Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Tudnátok nekem a következőknek...

Tudnátok nekem a következőknek megfelelő munkákat mondani?

Figyelt kérdés

Egy nagyon mély és tartalmas éjszakai beszélgetés határásra elkezdtem erőteljesen gondolkozni.


Elégedetlen vagyok a jelenlegi munkahelyemmel. Életkedv, lélek és motiváció gyilkos hely, fizetés is jelentéktelen, 3 műszak mellet erőm sincs magammal ,szeretteimmel foglalkozni eleget.



Tanulni szeretnék valamit, aminek a végén a saját magam ura lehetek előbb utóbb. Nem kell aggódni, húszas éveim első felét taposom. Jártam egyetemre, DE-MK, de ott hagytam, nem tetszett műszaki, habár jelenleg is ezen a területen dolgozom diploma nélkül.


Milyen munkalehetőségek felelhetnének meg a következőknek?


Legyen egy tiszta, rendezett környezet, az sem baj, ha végül ez egy saját üzletszerűséget, műhelyt jelenthet.


Ne csövesnek nézzek ki minden nap az olajos munkásruhámban, szakállasan, koszos kezekkel.

Öltözhessek kedvemnek, hangulatomnak megfelelően saját ruháimban.


Minden nap ha nem is sokban, kicsit térjen el, legyen más. Ne egy mókuskerék, dudától dudáig egy gyárban.


Amiben lehet fejlődni.


Nagyon szépen köszönöm, ha ezek alapján tudtok pár dolgot mondani és nagyon boldog, sikeres új évet kívánok mindnekinek!



2020. jan. 1. 17:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát barátom, az emberek 80%-a beleesik ebbe a nagy önmegvalósító, a világomat megváltoztatom életérzésbe. Nem a kedvedet akarom elvenni, de csak egy maroknyi embernek sikerül a terv. A többieknek marad az örök remény, és a többszöri sikertelen próbálkozások. A 12 évestől a 120 évesig mindenki vállalkozni akar, mindenkinek kell a pénz, mindenki fejlődni akar. Egyébként érdekes dolog ez a fejlődés... Mégis hova? A kérdésem komoly! Annyi ember végzett körülöttem ilyen-olyan iskolákat, tanfolyamokat, önmegvalósító szeánszokat stb... és 100-ból 98 ugyanott tart. Na mindegy, csak szólok.
2020. jan. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az nem gond. Legalább fejlődtem egyénben.

Egy nagyon jó ember mondta nekem, hogy azokba az ötletekbe érdemes belevágni, amire a legtöbben azt mondják hülyeség.

2020. jan. 12. 00:23
 3/4 A kérdező kommentje:
Elsősorban nem a pénz érdekelne, hanem hogy egy stresszmentes, nyugodt környezetben csinálhassam, amit szerethetek végezni, mellette időm jusson arra amit szeretek csinálni, és akiket szeretek.
2020. jan. 12. 00:25
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy nagyon jó ember mondta nekem, hogy azokba az ötletekbe érdemes belevágni, amire a legtöbben azt mondják hülyeség". Azért azt szögezzük le, hogy ha megnézed az arányokat, a "hülyeség" mint ötlet nagyon keveseknek vált még be.


Az igazság meg az, hogy sok-sok mindent meg nem azért nem csinálnak, mert még senki sem gondolt rá... A vállalkozói élet és a stresszmentesség nem említhető meg egy szövegkörnyezetben. Bevételed kizárólag csak akkor lesz, ha minden folyamat klappol. Aztán ott van a piac ingadozása. Ott vannak a kiszámíthatatlan faktorok. Mi van ha lebetegedsz? Mi van ha megváltozik a trend. Le tudod majd követni? Tényleg nem ellened beszélek, én 1999-óta élem ezt az életet. Kb. 10 könyvet írhatnék a témáról. Tudom, látom, rengeteg próféta születik naponta, akik erősen elbagatelizálják a vállalkozói életet. Marhára nem arról szól a történet, hogy legyen egy ötleted, váltsd ki a katát és jónapot. Vállalkozni nem lehet felindulásból, nem lehet érzelemből, és ezt aláhúzom háromszor. Közel húsz év alat tudod mennyi olyan embert láttam, akik nagy mellénnyel meg akarták valósítani önmagukat? A nagy ötleteiket? Most tudod hol vannak? A 95%-uk mosogat Londonban, mert még az is elúszott nekik, amilyük volt.


Az én módszerem kicsit kegyetlen és illúzió romboló: van 4 komoly vállalkozó ismerősöm, és ha valamelyikünknek van egy ötlete, azt egymás elé tárjuk. A négy ember kritikus szemmel támadja az ötletet, és ha meg tudod védeni vagy győzni őket érvekkel, akkor az ötlet jó. Eddig még mindig bevált, sok csalódástól és kidobott pénztől mentettük meg egymást.


Ami ma megy, az nem más, mint reményeket áruló trénerek, kócsok világa, a többségük csak összeolvasott rengeteg motivációs és marketing könyvet, majd a hiszékeny embereknek árulja. Ez nem más, mint az ő bizniszük.


Ha gondolod privátba megírhatod az ötleted, vagy hogy hogyan gondolod a megvalósítását. Segítek ha tudok. A 48%-om ne tévesszen meg, többnyire ellent megyek az árnak, és ami a szívemen az a számon. Félre ne érts, nem lebeszélni akarlak, csak megvédeni egy buktától. Ingyen.

2020. jan. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!