Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen boltot érdemes nyitni?

Milyen boltot érdemes nyitni?

Figyelt kérdés

Bolti eladói szakmám van ami mindenre kiterjed (élelmiszer,vegyiáru,ruha/textil,műszaki cikkek stb)

Illetve megszereztem a boltvezetői bizonyítványt is.

Viszont nem tudom milyen boltot nyissak ha sikerrel is járok.

Kis városban lakunk,de mindenféle bolt van itt is így nehéz a választás.

Baba boltra gondoltam először de ahogy átgondoltam arra nincs akkora igény mint egy élelmiszer boltra. Viszont élelmiszerrel sok a macera,tudásom lenne rá de nagyon sok élelmiszerbolt befuccsolt itt egy ideje.

Mire szavaztok? Minden boltból arányosan van a városunkban illetve a kötnyező városokban is de amugy sem akarok ingázni.

Esetleg ruhabolt? Cipőbolt? Dohánybolt? Teljesen tanácstalan vagyok.

Köszönöm a választ és ha valaki jobban felvilágosítana ezekről,még nagyon kezdő vagyok ezen a téren.


2020. jan. 19. 21:47
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

"Teljesen tanácstalan vagyok."


Hát ezen nem csodálkozom, ugyanis telített a piac, fizikai boltot egyenlőre nem nagyon éri meg nyitni (bérleti díj, rezsi, esetleges alkalmazott bére, saját adó).

Bp belvárosában kis élelmiszerbolt már 2 éve becsődölt, zöldséges szintén most - míg egy másik meg terjeszkedik, de Ő bio élelmiszereket is árul, (rizsliszt, stb) műszakis is tönkrement, 2 is.

Dohányboltot nem nyithatsz csak úgy, pályázni kell, stb.

És ez nem negatív hozzáállás, hanem a tény, hogy most nem nagyon van olyan cikk, amit ne találna meg valaki a multinál vagy a neten.

2020. jan. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1-es. Jól látod a dolgokat. A környékünkön megszűnt a zöldséges, megszűnt egy baromi jó pékség, egy kifőzde. Mindez 100 méteres körzetben egy év alatt.
2020. jan. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A helyiség már megvan az a sajátom már egy éve tehát bérleti díj nincs max a rezsije. Dolgozót nem vennénk fel mert én és a férjem dolgoznánk benne. Ezekre nincs gondunk. Viszont most fogunk menni a napokban egy tanácsadóhoz aki segít eldönteni és csinálunk egy becslést is. Pénz van rá bőven csak nem tudjuk mibe is fektessük 😂 azért köszi a válaszokat.
2020. jan. 20. 17:15
 4/6 anonim ***** válasza:

" Dolgozót nem vennénk fel mert én és a férjem dolgoznánk benne. Ezekre nincs gondunk. "---Sokan itt elszámítják magukat!


Ha volt eddig 2 munkahelyetek (vagy lehetne), akkor az abból befolyó összeget írhatjátok a kiadás oldalra. Mondok egy példát haverom vállalkozósat játszott, játéknak írom mivel nem tett bele apait anyait.

Felmondott a munkahelyén, majd a barátnője is, hogy besegítsen neki kapásból 320e kiesett a bevételi oldalról.

Járulékokat fizetniük kellett ezt szintén írhatjuk ide, miközben bevételük meg nem volt!

Miközben elesel kb. 400-500eFt-tól, nem nevezheted költségmentesnek azt, hogy ti dolgoztok a boltocskában...


Egy induló bolthoz, ügyfelek nélkül minek kapásból 2 embert beáldozni???

2020. jan. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Cashflow.
2020. jan. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha ennyire bizonytalan vagy, hagyd.


Lásd a vállalkozás alapját:


7#-es bejegyzés


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__sajat-val..

2020. jan. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!