Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha saját otthonomban 3-12...

Ha saját otthonomban 3-12 éves korig vállalnék gyermekfelügyeletet hétköznap, hétvégére, és éjszakára is, akkor ennek a munkának mi a megnevezése?

Figyelt kérdés

Óvodapedagógus vagyok, erre a célra alakítanám ki falusi házikómat (gyermekmosdó, játszószőnyeg, és a gyermekcentrikusság jegye alatt minden, ami kell). Nem magánóvoda, talán nem is családi napközi. Helybenmaradó bébiszitter? Ti hogyan neveznétek? Hallottatok már ilyenről?


2.kérdés: Ehhez esetleg egyéni vállalkozóvá kellene válnom? Hogyan kellene adóznom, bejelentenem,hogy törvényes legyen?



Előre köszönök bárminemű segítséget, ötletet!



2020. jan. 27. 06:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem családi napközinek kellene nevezni. Ha főállásban csinálnád katásként 50 vagy 75ezer a havi fizetnivaló. Vagy feketén a faluban.
2020. jan. 27. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A probléma szerintem az, hogy bejelentett, tisztán végzett ilyen tevékenységhez tudtommal engedélyek kellenek és komoly ellenőrzések, hiszen mosdó lesz, enni adsz nekik és éjszakára is maradnak, ráadásul ovis kortól kezdve. Készülj fel mindenre és mindenkire, aki él és mozog, hogy ellenőrizni fognak, évente többször!
2020. jan. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az utolsónak van igaza! Elég kemény szabályzás vonatkozik erre a tevékenységre, ráadásul ha ellenőriznek és találnak valamit, bezárják vagy komoly pénzbüntetéseket dobálnak. A gyerekem járt családi napközibe, így kiművelődtem ezen a téren, mert sokat beszélgettem a tulajjal.
2020. jan. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!