. 09:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Minden további nélkül átadhatod neki személyesen is a terméket, számla/nyugta ellenében.
2019. dec. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Biztonság kedvéért írtam a NAV-nak, hátha kapok tőlük is választ.
2019. dec. 30. 11:01
 3/9 A kérdező kommentje:
Szívesen olvasnám más webáruháztulajdonos válaszát is. ☺️ Köszi.
2019. dec. 30. 22:56
 4/9 anonim válasza:

Erre én is kíváncsi vagyok. Mit írt neked a NAV?

Én úgy gondolom, hogy ha átutalja a pénzt (pl a szomszéd), akkor minden további nélkül átveheti személyesen is a rendelt árut a telephelyen. Viszont a fizetés az szerintem nem megoldható, ahhoz szerintem üzlet vagy vevőszolgálati helység kellene.


Ezt találtam: 2008. március 31-től csomagküldő kereskedelem esetén - amennyiben a vásárlónak nem személyesen kell átvennie a vásárolt terméket - nincs szükség üzlet vagy vevőszolgálati helyiség fenntartására.

2020. jan. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Csomagküldő internetes kereskedésnél is van lehetőség személyes átvételre - nem értem, miért nem hiszed el, kérdező.


Ott van a rengeteg webáruház, aminek a legnagyobb része biztosít személyes átvételt is (Postapont, Pick-pack pont, stb).

2020. jan. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
NAV-tól annyi választ kaptam, hogy nem tudnak érdemben válaszolni erre, keressem fel az Iparkamarát vagy a Kormányhivatalt. Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek.
2020. jan. 15. 21:08
 7/9 anonim válasza:
Nekem is ez a válasz jött tőlük e-mail-ben(egy webáruházzal kapcsolatos kérdésre), a vicc, hogy én hívtam is őket, ott pedig tudtak válaszolni a kérdésemre......
2020. jan. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Mit válaszolt az iparkamara, kedves kérdező?
2020. febr. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Végül nem írtunk nekik. Könyvelő azt mondta, hogy nincs ezzel semmi probléma, nem kötelezhet senki sem arra, hogy futárcéget bízzak meg a kiszállítással.
2020. febr. 16. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!