Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Elektronikai technikus (545230...

Elektronikai technikus (545230100000000) végzettséggel végezhető tevékenységi körök (ÖVTJ-kód)?

Figyelt kérdés

Egyéni vállalkozásomban szeretnék felvenni oylan tevékenységi kört ami kézzel fogható dolog előállítására használható. (pl kapcsolószekrény)

Elvileg nem vagyok jogosult használni ezzel a végzettséggel "711218 Ipari tevékenységhez kapcsolódó technikusi tevékenység"-et

Valaki képben van ezekkel a dolgokkal kérem segítsen mert a neten lehetetlen hasznos információt találni...



2020. jan. 21. 15:48
 1/6 anonim ***** válasza:
ÖVTJ-kódok nincsenek fent sehol, csak a kormányablakos ügyintézők látják őket. Ők pedig segghülyék a témában, semmit nem tudnak/találnak meg, csak az egyszerűbbeket, pl. festő a szakmája valakinek és festő tevékenységet kap.
2020. jan. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1818 számon nagyon kedvesen szoktak segíteni. Én mindig őket keresem ilyen ügyben.
2020. jan. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Felhívtam a 1818-at de nem tudtak segíteni. És úgy érzem az illetékes kormányhivatal ügyintéője csak azt mondja vissza ami neki le van írva a rendszerben... Az a helyzet hogy lassan úgy néz ki ez a végzettség semmire nem jó ha az ember egyéni vállalkozni szeretne... Amit kizártnak tartok...
2020. jan. 28. 12:06
 4/6 anonim ***** válasza:
Keress ki konkrét ÖVTJ kódokat, amit szeretnél csinálni. Majd ezután hívd fel a hivatalt és kérdezd meg, hogy azokat a bizonyos tevékenységeket végezheted-e.
2020. jan. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Pontosan így tettem, a válasz az volt hogy keressem fel az illetékes kormányablakot, ahonnan ugye azt az infót adta a hölgy ,hogy ezzel nem végezhető az ÖVTJ szerinti

"Technikusi tevékenység". Azt sem értem hogy miért nem lehet nyilvános az adott ÖVTJ-hez tartozó képzettségek listája...

Minden esetre kiválasztottam néhány kódot és írtam nekik e-mailt ami hivatalosabb mint egy telefonbeszélgetés. Meglátjuk mi lesz belőle.

2020. jan. 29. 06:53
 6/6 anonim ***** válasza:
Minden végzettség követelmény nyilvános. Bárki megtalálhatja a területhez tartozó jogszabályokban, kormányrendeletekben. Igazából,a kormányhivatalban is ezt csinálják.
2020. jan. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!