Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan lenne érdemes vállalkoz...

Magic___ kérdése:

Hogyan lenne érdemes vállalkozást alapítani a lentiek alapján?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Tegyük fel szeretnék egy szoftverértékesítéssel foglalkozó (Példának a Lizengo.hu -t tudnám felhozni. Igen tudom, hogy nem magyar cég, csak a tevékenységre mondtam példát) céget alapítani.


Amennyiben az ebből származó havi jövedelem 200.000 forint lenne, milyen cégformával járnak a legjobban? Pár helyen azt hallottam, hogy itthon nehéz kivenni a pénzt a vállalkozásból vagy hasonló, viszont ha tartósan ebben az országban lakom akkor itt is kell adóznom szóval semmi értelme külföldön céget alapítani. Erről mi a véleményetek?


Hát igen, nem sokat tudok erről az egészről :D Szóval örömmel fogadnám ha valaki részletesen elmagyarázná ezt az egészet :)


Nekem lényegében csak az a lényeg, hogy legálisan tudjam ezt az egészet csinálni, és számlaképes legyek.



2019. dec. 19. 18:04
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

Én az alapján amit írtál egyenlőre az alanyi adómentes katás egyéni vállalkozást javaslom. Fixen havi 50.000 a "díja" cserébe évi 12 millióig nem kell áfát fizetni. Induláskor nem kell hozzá jegyzett tőke sem.


A havi bevétel teljesen a tiéd, azt csinálsz vele amit akarsz, csak a kata díját kell kifizetned belőle.

2019. dec. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%
ha sok a költséged ami után jó lenne az áfát visszaigényelni, akkor kft. Ha nincs költség, akkor 200e-re elég a kata is.
2019. dec. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Katás is tud áfát víszaigényelni, ha áfakörös. Viszont ha vannak kezdeti beruházások, akkor sem miszáj kft, szja-s ev is lehet.
2019. dec. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
33%
Ebben a nagyságrendben valóban a KATA-s egyéni vállalkozás a legolcsóbb rövid távon. Ha sosem leszel beteg, és rendszeresen teszel félre nyugdíj célú megtakarításra, akkor hosszú távon is jól tudsz járni vele. Ellenkező esetben válassz lényegesen nagyobb közteherviselési kötelettséggel járó formát. Ezek megítélésben/ismeretében a döntést magadnak kell meghozni.
2019. dec. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek :) Nem tervezek ÁFÁ -t visszaigényelni.


Az alanyi adómentes katás egyéni vállalkozásnál milyen egyéb költségek merülhetnek még fel? Hogyan alakulnának a költségek, ha:

- Mellette teljes munkaidőben dolgoznék

- Mellette részmunkaidőben dolgoznék

- Kizárólag a vállalkozással foglalkoznék és mellette nem dolgoznék mást

2019. dec. 19. 18:44
 6/7 anonim ***** válasza:
84%

Ha heti szinten legalább 36 órát dolgozol mellette úgy 25.000 havonta, ha nem dolgozol vagy nincs meg a 36 óra, úgy 50.000 forint.


Egyébként vállalkozásnál vannak más költségek is amit fizetni kell pl. kamarai tagság, helyi iparűzési adó, de ezt akkor is fizeted, ha nem vagy katás. Szóval szerintem érdemes előtte egy könyvelővel is beszélni róla.

2019. dec. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ, ment a zöld :)
2019. dec. 19. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!