Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi a különbség a cég és a...

Mi a különbség a cég és a vállalkozás között?

Figyelt kérdés
Ha nyitok egy büfét, az pl. egy cég vagy vállalkozás? Ja és mi kell ahhoz hogy cégvezető/vállalkozó lehessek? Milyen iskolák úgy értem.
2020. jan. 30. 17:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Minden cég vállalkozás, de nem minden vállalkozás cég. Cégnek általában a társas vállalkozásokat hívjuk (bt, kft, rt), vállalkozás meg pl az egyéni vállalkozás is. Csak, hogy teljesen megkeverjelek, létezik olyan is, hogy egyéni cég :)

Büfét csinálhatod egyéni vállalkozóként, bt-ként, kft-ként, ez igazából rajtad áll.

2020. jan. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A cég egy vállalkozási forma a sok közül: lehet egyéni válallkozó, BT, KFT, egyéni cég.

Ahhoz, hogy büfét üzemeltess, ki kell váltanod a vállalkozóit (csak hogy tisztában legyél vele: főállású vállalkozóként min. havonta 50 ezer ft az adó) és kell valamilyen vendéglátós vagy kereskedelmi végzettség is.

2020. jan. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És mennyi pénzt kell letenni ahhoz, hogy vállalkozást indíthass? Mert hallottam olyat is hogy le kell tenni 3 millió ft-ot, de azt kicsit túlzásnak tartom..
2020. jan. 30. 19:21
 4/14 A kérdező kommentje:
Mármint úgy hallottam, hogy ezt az államnak kell befizetni.
2020. jan. 30. 19:22
 5/14 anonim ***** válasza:

"Mert hallottam olyat is hogy le kell tenni 3 millió ft-ot, de azt kicsit túlzásnak tartom.."


Jól hallottad: a KFT alapításához 3 millió ft törzstőke kell. Vicces, hogy azt írod, kicsit túlzásnak tartod, ugyanis a törvényeket abszolút nem úgy hozzák, hogy túlzás vagy sem :-)


Egyéni vállalkozás - nem cég - indítása ingyenes - csak utána győzd kifizetni a költségeket, az adókat.

Mint írtam, min. havi 50 ezer ft főállásban (plusz a bérleti díj, rezsi, stb)

Havi 100 ezer ft HASZONnál még egy ft-ot sem kerestél.

2020. jan. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

# 2


Ennek már utána jártam, és van egy pár büfé termék, ami kivételt képez ez alól, és ezek forgalmazásához nem kell semmilyen szakképesítés.

2020. jan. 30. 19:38
 7/14 A kérdező kommentje:

# 5

Akkor az összes vállalkozási forma közül melyiket éri meg a legjobban indítani?

2020. jan. 30. 19:40
 8/14 anonim ***** válasza:
Hát erre majd egy könyvelő fog tudni válaszolni Neked.
2020. jan. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

ha a cégért sokallod a 3 millát, akkor majd nézel szépeket az antsz engedélyeken, ügyvédi díjakon, meg a többi sz@rságon amikről még nem is tudsz... de ha nem rendelkezel vele, akkor sz@rrábüntetnek egy ellenőrzés során. (tűzvédelmi megfelelőség, stb)


Persze nem a kedvedet akarom elvenni, de a vendéglátást komolyan ellenőrzik, mert egy nem megfelelően tárolt hús miatt gyorsan a túlvilágra juttathatsz sok embert.

2020. jan. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"a KFT alapításához 3 millió ft törzstőke kell."


Ezt visszakapod azért ha nem buksz bele a vállalkozásba, vagy ez már mindenhogy állambácsié?

2020. jan. 31. 06:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!